Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Renuntare la vaccinuri AZ si J&J

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010

View Postaxisborn, on 18 aprilie 2021 - 22:12, said:

Mda, cam asa e, dar oamenii au tot felul de fobii , creierul asta uman functioneaza ciudat uneori.
Creierul nu este antrenat, se vede ca nu ai facut armata, ai stat linga "pestelca" lui mamica...

#74
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Mie armata nu mi-a stimulat creierul, mai degraba a incercat sa mi-l omoare.

#75
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 25.02.2020
Gata, am renunțat la coada de la Pfizer și m-am programat la AstraZeneca.

#76
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,139
  • Înscris: 09.01.2007
As dori o metodologie oficiala prin care sa pot fi intepat in mod repetat cu ace groase, evident sterile, cu emiterea unei adeverinte la final ceva de rezistenta la durere.
In plus ce alte criterii si probe trebuie sa mai indeplinesc - am facut armata, in rest ce alte probe, teste trebuie sa mai efectuez.
Toate astea pentru a avea dreptul sa am dubii si intrebari legate de riscurile vaccinarii.
A, uitasem. O sa dau si o dezmintire publica semnata si legalizata ca nu am votat Sosoaca, Aur si nu sustin Olivia Steer plus o lista lunga ce urmeaza a fi compilata de forumisti.

#77
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 25.02.2020
Eu am ceva dubii legat de bani. Spitalizarea în caz de reacții adverse mai serioase e gratis pentru toți indiferent de asigurare, ca tratamentul pentru COVID?

#78
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,139
  • Înscris: 09.01.2007

View PostBitterblue, on 19 aprilie 2021 - 09:16, said:

Eu am ceva dubii legat de bani. Spitalizarea în caz de reacții adverse mai serioase e gratis pentru toți indiferent de asigurare, ca tratamentul pentru COVID?

E greu sa incadrezi niste probleme la reactii din cauza vaccinului, asta nu e un diagnostic. Asa ca te prezinti la spital cu problemele ca atare.

#79
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,585
  • Înscris: 11.01.2008

View PostBitterblue, on 19 aprilie 2021 - 09:16, said:

Eu am ceva dubii legat de bani. Spitalizarea în caz de reacții adverse mai serioase e gratis pentru toți indiferent de asigurare, ca tratamentul pentru COVID?

Evident. Este considerată asistență medicală de urgență.

#80
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,646
  • Înscris: 25.04.2007
Nu numai ca nu se renunta la vaccinul Astra Zeneca dar UE se pregăteşte să dea în judecată producatorul AstraZeneca ca nu a livrat cantitatea promisa decat intr-un procent de 30%. Acțiunea e sprijinită de majoritatea țărilor membre.
Deci pana la urma care e problema? Ca nu e eficient sau ca nu e livrat la timp?
sursa: https://www.digi24.r...-membre-1504655

#81
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 25.02.2020
Unde zice că nu e eficient?

#82
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,757
  • Înscris: 07.02.2003
In studii.

#83
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,807
  • Înscris: 15.06.2007
UE acuza Rusia si China de dezinformare asupra vaccinurilor
https://m.dw.com/en/...-world-4025-rdf

Sursa DW
EU accuses Russia, China of COVID vaccine disinformation


A new EU report found that Beijing and Moscow are seeking to undermine trust in Western coronavirus vaccines — and intensely promoting their own

While China and Russia have increased efforts to promote their own state-produced vaccines, they've been using the promotions to "undermine trust" in Western vaccines and EU institutions.

To do this, both countries "are using state-controlled media, networks of proxy media outlets and social media, including official diplomatic social media accounts, to achieve these goals," the report said.

In Russia, state media outlets have been trying to "cast doubt" on the European Medicines Agency (EMA) and accusing the body of delaying the approval of the Russian Sputnik V vaccine.

#84
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019
Nimic nou din partea a doua tari comuniste. De 100 de ani folosesc metodele lui Lenin,dar tarile civilizate s au prins demult cat de rudimentara este propaganda lor.
Desi China a recuperat mult dpdv economic,ramane tot o tara de mana 3 a. Norocul lor ca au fost imperiu,dar si Rusia a fost imperiu si tot o tara esuata a devenit. Mai devreme sau mai tarziu,acelasi parcurs il va avea si China.
Cat de curand le vor da americanii una peste bot.

Vaccinul chinezesc s a dovedit  a fi ineficient,in timp ce vaccinul rusesc are eficacitatea a doua aspirine. Pana si brazilienii le au aratat curul.
https://www.washingt...ia-coronavirus/

Britanicii au vaccincat cu Astra tot ce au prins,au mierlit cativa,regretabil,dar toti ceilalati sunt acum la bere.
Israelul a vaccinat cu Pfizer si sunt bine sanatosi.
Toate tarile serioase au ales Astra,Moderna sau Pfizer. Rezultatele deja se vad. Numarul de imbolnaviri si rata de deces confirma eficacitatea lor.

Sa vina injuraturile de la Moscova,Budapesta si Tiraspol !

#85
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,807
  • Înscris: 15.06.2007

 newusername123, on 29 aprilie 2021 - 14:56, said:

Nimic nou din partea a doua tari comuniste. De 100 de ani folosesc metodele lui Lenin,dar tarile civilizate s au prins demult cat de rudimentara este propaganda lor.
Desi China a recuperat mult dpdv economic,ramane tot o tara de mana 3 a. Norocul lor ca au fost imperiu,dar si Rusia a fost imperiu si tot o tara esuata a devenit. Mai devreme sau mai tarziu,acelasi parcurs il va avea si China.
Cat de curand le vor da americanii una peste bot.

Vaccinul chinezesc s a dovedit  a fi ineficient,in timp ce vaccinul rusesc are eficacitatea a doua aspirine. Pana si brazilienii le au aratat curul.
https://www.washingt...ia-coronavirus/

Britanicii au vaccincat cu Astra tot ce au prins,au mierlit cativa,regretabil,dar toti ceilalati sunt acum la bere.
Israelul a vaccinat cu Pfizer si sunt bine sanatosi.
Toate tarile serioase au ales Astra,Moderna sau Pfizer. Rezultatele deja se vad. Numarul de imbolnaviri si rata de deces confirma eficacitatea lor.

Sa vina injuraturile de la Moscova,Budapesta si Tiraspol !

Stai linistit, ca Noua Zeelanda s-a deschis practic fara vaccin. Dar sunt doar ei de ei, izolati de restul lumii.

https://www.voanews....-50000-fans?amp

Edited by tfmercedez, 29 April 2021 - 16:02.


#86
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019
Ei si au inchis tara complet. Odata stabilizata problema interna,nu mai aveau de unde sa importe bolnavi. Problema va fi atunci se vor relua perindarile in exterior,nefiind nici vaccinati si nici trecuti prin boala.
Va fi interesant de vazut situatia lor.

#87
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,807
  • Înscris: 15.06.2007
Vor sta bine mersi, izolati. Le convine.
Australia a incercat sa produca un vaccin, au ratat, dar nu s-au grabit nici cu vaccinarea de import. Mai asteapta sa vada ce fac restul.

Si noi puteam fi ca ei.. dar noi avem diaspora, care are drepturi, bombardieri. Sute de mii care vin si se duc in toata Europa. La care mai adaugam  pe cei care se rup in vacante exotice, pe alte continente, testare poimarti..

Edited by tfmercedez, 29 April 2021 - 16:23.


#88
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Mai multi mor inecati cu mancare decat de la vaccin. Ce facem, sa mancam doar alimente lichide?
Chiar ieri a murit un barbat de 50 de ani inecat cu un mic. Si mie mi-a murit un unchi acum 30 de ani inecat cu un copan de pui, avea 43 de ani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate