Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Parere carburanti Lukoil

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,363
  • Înscris: 29.01.2008
O legătură este. Eu de exemplu la benzinării și restaurante prefer o rețea care nu e decât OK alteia la care într-un loc e wow, iar în altul e jale. Din acest motiv eu evit Petrom și KFC.
Spre deosebire, cu Lukoil și Spartan nu am avut probleme niciodată. Asta comparând doar unde ofertele sunt la prețuri asemănătoare.

#92
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostElenistic, on 23 noiembrie 2021 - 08:32, said:

.. tu ai zis ca ai alimentat acum 20 de ani si de atunci niciodata, insa in acelasi timp te-ai pronuntat despre calitatea motorinei lor in prezent.
Exact, am spus ce am patit. Eu merg pe principiul daca m-ai tepuit o data, a doua oara nu-ti mai dau sansa sa ma tepuiesti. Ceea ce ma mira e faptul ca unora le place sa fie tepuiti constant, chiar par fericiti si se si lauda cu asta.
Mecanicul tau care face 10 revizii pe zi , schimba si motorina ?! Cu ce o schimba , cu apa ? Posted Image

View PostElenistic, on 22 noiembrie 2021 - 23:24, said:


Io cred ca iti place sa furi curent groaznic.

La ce te referi mai exact ( sa stiu sa-ti dau sau nu report ) ?

#93
Numitorul_comun

Numitorul_comun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 21.09.2021

View PostBaXXXon, on 23 noiembrie 2021 - 09:02, said:


Exact, am spus ce am patit. Eu merg pe principiul daca m-ai tepuit o data, a doua oara nu-ti mai dau sansa sa ma tepuiesti. Ceea ce ma mira e faptul ca unora le place sa fie tepuiti constant, chiar par fericiti si se si lauda cu asta.
Mecanicul tau care face 10 revizii pe zi , schimba si motorina ?! Cu ce o schimba , cu apa ? Posted Image


La ce te referi mai exact ( sa stiu sa-ti dau sau nu report ) ?

Omul spune ca in 20 ani s-au schimbat multe, nu mai e relevant ce ai patit tu in urma cu 20 ani cu lukoil.

Daca masina mea a mers la fel cu benzina de la orice benzinarie, nu am de ce sa evit o benzinarie anume, ci caut cel mai bun raport calitate pret. Iar benzina superioara aditivata ecto de la lukoil pe care o iei in weekend la promotie sub pretul benzinei normale de la Petrom (tinem cont aici ca primesti reducere din pretul ei standard + pucte pe card cu care poti cumpara tot benzina) e cea mai buna oferta din piata.

Nu am o problema ca ii dau bani lui Putin, ca de fapt asta e marea problema a multora care denigreaza Lukoil.

View PostSpeedDemon, on 23 noiembrie 2021 - 06:15, said:



Topicul e despre părerea noastră despre brandul asta. Eu am o părere super proasta, reputația lor e cea mai nasoala.

Atâta timp cât îmi permit să țin o mașină cu consum 14 extraurban și pot să o țin cu omw 100 absolut nu o sa alimentez de la lukoil, mai ales că nici nu vreau că banii mei sa sprijine Moscova.

Am văzut ce înseamnă filtre de carburant înfundate și chiar nu îmi trebuie sa îmi bat joc de mașina mea.
Accepta faptul că nu toți avem o troaca sub 150 de cai ce merge bine cu orice carburant, sa nu mai zic că mulți nici nu vă dați seama când nu merge bine, așa că rămân la acceasi părere că doar oamenii cu posibilități materiale reduse, habarniști sau zgârciți alimentează autoturismele personale de acolo.
Din partea mea n-ai decât să bagi carburantul lor toată viața, eu mi-am exprimat părerea și nu o sa mi-o schimbi atâta timp cât eu nu pot baga nici MOL 100 care are o reputație infinit mai bună decât Lukoil.
Și am benzinara, la motorină e și mai riscant. 🙄

Pe grupurile de mașini diesel decente gen 3.0d o să întâlnești destule povesti absolut horror cu alimentatul de la Lukoil.

Nu a avut nimeni nicio problema cu parerea ta, fiecare e liber sa alimenteze de unde doreste.
Tu i-ai facut chipurile saraci pe aia care merg la lukoil, prin afirmatia asta te-ai facut de ras.
Ar fi horror daca am fi toti la fel, am alimenta de la aceiasi benzinarie, am conduce aceleasi masini, etc.

Bogatia unui om nu e data de valoarea masinii pe care o conduce si nici de benzinaria la care alimenteaza.

#94
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Eu am spălat de 2 ori rezervorul ( motorina) o data alimenetind de la OMV( stație care ulterior a și fost amendată pentru șmecherii) A două oră de la Lukoil. Cel puțin la mine motorul a mers mizerabil de la mai multe stații Lukoil, am renunțat definitiv la ei.
Pină la urmă cred că contează seriozitate stației și nu neapărat numele mărcii.
Foarte multe stații sunt in franciză, uni proprietari sunt corecți alți se ocupă de șmecherii.


#95
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View PostNumitorul_comun, on 23 noiembrie 2021 - 09:59, said:



Omul spune ca in 20 ani s-au schimbat multe, nu mai e relevant ce ai patit tu in urma cu 20 ani cu lukoil.


Saracu' are nevoie de traducere din romana in romana, ma bucur ca te-ai oferit sa o faci.

View PostBaXXXon, on 23 noiembrie 2021 - 09:02, said:


Mecanicul tau care face 10 revizii pe zi , schimba si motorina ?! Cu ce o schimba , cu apa ?

Daca atat ai reusit tu sa intelegi ca mecanicul schimba motorina...ce sa facem, de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere...

#96
Numitorul_comun

Numitorul_comun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 21.09.2021
Chiar aseara l-am vazut la TV pe Mircea Iliescu, doctor in genetica si evolutia umana la Cambridge.
Omul spunea ca el si familia lui nu au masina, circula cu bicicleta.

Om sarac si fara valoare in gandirea tiristului roman...

#97
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostElenistic, on 23 noiembrie 2021 - 10:53, said:

Saracu'  ..
Nu toti avem actiuni la lukoil , tie-ti inteleg vehementa in a promova brandul dar totusi limiteaza-te la o exprimare decenta , stiu ca iti cer aproape imposibilul insa totusi insist poate poate iti revizuiesti atitudinea de bombardier.

#98
Numitorul_comun

Numitorul_comun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 21.09.2021

View PostBaXXXon, on 23 noiembrie 2021 - 13:36, said:


Nu toti avem actiuni la lukoil , tie-ti inteleg vehementa in a promova brandul dar totusi limiteaza-te la o exprimare decenta , stiu ca iti cer aproape imposibilul insa totusi insist poate poate iti revizuiesti atitudinea de bombardier.

Dar atitudinea colegului care spune ca la lukoil merg doar saracii cu masini pana jn 3000 de euro o tolerezi?

#99
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostNumitorul_comun, on 23 noiembrie 2021 - 09:59, said:

Omul spune ca in 20 ani s-au schimbat multe, nu mai e relevant ce ai patit tu in urma cu 20 ani cu lukoil.


Si totusi iaca nu-s singurul patit :

View Postcrursu, on 23 noiembrie 2021 - 10:22, said:

Eu am spălat de 2 ori rezervorul ( motorina) o data alimenetind de la OMV( stație care ulterior a și fost amendată pentru șmecherii) A două oră de la Lukoil. Cel puțin la mine motorul a mers mizerabil de la mai multe stații Lukoil, am renunțat definitiv la ei.

Nu contest ca in prezent sunt corecti dar pe mine m-au pierdut de client la prima magarie . Nu mor ei de foame , are balta peste , daca intelegi ce scriu...

View PostNumitorul_comun, on 23 noiembrie 2021 - 13:37, said:

Dar atitudinea colegului care spune ca la lukoil merg doar saracii cu masini pana jn 3000 de euro o tolerezi?
Este problema lui nu a mea , vezi f bine ca fiecare are dreptul la o parere pe forum. Din partea mea atata timp cat nu ma ataca personal , nu am nici o treaba cu ce posteaza x sau y.

#100
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

View PostNumitorul_comun, on 23 noiembrie 2021 - 12:48, said:

Chiar aseara l-am vazut la TV pe Mircea Iliescu, doctor in genetica si evolutia umana la Cambridge.
Omul spunea ca el si familia lui nu au masina, circula cu bicicleta.

Om sarac si fara valoare in gandirea tiristului roman...
Eh, slabut... Dupa cum ai inceput, ma asteptam sa fi zis omul ca alimenteaza numai de la Lukoil si asa a facut toata viata. Asa... cu bicicleta... nu faci nimic cu ei. Niste puturosi! (de transpiratie)

Edited by Mike1alike, 23 November 2021 - 16:15.


#101
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View PostBaXXXon, on 23 noiembrie 2021 - 13:36, said:


Nu toti avem actiuni la lukoil , tie-ti inteleg vehementa in a promova brandul


Hai ca ai mai dat o bomba. Dupa ce ne-ai zis ca stii cum e motorina lor in prezent desi n-ai mai alimentat la ei de 20 de ani, dupa ce ai afirmat ca mecanicul n-a vazut motorina in viata lui, dupa ce ai scos aberatia "mecanicul care schimba motorina" acum vii cu tampenia ca eu am actiuni la Lukoil. Mai ai asemenea mostre de intelepciune in program?

#102
Numitorul_comun

Numitorul_comun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 21.09.2021
Eu am actiuni la OMV Petrom, recunosc, dar cumpar benzina de la Petrom.
Noroc cu unii dintre voi care care sunteti fani OMV, sa imi au si eu niste dividende.

#103
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021
de curioziate, cati km face pana la job acel genetician? si eu daca as avea banii lui si as fi in cambridge probabil as avea bicla electrica, moto electrica si masina electrica pt cand e cazul, plus plantatie de panouri pe casa/prin curte.

taica-meu a avut actiuni la petrom dar au cerut sa le cumpere inainte sa-l dea afara parca, ieftin. austriecii lui peste....

#104
Catalito

Catalito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.01.2022
Cu benzină de la Lukoil în rezervor (cam 15 l) am fost să fac ITP-ul. Totul ok până la gaze ! Nu se încadra în normele E4,cât are motorul
Ciudat,pentru că schimbasem și EGR -ul și sonda lambda,că dădeau erori în bord.
Am plecat direct la un OMV,am pus 30 de litri  benzină de 100,a doua zi am revenit și am trecut testul de gaze fără nici o problemă  !


#105
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,363
  • Înscris: 29.01.2008
Dacă ai probleme cu EGR și sondele lambda e posibil să se formeze depuneri pe coloana de eșapament, care pot avea nevoie de câteva sute de km pentru a se curăța. Dacă ai mers imediat după schimb la ITP ar putea fi și asta cauza, dar poate fi și din cauza benzinei. Nu bag mâna în foc pentru Lukoil, deși eu nu am avut probleme și am mers de vreo 5 ori la ITP și am trecut pe bune, fără probleme cu noxele.

#106
Catalito

Catalito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.01.2022
Asa mi-a spus si dl de la itp,că am depuneri în evacuare de la benzina Lukoil. Alimentam de la ei pentru că e in drumul meu spre casă. De când pun benzină din altă parte,mi-a scăzut si consumul cam cu jumătate de litru la 100km,în oraș. Am văzut asta prin metoda plin-plin,la aceeași pompă.

#107
Laob545

Laob545

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 28.04.2022
Ce părere aveți de benzinaria din București Lukoil Mihai Bravu lângă Matthaus?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate