Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Falsificări / atacuri simbolice la adresa identității naționale românești la nivelul F.R.F.?

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,288
  • Înscris: 05.08.2015
Cand joaca in deplasare, o echipa trebuie sa foloseasca echipamentul de rezerva in cazul in care echipamentul sau principal se apropie ca schema coloristica de echipamentul gazdei

Cand joci cu Brazilia in Brazilia, n-o sa joci niciodata in galben, e clar

Acum, nu stiu de ce n-au jucat in galben - rosul ala armenesc e destul de diferit de galben dar cine stie care-s regulile?

Cam atat despre fotbal ca oricum editorialul nu are legatura cu fotbalul ci cu alte marote

#20
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

 Iochanan, on 31 martie 2021 - 20:27, said:

Din nefericire, am anticipat fără să vreau rezultatul

Kobe! Posted Image

#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012

 Iochanan, on 31 martie 2021 - 19:30, said:

Despre chestiunile ăstea am vrut să vorbesc de mai mult timp, dar am tot amînat, am tot trecut cu vederea, însă în seara asta ...

...așaaa, și cam de când n-am mai jucat în alb fotbal?
așa-i că nu ți-a priit bine kefirul din seara 'ceea?
...
că noi am văz't că nu: din „diareea” verbală-nșirată-n display-ul bietului computer... :(

PS: repede, repede... APASĂ butonul „report” - că a apărut un comentariu dezaprobator! :P

#22
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011

 apocalipsul, on 31 martie 2021 - 20:39, said:

hai sa nu mai cautam vinovati acolo unde nu sunt...
Vinovații sînt în mod clar în politică și la nivelul federației.
Când ai avut și încă ai atâția antrenori și jucători de valoare, să se ajungă ca fotbalul românesc să fie condus de un neica-nimeni de-alde Burleanu, e clar că cineva își bate joc în ultimul hal de această țară și de români. Iar imixtiunea politicului și chiar a justiției în astfel de lucruri vădește clar acest lucru.

Dâncu este un dușman al poporului român, nu întîmplător a ajuns șef al consiliului național al PSD, de unde poate spăla pe creiere și duce în rătăcire și în dezastru un întreg partid. Se vede în ce dezastru a dus federația și naționala de fotbal, nu cred că mai este cazul să paraziteze sportul românesc și politica.

 Mount_Yerrmom, on 01 aprilie 2021 - 08:05, said:

Cam atat despre fotbal ca oricum editorialul nu are legatura cu fotbalul ci cu alte marote
Fotbalul a fost folosit în ultimii ani ca factor socio-politic de umilire și dezbinare a românilor.
Potrivit ticăloșilor din spatele cortinei, românii și România nu trebuie „să ridice capul”, iar fotbalul a fost la români destui ani de zile un factor de emancipare psihologică, de ridicare mentală și a încrederii în sine a acestui popor, pe lângă un factor de unificare și coeziune socială. Este clar că loviturile de-a dreptul satanice aplicate acestui sport vizează de fapt alterarea factorilor adiacenți acestui sport menționați mai sus.

#23
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Am înțeles că în seara asta de la 6, la Realitatea Plus, la emisiunea „în culisele statului paralel”, se dezbate despre „performanțele” aduse naționalei și federației române de fotbal de presupusul binom „Dâncu-Burleanu”. Cred că merită văzută emisiunea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate