Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 

probleme cu jocurile!!!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#1
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
am incercat sa joc 3 jocuri diferite(w3,battlefield 1942,mafia)dar ori ma scoate din joc direct pe desktop ori imi da restart la calculator !!!!cd-urile cu jocuri sunt bune(le-am luat de la persoane care joaca);configuratia mea e:duron750Mhz,256sdram,HDD 20G,geforce2 mx200;am windows xp;am crezut ca e din cauza lui si l-am reinstalat,dar imi face aceleasi probleme;intra in joc si dupa cateva secunde(intre 2 si 30 sec)ma scoate afara!!un prieten are aceeasi configuratie ca si mine si lui ii merg...e drept pe detalii joase dar merg;care ar putea fi problema?VA ROG sa ma ajutati daca ati mai intalnit cazuri asemanatoare :(
                                        Va multumesc anticipat

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.703
  • Înscris: 26.11.2001
Cred ca ai probleme cu Driverul de la placa video.

Ia ultimul driver Nvidia:

http://drivers.softn.../1/21-288.shtml

Daca ai placa de baza cu chipset Via, ia si instaleaza:

http://drivers.softn.../cat/11/0.shtml

#3
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
ti-am urmat sfatul si am instalat ultimele drivere date de tine dar din pacate nu s-a rezolvat nimic...

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001
Configuratia ta este cam nepotrivita pentru jocurile astea...
Verifica oricum driverele de la placile Video/Audio sa fie la zi si also Via 4 in 1. Mai mult de atat nu vad ce ai putea face.

Poate ai o problema la RAM ?

#5
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.434
  • Înscris: 28.11.2001
sau de procesor... jocurile astea mai ales la configuratia ta il vor solicita foarte mult...


FUbar Over

#6
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
ramul l-am verificat si e ok...cat despre procesor...asa cum am scris am un prieten care are aceeasi configuratie ca si mie si lui ii merg,chiar daca la detalii joase...deci trebuie sa fie altceva...

#7
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
cum ai verificat memoria ?

#8
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Mesaje: 5.849
  • Înscris: 06.02.2002
in nici un caz nu poate fi de la procesor. de regula problemele astea apar din cauza placii video, sau de la ram.

#9
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
am doua module de memorie de 128 sdram si le-am pus separat pe fiecare in parte si face aceleasi probleme...

#10
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.563
  • Înscris: 24.07.2002
Poate ai intrat pe internet si este infectat cu cine stie ce virus sau ai instalat ceva de pe un CD si probabil s-o fi strecurat vre-un virus, si isi face treaba fara se se arate prea puternic.

Try a format.

Daca mai ai calculatorul in garantie mergi la firma cutare si demonstreazale ca nu merg jocurile pe el.

Am avut si eu astfel de probleme.La mine un virus mi-a cauzat astfel de probleme.Cel putin simptomele erau aceleasi.

#11
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
virus nu cred ca e...am kav...cica ar fi tare si nu prea am unblat pe net...am facut niste teste:
-am probat hardul cu windos-ul de pe el pe alt calculator si merge jocul de rupe;
-am facut la fel si cu ramul si cu placa video si sunt ok;
Deci mai raman procesorul si placa de baza;mi s-a spus ca placa de baza ar putea fi cauza(cica ar fi facuta pe vapor :) )kt133...nici un nume de firma pe ea;oare asta sa fie cauza?
                          astept raspunsuri daca stiti ceva;multumesc

#12
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
si mi-adat urmatoarea eroare cand a iesit din joc:
-ecran albastru si: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#13
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
asta inseamna ca sistemul incearca sa se comporte ca unul compatibil ACPI, desi nu este .... se forteaza alocarea unuei intreruperi ce este deja ocupata, lucru care nu s-ar intampla daca sistemul ar fi compatibil ACPI .... este o eroare "relativ" normala.

... solutia simpla este sa te folosesti de calculatorul in care ai incercat memoria si procesorul, dar de data asta cu placa de baza. Daca reproduci eroarea, stii unde sa cauti.

... ce fel de placa de sunet ai ?

#14
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.702
  • Înscris: 28.02.2002
cumva ai fakut o greseala si ai instalat DirectX 9...

mie Dx9-le nu mi-a adus decat bucurii....adik multi clienti cu probleme video...hehh...multumesc pe aceasta cale firmei producatoare...si la mai multi $$...

#15
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.703
  • Înscris: 26.11.2001
Scoate din BIOS fucntiile ACPI (Power Management)

La PNP OS Installed schimba optiunea.

#16
olivia.tudor

olivia.tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.04.2003
am scos din bios acpi-ul,nu mai da eroarea aia dar tot asa se comporta:adica ori ma scoate pe desktop ori imi restarteaza calculatorul...

#17
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
ar putea fi si sursa .... daca tensiunea de control a sursei (PWRGOOD)  nu se incadreaza in normal, sistemul intra automat in reset.

Pe de alta parte, in momentul in care iese in desktop, se face un log despre eroare in Event viewer .... ce scrie acolo ?

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.882
  • Înscris: 07.02.2003
Placa de baza e instabila / setarile la ram, timing-ul etc...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate