Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Xiaomi POCO F3/F3 Pro

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
742 replies to this topic

#55
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
13 la ei, 15 la noi

#56
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
https://www.goboo.com/goods/117807
Doar varianta de 6GB + 128GB stocare!
300 Euro

vs

350 USD - 6GB+128GB
400 USD - 8GB+256GB
pe aliexpress - dar cu livrare din China.

Oare la noi, are pret bun la lansare si unde?

#57
sovixel

sovixel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 24.02.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/38HxRfqfOro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce parere aveti?

#58
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
amazon.de dar la 399€.  vedem cum se prezinta din 10 aprilie incolo

#59
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Poco F3 vs A52

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SEM5rJTnorQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
https://www.androida...review-1211404/
Cei de la Androidauthority,cu un review legat de Poco F3, nu au o părere bună despre telefon, adică specificații bune, înfrânate de soft!

#61
sovixel

sovixel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 24.02.2019

View PostDanielms, on 31 martie 2021 - 20:24, said:

https://www.androida...review-1211404/
Cei de la Androidauthority,cu un review legat de Poco F3, nu au o părere bună despre telefon, adică specificații bune, înfrânate de soft!
Se stie in general ca cei de la Xiaomi nu au un soft asa bine optimizat! Pe parcurs sper sa invete, telefonul in sine este bun cu o camera potenta, dar softul face diferenta foarte mult. Deja vazusem intr-un post pe un forum ca au trimis un update de soft pentru camera.

#62
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Vrăjeală cu softul. Toți o trag cu stock-ul lor de parcă toți preferă aplicațiile Google. De altfel este cunoscut faptul că site-ul asta adună cei mai mulți "puriști" în ale lui Google, dar care lunar găsesc motive întemeiate de a se plânge de funcționarea defectuoasă fie a pixel-ilor, fie a aplicațiilor goagle.

Sfatul meu este să fi puțin circumspect când este vorba de recenzii făcute de americani și britanici care, în general, sunt foarte critici la chestii ce nu provin din arealul lor, dar foarte exaltați de orice nimic vestic.

Edited by Alxdava, 31 March 2021 - 21:01.


#63
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Eu cochetez cu acest telefon, sincer, dar partea de soft mă pune pe gânduri. Am avut Nexus, Nokia cu android curat și este ok. Cred că voi face trecerea către un produs din gama Xiaomi, sper doar sa nu fiu dezamăgit!

#64
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Xiaomi are un software mult mai complex decât ce găsești pe Nokia/Motorola. Sincer mie imi par extrem de fade(am un A1) variantele cu aplicațiile Google.
Încearcă să găsești pe cineva care să aibă un Xiaomi și să-l butonezi puțin.

#65
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 02.11.2009

View PostAlxdava, on 31 martie 2021 - 21:01, said:

Vrăjeală cu softul. Toți o trag cu stock-ul lor de parcă toți preferă aplicațiile Google. De altfel este cunoscut faptul că site-ul asta adună cei mai mulți "puriști" în ale lui Google, dar care lunar găsesc motive întemeiate de a se plânge de funcționarea defectuoasă fie a pixel-ilor, fie a aplicațiilor goagle.

Sfatul meu este să fi puțin circumspect când este vorba de recenzii făcute de americani și britanici care, în general, sunt foarte critici la chestii ce nu provin din arealul lor, dar foarte exaltați de orice nimic vestic.

Asa este, totusi se cunoaste ca softul celor de la xiaomi nu este printre cel mai bine optimizate de pe piata.

#66
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Te contrazic. Poate este ceva mai haotic pt unii (mai puțin intuitiv) dar este peste majoritatea, în top 3, asta dacă mai poate fi făcută o diferențiere.
Ben gadget review este un canal al unuia din Hong Kong(foarte bun tipul și fără "iubiri"), care afirmă de anul trecut că miui este la același nivel cu Oxygen și oneui de la Samsung.
Acum ce să zic?! De peste 4 ani eu sunt mulțumit de ce-mi oferă Xiaomi, mult peste concurență la același nivel de preț.

Edited by Alxdava, 31 March 2021 - 23:05.


#67
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
Xiaomist din 2013. Anumite update-uri ma lasa rece (cu tot cu factory reset) si mereu ma forteaza sa dau downgrade. Mi-am invatat lectia sa evit un update de miui vreo 3-4 luni apoi cand gasesc un update bun sa stau naibii pe el. Cumpar doar flagships :)

Totusu de la Mi5S s-au stricat... dar pret/performanta tot e the best. Cel putin seriile poco/redmi care au ramas (deocamdata) low cost.

5% profit remember? Not anymore.

Oh.... and xiaomi.Eu stable ftw.

#68
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostAlxdava, on 31 martie 2021 - 21:01, said:

Vrăjeală cu softul.

oricum o dai micrap e tot micrap.
mai au mult de lucrat la capitolul soft, in special la stabilitate!

View PostAlxdava, on 31 martie 2021 - 23:04, said:

Te contrazic. Poate este ceva mai haotic pt unii (mai puțin intuitiv) dar este peste majoritatea, în top 3, asta dacă mai poate fi făcută o diferențiere.

gluma buna.

#69
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Folosesc de ani de zile în paralel tot felul de telefoane de la concurență. Nu am găsit niciunul superior dpdv software. Toate au avut și au sughițuri.
Multe din probleme provin și de la aplicații și nu de la sistem.
Toate constatările astea le am din utilizarea normală, fără rom-uri în afara celor oficiale.

Nu zic că este miui este perfect, dar nicidecum atât de problematic precum se vehiculează. Dacă dau o tură prin forumurile alăturate găsesc fix aceleași plângeri, indiferent de marcă.

#70
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View PostDanielms, on 31 martie 2021 - 20:24, said:

https://www.androida...review-1211404/
Cei de la Androidauthority,cu un review legat de Poco F3, nu au o părere bună despre telefon, adică specificații bune, înfrânate de soft!

Inclusiv comentariile articolului matură puțin cu autorul.

#71
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
"Problema" MIUI este o mare prostie de care se leagă fanii altor branduri android când vine vorba despre Xiaomi.

Pur și simplu nu mai au cu ce contracara acest brand care se încăpățânează să taie decisiv din prețul device-urilor sale, comparativ cu restul androizilor.

Eu sunt convins că vor ajunge în scurt timp nr 1 la vânzări pe piața asta(android), mai ales de când până și marele Oxygen OS a ajuns să copie ONE UI, într-o încercare disperată să își mărească vânzările (părerea mea)
E o mutare pe care nu o pot explica nici măcar fanii înrăiți ai lui Oneplus, vorba aia, sistemul lor de operare era principalul motiv pentru care cumperi 1+



#72
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Exista o soluție pentru cine se pricepe, îți cumperi xiaomi, nu îți place miui, pui custom rom.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate