Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 

Sector 3 - Recomandari Apartamente

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
AndiiS

AndiiS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.03.2021
Buna seara,

Intentionez sa ma mut in sector 3 (Titan - Theodor Palady, zona Titan 4 Residence), ce ansambluri recomandati si care nu? M-ar interesa ceva la 2 camere.
Tips de prin zona?

Multumesc.

#2
AndiiS

AndiiS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.03.2021
Din ce am auzit vor aparea statii noi de STB prin zona in acest an, este adevarat sau doar un zvon?

#3
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Unde ai auzit?

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
Negoita si-a facut si pod peste Dambovita pentru apartamentele lui de pe camp plus strazi asfaltate printre gunoaie si buruieni asa ca 10-15 statii de autobuz in plus ar fi nimica toata..
Trag mari sperante sa se intample asta, poate se mai reduce asa din gramada de masini care vine zilnic de pe campurile din Pallady.

#5
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Cred ca nu cunoasteti zona :))

#6
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

 Afroditu, on 15 martie 2021 - 13:49, said:

Cred ca nu cunoasteti zona Posted Image)

da, da incap ratb-urile turcesti pe ulita Posted Image Posted Image

#7
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 08.06.2005

 AndiiS, on 13 martie 2021 - 23:37, said:

Buna seara,

Intentionez sa ma mut in sector 3 (Titan - Theodor Palady, zona Titan 4 Residence), ce ansambluri recomandati si care nu? M-ar interesa ceva la 2 camere.
Tips de prin zona?

Multumesc.


Eu m-as uita si aici. Posted Image   Trec zilnic prin zona (nu stau acolo) si imi pare o zona relativ ok. Esti in oras, ai metrou aproape, blocurile sunt similare ca design, impartirea apartamentelor este rezonabila.

https://triama-residence.ro/

PS: Restul verificarilor fa-le tu.

Edited by mircea812, 17 March 2021 - 08:12.


#8
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Ma gandesc ca vrea recomandari din zona S3 pentru ca nu vrea sa dea 1.7 k euro pe m2 :))

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
Usor cu triama, nu au de vanzare decat promisiuni pentru inca vreo 2 ani

#10
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 13.11.2012
Cred ca o lucreaza/vinde acolo. A mai recomandat ai pe alt topic desi era pe langa subiect.

#11
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 08.06.2005

 aeon, on 17 martie 2021 - 16:58, said:

Usor cu triama, nu au de vanzare decat promisiuni pentru inca vreo 2 ani

De asta i-am spus sa verifice despre ce este vorba.

 the_same, on 17 martie 2021 - 18:01, said:

Cred ca o lucreaza/vinde acolo. A mai recomandat ai pe alt topic desi era pe langa subiect.

Vad in drumul meu in fiecare zi blocurile construite de Hercesa. Arata bine. Am vazut pe un banner numele cu blocurile de vanzare de la triama langa Hercesa. Arata bine si asta. Am verificat preturile pe site-ul lor si sunt maricele.

Mai departe fiecare cerceteaza daca merita, daca este teapa, daca zona este buna sau nu...eu doar i-am dat o informatie. Posted Image

Am mai pomenit si de One, Mitica, etc deci sigur lucrez si la aia Posted Image

Astept de la tine o informatie, ceva pentru ca de presupuneri nu ducem lipsa Posted Image

Edited by mircea812, 17 March 2021 - 18:37.


#12
AndiiS

AndiiS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.03.2021
M-a interesa in zona titan - pallady. Ce parere aveti de Habio/Atena ?

#13
AndiiS

AndiiS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.03.2021
Ce recomandati prin zona?

#14
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

 AndiiS, on 27 martie 2021 - 12:33, said:

Ce recomandati prin zona?

Du-te cu un inginer si un arhitect sa vedeti apartamente, se discuta pe planuri si ce vezi la fata locului, nu mai intreba aici, in cel mai rau caz incep sa iti raspunda persoane de la vanzari de la complexul respectiv deghizate in "utilizatori". Ala care se uita de pe sosea si vede ce frumos e pe dinafara nu poate sa iti zica daca sunt infiltratii la subsol sau peretele din bucatarie stramb

#15
baragionel

baragionel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.02.2019

 AndiiS, on 20 martie 2021 - 11:32, said:

M-a interesa in zona titan - pallady. Ce parere aveti de Habio/Atena ?

Daca pana acum nu te-ai hotarat iti spun ca de Atena 2 sa te feresti, in Atena 1 nu mai gasesti nici un apartament.Nu asculta ce zic agentii imobiliari, mai bine mergi si intreaba un locuitor din Atena 1 ce parere are de ap pe care si l-a cumparat.

#16
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Dacă te referi la cele 2 blocuri în u și în oglindă de pe gura fagetului, vezi ca Atena 2 are un etaj in plus. Ca deh, s-a putut :)))

#17
baragionel

baragionel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.02.2019

 Afroditu, on 11 aprilie 2021 - 12:46, said:

Dacă te referi la cele 2 blocuri în u și în oglindă de pe gura fagetului, vezi ca Atena 2 are un etaj in plus. Ca deh, s-a putut Posted Image))

Sunt pe Gura Putnei, da cele in U. Stii care e smecheria si de ce are un etaj in plus? Ca de la et 5 in sus sunt retrase:)) sunt mai putine ap de locuit si asa au fentat legea. Am bele blocuri trebuiau sa fie de maxim 5 et.

#18
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.10.2005
Vezi ca B-dul Theodor Pallady este f aglomerat, chiar daca are 2-3 benzi pe sens. Zona de Pallady si 1 Decembrie se vor aglomera destul de mult.
DIn ce am observat, se construieste prost (nu ma refer d.p.d.v. structural), ci haotic, fara sa respecte distantari, pomi, etc, usor devine un Popesti Leordeni, militari residence...fara trotuare, fara parcari civilizate, strazi f inguste..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate