Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

Instalare Windows 10

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,773
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Știu și eu de multisession, dar nu știu dacă pe un DVD care are deja scrisă o sesiune, o mai poți face pe a doua sesiune - bootable.
Nu, nu merge.

#20
diak

diak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.09.2008
Se da un asus vivobook 15, fara optiune de uefi legacy. Ce trebuie sa-i faca sa-mi vada ssd-ul nvme la instalarea windows-ului? Singura optiune in uefi e secure boot disabled. Stick USB facut cu Rufus UEFI (non CSM) partitie GPT

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,773
  • Înscris: 15.06.2004
Fa Stick-ul cu Media Creation Tool - permite sa instalezi in orice conditii.

Ca sa instalezi pe nVme si WIndwos 10 in mod normal ptr maxim de performanta trebuie sa instalezi cu Secure Boot enabled - cel mai simplu da in BIOS sa revina la setarile default. Ar trebuie sa mearga cu ele asa.

Daca tot nu vrea poti intreba la Asus suport care e problema.

Au suport in limba romana.

SSD-ul nVme e al lui sau ai pus tu unul ? Ca daca ai pus tu unul mai pot fi probleme de compatibilitate.

#22
diak

diak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.09.2008
Am incercat si cu Media Creation Tool, acelasi lucru face. Laptop-ul are instalat un linux pe el, Endless OS.
I-am dat Bios restore default, am incercat toate driverele rapid storage technology si tot nu-l vede. N-am mai intalnit asa ceva.

#23
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 27.02.2012
Probabil trebuie încărcat driverul pentru stocare. Îl descarci în format ZIP în care să existe fișierul .INF, dezarhivezi pe același stick cu pachetul de Windows, iar în timp instalării vei avea opțiunea de a încărca driverul din fișier.

#24
diak

diak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.09.2008
Incercam cu versiunea gresita de RST driver. https://www.asus.com...rt/FAQ/1044458/ A mers cu asta

#25
SerafimDaniel

SerafimDaniel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.06.2020
Am găsit eu o aplicație dar nu știu cât de buna e. Aplicația despre care este vorba este Ventoy. Aștept parerile voastre

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate