Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Etoro Verificare factura curent/gaze/apa/desfasurator banca?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Am un cont la etoro, am incarcat bani de mai multe ori de pe revolut, cum am incarcat cateva sute de euro de pe ing, pac, mi-a parut pagina cu verificare cont.
Am raspuns la toate intrebarile alea, am oferit poza dupa buletin, cardul de credit.
Si ajung la "factura curent, gaze, apa, desfasurator banca" si am pus poze dupa factura de curent si rds, nu a vrut, nu stiu ce nu ii convine.

Am facut print screen la factura de gaze si la desfasurator ing, tot asa nu a vrut.

Asa ca intrebarea este ce fac eu gresit?

Si tot asa "tax number" ala este vorba despre CNP? Ca alt tax number nu avem noi in Romania!?

#2
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Incarca-le documentele in pdf. Eu am pus factura primita de la internet. La fel, extras de cont in pdf.
Tax Number sau Tax Indentification Number, da, e CNP-ul.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.etoro.co...r-service/help/

https://www.etoro.co...stomer-service/

#4
maxistor

maxistor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.11.2013

View PostDuskGerman, on 05 februarie 2021 - 10:55, said:

Am un cont la etoro, am incarcat bani de mai multe ori de pe revolut,

Alimentarea contului pe eToro l-ai facut cu cardul Revolut? In ce moneda? Euro?

Intreb ca am citit ca eToro nu ar permite transferul din Revolut in USD si in plus eToro spune ca pentru primul transfer intre Revolut si eToro trebuie completate nu stiu ce formulare.

Multumesc

Edited by maxistor, 15 February 2021 - 20:50.


#5
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Salut!

Si eu sunt in aceeasi situatie. Mi-am facut contul ieri, am depus bani din Revolut (EUR) si au fost acceptati in eToro (USD), dar nu am adresa verificata. Am scris la Customer Support mentionand ca am atasat documentele in format jpeg cat si pdf, dar aplicatia nu mi le accepta. Raspunsul lor este ca au cereri foarte mari de verificare in aceasta perioada si ca in maxim 5 zile lucratoare cineva va verifica manual documentele transmise.

Side note: Chiar si fara verificare am putut face primele tranzactii. Momentan in cont la sectiunea Profile/Proff of Adress imi apare "Expired" :).

#6
maxistor

maxistor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.11.2013

View PostDtzDanutz, on 15 februarie 2021 - 21:28, said:

Si eu sunt in aceeasi situatie.

Situatia mea se refera strict daca se poate alimenta USD de pe Revolut in eToro. Din Revolut-Euro stiu ca se poate in eToro.

Eu am depus primii 239 USD (din eToro am depus 200 EUR) cu cardul de lei ING. ING a convertit in euro, a trimis 200 euro la eToro, eToro a convertit 200 euro in 239 USD

In final, paritatea USD eToro - USD BNR: 1,3% prim metoda ING

Maine vreau sa fac un transfer bancar din Unicredit (LEI) in eToro - USD sa vad si acollo cum merge

Neclaritatea mea ramane cu Revolut, daca se poate alimenta contul eToro prin Revolut direct cu USD.

#7
korrona

korrona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2007
Fix la asta mă gândeam și eu. Dacă se poate alimenda contul eTora de la Revolut. Vreau sa lichidez stocurile iar contravaloarea sa o trimit la eToro, unde sa le cumpar la loc.

#8
maxistor

maxistor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.11.2013

View Postkorrona, on 18 februarie 2021 - 16:45, said:

Fix la asta mă gândeam și eu. Dacă se poate alimenda contul eTora de la Revolut. Vreau sa lichidez stocurile iar contravaloarea sa o trimit la eToro, unde sa le cumpar la loc.

In Euro sigur se poate. Nu stiu in dolari daca se poate depozita in eToro din Revolut cu cardul in USD

#9
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
Buna seara,
am o mica problema cu contul din aplicatia eToro, am cerut ajutorul si pe Grupul eToro Romania,
am o problema in cont, nu pot trece de pragul de 95 % pentru a fii validat contul, va rog sa ma ajutati!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate