Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Probleme in relatie dupa aproape 2 ani

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#19
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020

 hellmarvel, on 30 ianuarie 2021 - 04:28, said:

De obicei problemele astea le au femeile, nu barbatii, si la virsta ei ar trebui sa traga ea de relație, nu tu. Ideal ar fi ca un barbat sa poata trai si fara o femeie, sau sa o aiba ca pe un accesoriu.

Depinzi financiar de ea, sau ai rate pe casa pe care nu le poti plati singur? Atunci ai pus-o, chestiile astea le faci cu cineva in care ai incredere deplina si care are incredere in tine (sa-ti spuna ce probleme are si tu ce probleme ai tu). Pe de alta parte, vrei sa nu-ti spuna ce are, sau sa se vaite tot timpul si sa aibe pretentii de la tine? Poate are niste probleme pe care crede ca le poate rezolva singura, dar tot nu e bine ca nu-ti spune, pentru ca in caz ca nu-i iese, problema ei se sparge si-n capul tau.
O femeie nu poate fi considerată nici în glumă un accesoriu pentru bărbați, nu știu de ce unii bărbați consideră că o femeie nu poate avea o viață frumoasă și fără un bărbat care are așa o părere despre ea.

#20
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 clara1, on 03 februarie 2021 - 21:45, said:


O femeie nu poate fi considerată nici Ăźn glumă un accesoriu pentru bărbați,

Perfect de acord.
Ptr ca un accesoriu nu îți aduce atâta bătaie de cap :))


#21
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020

 axisborn, on 03 februarie 2021 - 22:17, said:

Perfect de acord.
Ptr ca un accesoriu nu îți aduce atâta bătaie de cap Posted Image)
Oare femeia aduce ,,bătăi de cap,,dar bărbatul nu? O relație de cuplu cuprinde și această ,,neplăcere,, peste care treci dacă îți dorești cu adevărat.

#22
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Pai cine crezi tu ca are cele mai multe pretenții intr-o relație și e mai greu de mulțumit?

În general, în medie, ca exista și excepții.

Edited by axisborn, 04 February 2021 - 12:59.


#23
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Ăla care își permite.

#24
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020

 axisborn, on 04 februarie 2021 - 12:58, said:

Pai cine crezi tu ca are cele mai multe pretenții intr-o relație și e mai greu de mulțumit?

În general, în medie, ca exista și excepții.
Normal că femeia are mai multe doleanțe într-o relație și este normal să fie așa pentru că ea ,,duce greul,, deși se spune că bărbatul este stâlpul casei(asta era valabil acum cinci secole)când femeia depindea de un bărbat în totalitate și divorțul era considerat o mare rușine în societate.Acum ea a evoluat mult în bine iar bărbatul a devenit invidios iar divorțul este mult mai simplu dacă ea constată că nu mai este nimic de ,,reparat,, la acea relație și este sortită eșecului.

#25
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 clara1, on 04 februarie 2021 - 17:32, said:

Normal că femeia are mai multe doleanțe într-o relație și este normal să fie așa pentru că ea ,,duce greul,, deși se spune că bărbatul este stâlpul casei(asta era valabil acum cinci secole)când femeia depindea de un bărbat în totalitate
Si acuma e la fel chiar daca femeia poate fi independenta , intr-o casnicie. Daca ridica glasu nejustificat are usa la dispozitie , s-o inchida pe dinafara .
Duce greul pe naiba , n-o vad la incarcat vagoane ...

Edited by DDooGG, 04 February 2021 - 17:37.


#26
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

 axisborn, on 04 februarie 2021 - 12:58, said:

Pai cine crezi tu ca are cele mai multe pretenții intr-o relație și e mai greu de mulțumit?
Bărbatul.

#27
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 clara1, on 03 februarie 2021 - 21:45, said:

O femeie nu poate fi considerată nici în glumă un accesoriu pentru bărbați, nu știu de ce unii bărbați consideră că o femeie nu poate avea o viață frumoasă și fără un bărbat care are așa o părere despre ea.
Poate avea , nu zice nimeni ca nu dar majoritatea prefera sa fie un accesoriu la cureaua unui barbat .

 sfantu.dracu, on 04 februarie 2021 - 17:36, said:

Bărbatul.
Daca nu-l asteapta femeia cu masa pusa , berea pregatita si cu o tinuta sexi.

#28
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 clara1, on 04 februarie 2021 - 17:32, said:


Normal că femeia are mai multe doleanțe Ăźntr-o relație și este normal să fie așa pentru că ea ,,duce greul,

Ce greu duce? Dacă ii e mai greu lângă barbat, sa stea singura atunci.

Bărbatului ii va fi și lui mai bine fără chestii serioase/ căsătorie dacă tot în relație femeia e cea cu mai multe cerințe iar el trebuie sa se mulțumească cu puțin.
De ce sa se mai complice? Aplicam si noi putina logica?

Dar chiar sunt curios care este greul asta dus de femeie, mai ales una fără copii. Nu-l vad, sincer, deși recunosc, e greu sa stai o ora dimineața sa te dai cu 7 maglavaisuri :)))

În rest, intr-o relație normala lucrurile trebuie sa fie reciproce. Altfel nu are sens. Niciun barbat nu se mai sacrifica pentru femeile din ziua de azi cu mentalitate de prințese. Care dacă au dat cu o matura considera ca cine știe ce munca grea au făcut.

Ai zis ceva cu depinde financiar.
Pai partea hilara stii care e?
Femeia moderna vrea in continuare sa fie întreținută si răsfățată financiar dar sa nu mai facă nimic ptr gospodarie/ familie.
Si lasa- ne cu divorțul ala,  sau invidia, o spui de parca visul unui bărbat e sa fie casatorit.
Cred ca sunt putini bărbații care sa isi fi dorit sincer căsătorie,  o faceau/,fac mai mult din presiune sociala sau ptr a se încadra intr-un statut.
Cel puțin în condițiile astea , în care femeia pretinde mai mult decât oferă, trebuie sa fii ori prost ori fraier sa te bagi în asa ceva.

Edited by axisborn, 04 February 2021 - 18:30.


#29
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020
Dacă bărbatului îi este mai bine singur întrebarea mea este -de ce își dorește o căsătorie și copii?Nu îi pune societatea pistolul la tâmplă și nici nu trebuie să facă acest pas important în viață din obligație. Nimeni și nimic nu te obligă să faci ceva ce nu îți dorești cu adevărat.Când spun,,greul,, înțelegi la ce mă refer, o femeie pe lângă treburile gospodărești, familie, merge și la job iar cu ajutorul bărbatului la treburile casnice sunt multe de spus...ei spun în general PAS ori...mai târziu..că poate te răzgândești și nu mai ai nevoie de ajutor.

#30
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 clara1, on 04 februarie 2021 - 20:10, said:

Dacă bărbatului Ăźi este mai bine singur Ăźntrebarea mea este -de ce Ăźși dorește o căsătorie și copii?

Ai auzit tu barbat care sa declare ca isi dorește puternic asta?
Nu cred ca exista.
În realitate femeia este cea care are un impuls biologic puternic de a avea copii, la barbat el este redus spre inexistent.
Bărbatul se lasă atras in jocul femeii, și de aia rezulta căsătorie pe care cei mai mulți o regreta sincer.
Cat despre treburile casnice, aici femeile exagerează grav. Eu de exemplu trăiesc singur, în sensul ca nu am pe altcineva în casa, niciodată nu am locuit cu femeia chiar în relatii iar treburile casnice mi se par ușoare.
Nu înțeleg cum dacă de mâine as locui cu o femeie , ea ar putea sa îmi scoată ochii ca nu fac treburi casnice, dacă eu nu as schimba nimic în ceea ce fac în casa.
De-asemenea  bănuiesc ca  orice femeie a fost și are și perioade în care este și singura si isi face treburile casnice si nu mai moare sau e epuizata.
De ce atunci când întra în relație brusc duce greul si începe sa critice barbatul? Eu cred ca e doar un greu imaginat.
Nu știu alții bărbați ce concepție au dar eu chiar nu am nevoie de ajutorul unei femei în treburile casnice, m-as simti ciudat, la cat de simple sunt, sa pretind sa le facă femeia ptr mine.
Cel puțin pana intervin copii în ecuație,  chiar nu vad unde e greul,  iar după aia, treburile trebuie împărțite în mod echitabil.
Pai va plângeți ca mergeți și La job, pai nu voi ați vrut? Nu de acolo a apărut mișcarea feminista ( care bineînțeles apoi a degenerat dar asta e alta discutie)  femeile au cerut sa poată munci și ele? Ca sa nu depindă de barbat, sa aibă și ele independenta lor? Pai asumati- va asta  dacă asta ati vrut.
Voi vreți nunsi avantajele din toate situațiile,  asta am observat.
Si lasa, ca oricum femeile nu au joburi grele,  nu se compara cu ale bărbaților, o mare parte din femei se duc la job mai mult sa socializeze.


Edited by axisborn, 04 February 2021 - 22:25.


#31
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Ai o singură rezolvare cu două rezultate.
Inchei-o din senin cu ea, ignor și blocată peste tot. Dacă peste cel mult 3 luni te caută si te vrea înapoi ești norocos. Dacă nu.. tot norocos ești. Nu încerca nimic altceva. I-ai suflat suficient în fund, mai departe doar devii sufocant.
Eu cred ca ea e înșală.

#32
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020
De unde stiu foarte bine daca barbatii vor sa se insoare si sa aiba o familie si copii? Am facut un cont pe un site de intalniri serios si in 2 luni am primit peste 1800 de mesaje de la barbati intre 40 si 50 de ani si singuri si divortati si cu copii si fara copii. Doctori, profesori, ingineri, avocati, ofiteri de armata, ofiteri de marina, ofiteri de politie, straini mi-au dat sute si sute de mesaje si am discutat cu ei. Toti vor ceva serios inclusiv si copii la varsta lor. Exista barbati care vor sa se si insoare si sa faca copii si sunt mii si mii. Daca erai femeie ii observai si tu peste tot.

Edited by clara1, 04 February 2021 - 23:34.


#33
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Păi, nu bărbatul dorește căsătorie.

#34
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019

 clara1, on 04 februarie 2021 - 23:33, said:

De unde stiu foarte bine daca barbatii vor sa se insoare si sa aiba o familie si copii? Am facut un cont pe un site de intalniri serios si in 2 luni am primit peste 1800 de mesaje de la barbati intre 40 si 50 de ani si singuri si divortati si cu copii si fara copii. Doctori, profesori, ingineri, avocati, ofiteri de armata, ofiteri de marina, ofiteri de politie, straini mi-au dat sute si sute de mesaje si am discutat cu ei. Toti vor ceva serios inclusiv si copii la varsta lor. Exista barbati care vor sa se si insoare si sa faca copii si sunt mii si mii. Daca erai femeie ii observai si tu peste tot.

Esti tu convinsa ca chiar vor sau au zis asa ca sa 'dea bine'?
Ce va place sa va imbatati cu vorbe.

#35
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 clara1, on 04 februarie 2021 - 23:33, said:

De unde stiu foarte bine daca barbatii vor sa se insoare si sa aiba o familie si copii? Am facut un cont pe un site de intalniri serios si in 2 luni am primit peste 1800 de mesaje de la barbati intre 40 si 50 de ani si singuri si divortati si cu copii si fara copii. Doctori, profesori, ingineri, avocati, ofiteri de armata, ofiteri de marina, ofiteri de politie, straini mi-au dat sute si sute de mesaje si am discutat cu ei. Toti vor ceva serios inclusiv si copii la varsta lor. Exista barbati care vor sa se si insoare si sa faca copii si sunt mii si mii. Daca erai femeie ii observai si tu peste tot.

:)))
Exista site de întâlniri serios?
Apoi  eșantionul tău nu este reprezentativ, chiar cu cifra aia greu de crezut.

Iar discuții online...nu reprezinta ceva pe care sa pui baza. Alea sunt asa, mai mult din plictiseala.

 In_sunetul_muzicii, on 05 februarie 2021 - 00:51, said:



Esti tu convinsa ca chiar vor sau au zis asa ca sa 'dea bine'?
Ce va place sa va imbatati cu vorbe.

Exact...
Daca vrei sa faci un barbat sa fuga, zi-i de căsătorie și copii la primele intalniri :)) Scapi de el garantat.

Edited by axisborn, 05 February 2021 - 01:10.


#36
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Sa fim seriosi. Daca vrei sa ciugulesti puicuta, trebuie sa-i bagi textele care-i plac, respectiv alea cu casatorie si copii, altfel nu musca niciuna (dintre cele de calitate).Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate