Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Data exacta a venirii lui Isus

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
344 replies to this topic

#325
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,535
  • Înscris: 19.03.2022

View Postheartu, on 21 august 2023 - 10:19, said:

Nu, creștinii (indiferent de culoare) nu sunt în niciun fel de relație cu YHVH... gen! Posted Image
Nu toti cei ce se pretind crestini, evident.
Dar sunt convins ca exista CREDINCIOSI care sunt intr-o continua relatie, macar ei au aceasta convingere chiar daca de sus nu exista raspuns.
Banuiesc ca e vorba de incercarea credintei, daca pana la sfarsit va ramane in relatie.

#326
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 21 august 2023 - 10:19, said:

Nu, creștinii (indiferent de culoare) nu sunt în niciun fel de relație cu YHVH... gen! Posted Image
Pacatosi, huh? Banuiam io Posted Image

#327
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021

View Postzexelica, on 22 august 2023 - 07:39, said:

Pacatosi, huh? Banuiam io

Nu asta am spus, și oricum Dumnezeu se uită la sufletul omului... așa descoperă dacă face parte din sămânța femeii sau a Șarpelui...

#328
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 22 august 2023 - 08:28, said:

Nu asta am spus, și oricum Dumnezeu se uită la sufletul omului... așa descoperă dacă face parte din sămânța femeii sau a Șarpelui...

Zici ca Il surprindem, huh? Pana nu se uita, habar n-are?

#329
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021

View Postzexelica, on 22 august 2023 - 08:42, said:

Zici ca Il surprindem, huh? Pana nu se uita, habar n-are?

YHVH nu este așa cum ți-l imaginezi tu... se vede de la o poștă că nu-l cunoști cu adevărat pe Creator... ci doar ce te-au instruit americanii ăia sectanți care ți-au prezentat o blasfemie trinitară...

Îmi pare rău pentru tine... :(

#330
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 22 august 2023 - 11:14, said:

YHVH nu este așa cum ți-l imaginezi tu... se vede de la o poștă că nu-l cunoști cu adevărat pe Creator... ci doar ce te-au instruit americanii ăia sectanți care ți-au prezentat o blasfemie trinitară...

Îmi pare rău pentru tine... Posted Image

Trinitara........ Tu de ce acuzi fara sa ai probe?

#331
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021

View Postzexelica, on 22 august 2023 - 11:58, said:

Trinitara........ Tu de ce acuzi fara sa ai probe?

Păi n-am acuzat, da' așa am înțeles eu când s-a discutat mai demult aspectul ăsta... sau vrei să spui că erau monoteiști?! :habarnam:

#332
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 22 august 2023 - 16:22, said:

Păi n-am acuzat, da' așa am înțeles eu când s-a discutat mai demult aspectul ăsta... sau vrei să spui că erau monoteiști?! Posted Image
Cum sa intelegi de niste americani vis a vis de mine si ca sunt trinitar?

#333
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021

View Postzexelica, on 22 august 2023 - 20:41, said:

Cum sa intelegi de niste americani vis a vis de mine si ca sunt trinitar?

Cu ceva timp în urmă erai în clinci cu un user (nu mai țin minte cu cine), și acela spunea despre tine lucrurile astea, cu americanii misionari care te-au instruit pe tine etc... iar tu nu ai spus nu, ai recunoscut tacit... :habarnam:

Iar despre faptul că ai fi trinitar, păi e simplu, ai văzut tu vreo grupare creștină monoteistă americană să evanghelizeze prin RO (cu excepția martorilor tăi iubiți)?! :)

Edited by heartu, 22 August 2023 - 22:03.


#334
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,784
  • Înscris: 16.03.2004

View Postzexelica, on 22 august 2023 - 20:41, said:

Cum sa intelegi de niste americani vis a vis de mine si ca sunt trinitar?

Americanii ăia de la nu știu ce radio din București, de care zicea ”Sfantul Jakob”? :lol: Păi acest ”sfânt” scria numai minciuni, despre mine a zis că sunt handicapat în căruciorul cu rotile, că iau pensie pe nedrept (chestiile astea două se contrazic, evident!), că am avut o relație cu o anume Floricica, rromă penticostală și din cauză că am fost respins dar și din cauza faptului că nu am fost numit ”diacon”, am părăsit cultul penticostal ca să ader la o grupare tot penticostală, dar dizidentă.

[ https://media1.giphy.com/media/8wxKQS1j1OfFQEe4gv/giphy.gif?cid=ecf05e479x3b6jqns5qffys02nqqbr3g8nm6htoe5xcpo1z2&ep=v1_gifs_search&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Astea în timp ce... mereu îmi ”reamintea” că am o datorie de 6.000 de euro către el! :lol:

Așa e când tot aștepți pe Isus care nu mai vine... a zis că vine curând și...sufletu` ...!!!Posted Image

#335
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 22 august 2023 - 22:02, said:

Cu ceva timp în urmă erai în clinci cu un user (nu mai țin minte cu cine), și acela spunea despre tine lucrurile astea, cu americanii misionari care te-au instruit pe tine etc... iar tu nu ai spus nu, ai recunoscut tacit... Posted Image
Ai o memorie selectiva, observ. Iti repet si tie acum: nu am avut si nici nu am vreo treaba cu niciun misionar, misionari, organizatie de tip religios sau de alta natura. Destul de clar? Clinciul era tocmai din cauza ca am spus ca nu si el o tinea langa.

Quote

Iar despre faptul că ai fi trinitar, păi e simplu, ai văzut tu vreo grupare creștină monoteistă americană să evanghelizeze prin RO (cu excepția martorilor tăi iubiți)?! Posted Image
Aha... Deci avand in vedere ce am spus mai sus, ca nu am treaba cu misionarii decat dintr-un punct de vedere blond, au rost discutiile astea? Sau tu esti obisnuit cu mincinosi?

#336
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,784
  • Înscris: 16.03.2004

View Postzexelica, on 23 august 2023 - 10:19, said:

Sau tu esti obisnuit cu mincinosi?

Eu postasem niște informații despre unii misionari religioși penticostali, în sensul că aceștia gândeau ca Martorii lui Iehova, fapt ce m-a surprins și l-am postat imediat pe forum, apoi, Sfantul Jakob și Heartu (altă panaramă), sar de cur în sus că eu pun poze cu familia lui Jakob! :shock:
Le zic: arătați-mi cu link, că am luat informațiile de pe facebook-ul vostru. Pauză.
De fapt, totul a fost o punere în scenă, la care Heartu a pus botul, ca fraierul, deoarece Sfantul Jakob demult dorea să părăsească forumul, fiindcă își dăduse seama cu timpul, că locul lui nu este aici, pur și simplu nu putea face față argumentelor zdrobitoare aduse de Lupini, Horny Hornet etc., și oricum el mai pusese pauză de niște topice, sub influența altui fost utilizator de forum, Xlander.

View PostXlander, on 27 mai 2023 - 11:31, said:

Nu-ti mai pierde vremea prietene, ai atatea lucruri importante de impartasit...dar nu aici.

Dacă nu aici, atunci unde? În locuri unde oamenii nu gândesc? Le spui de 2000 de ani că Isus ”vine curând” și ei... cred!
:dontgetit:

#337
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Nu inteleg de ce te miri si te agiti de ce fac ei, daca au doctrina falsa? Ce-ai vrea sa faca? Ce om al lui Dumnezeu sta cu unii care are doctrina falsa? Si daca nu sunt ai lui Dumnezeu....tu te mai si miri? Dooh???????

#338
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,535
  • Înscris: 19.03.2022

View Postheartu, on 22 august 2023 - 11:14, said:

YHVH nu este așa cum ți-l imaginezi tu... se vede de la o poștă că nu-l cunoști cu adevărat pe Creator... ci doar ce te-au instruit americanii ăia sectanți care ți-au prezentat o blasfemie trinitară...

Îmi pare rău pentru tine... Posted Image
Deci tu il cunosti cu ADEVARAT ?
Scrie in NT  as " si viata vesnica este aceasta - sa te cunoasca pe Tine, singurul Dumnezeu adevarat, si pe Hristos isus care l-ai trimis " .

Dar tu nu cunosti si pe Hristos isus din cate imi dau seama. Posted Image

#339
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021
Scrie-i măcar numele corect, Isus Cristos!

#340
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Creca de la Butoi i se trage

Ghici ce rima i-am gasit lu' Butoi

#341
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021
Garoi?! :lol:

#342
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 30 august 2023 - 13:43, said:

Garoi?! Posted Image
Bine, Nae, care s-a dus la Ministrul de Razboi, in primul rand. Sau Puroi.

Stii ce si-a pierdut Nae in razboi, nu? Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate