Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Conversatii whatsup backup

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
SSRazvan

SSRazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 11.10.2017
Daca trec pe un nou telefon si imi instalez wp, dar nu imi transfer conversatiile de pe vechiul telefon pe noul telefon, imi vor ramane conversatiile vechi in aplicatia wp pe vechiul telefon?
Sa zicem ca vreau sa trec pe wp pe vechiul telefon, o sa mai pot vedea conversatiile, tinand cont ca le am facut si backup?

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Ii dai manual sa faca backup pe google drive. Pe noul telefon isi trage conversatiile din backup.

Edited by andreic, 25 January 2021 - 23:08.


#3
dana_alexa_92

dana_alexa_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 12.08.2019
Backup din whatsapp e plin de buguri.In mod normal daca faci backup ar trebui sa le pot importa pe alt tel,dar in whatsapp nimic nu mai merge cum trebuie asa ca e un fel de loterie

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Pai poti, instalezi aplicatia pe alt telefon, validezi contul si te anunta ca a gasit backup, daca sa le importe.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postdana_alexa_92, on 25 ianuarie 2021 - 23:09, said:

Backup din whatsapp e plin de buguri.In mod normal daca faci backup ar trebui sa le pot importa pe alt tel,dar in whatsapp nimic nu mai merge cum trebuie asa ca e un fel de loterie

Fals

#6
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

o sa mai pot vedea conversatiile, tinand cont ca le am facut si backup?
nu!
doar daca esti logat in cont
cand treci pe noul telefon, pe cel vechi te delogheaza automat
daca faci schimbari dese de pe un device pe altul iti blocheaza contul
poti arhiva conversatiile one by one daca in backup online n-ai incredere

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostSSRazvan, on 25 ianuarie 2021 - 23:04, said:

Daca trec pe un nou telefon si imi instalez wp, dar nu imi transfer conversatiile de pe vechiul telefon pe noul telefon, imi vor ramane conversatiile vechi in aplicatia wp pe vechiul telefon?
Sa zicem ca vreau sa trec pe wp pe vechiul telefon, o sa mai pot vedea conversatiile, tinand cont ca le am facut si backup?
Cum s-a spus deja, odata ce te-ai logat pe noul telefon, te delogheaza de pe telefonul vechi si nu mai poti vedea conversatiile.

View Postdana_alexa_92, on 25 ianuarie 2021 - 23:09, said:

Backup din whatsapp e plin de buguri.In mod normal daca faci backup ar trebui sa le pot importa pe alt tel,dar in whatsapp nimic nu mai merge cum trebuie asa ca e un fel de loterie
Says, who?
Cum ai facut backup, si la ce anume, de ai ajuns la parerea asta?

#8
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 26.01.2014
exista o posibilitate pe care am verificat-o acum dar nu pana la capat
e posibil sa nu te delogheze de pe device si sa poti vedea conversatiile vechi daca-l tii permanent offline!

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Restaurarea se face din cloud, doar te intreaba daca vrei sa restaurezi sau nu.

Singurul lucru pe care trebuie sa-l ai in vedere: sa nu schimbi un telefon cu Android cu IPhone. Nu merge restaurarea dintr-un cloud (Google Drive) in altul (ICloud).

#10
hexadanus

hexadanus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.02.2016
Saptamana trecuta am facut backup de pe un tel cu Android 11 si am trecut pe un alt telefon cu Android 10. Backup-ul s-a facut cu succes, dar cand am instalat Whataspp pe noul telefon, nu a gasit niciun backup. Cand am schimbat de pe 10 pe 10, 10 pe 11 sau 11 pe 11 nu am avut probleme.
Nu e treaba foarte sigura cu backup-ul.

#11
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
La niciun telefon n-am avut probleme (nu a contat ca am avut Windows Phone, Android (diverse versiuni) sau IOs beta sau ne-beta)

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Singurul backup care nu merge preluat, sau preluat ușor, este cel de la trecerea Android - IOS sau invers.

#13
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007

View Postdana_alexa_92, on 25 ianuarie 2021 - 23:09, said:

Backup din whatsapp e plin de buguri.In mod normal daca faci backup ar trebui sa le pot importa pe alt tel,dar in whatsapp nimic nu mai merge cum trebuie asa ca e un fel de loterie
Fals No 2!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate