Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Suprasaturatia cu filme

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Am avut Netflix 2 luni, prima gratis, dupa care am zis sa-i mai dau o sansa o luna insa nu este digerabil.
Streamio.

#20
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
trai-v-ar sufletele voastre, trebuia sa traiti in vremurile in care se adunau cite 15-20 de impatimiti de filme, pe la unul sau altul si se uitau ca berleuzii cite 15-20 de ore in continuu la "vidio" :D :D :D

#21
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 Remicade, on 15 ianuarie 2021 - 08:57, said:

Am Netflix de aproape 1 an, de la un timp nu mai am rabdare sa ma uit la un  film cap coada sau un serial, ma uit 20-30 de minute si NEEEEEXT caut ceva mai bun...fara sa gasesc Posted Image. In ritmul asta ajung in 3 ani sa ma "uit" la tot ce e pe Netflix fara sa vad de fapt nimic, pur si simplu sunt prea multe. O fi ceva boala ?

Eu cam la 6 luni folosesc modalitatea gratis de vizionare de proba o luna de zile si sunt cam satul dupa aceasta perioada.In rest ma duc pe alte siteuri de vizionare pe gratis.

#22
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
E sunt multumit de Netflix si mi-as dori sa avem acces la mai multe platforme de acest gen, una nu poate acoperi toate gusturile, am vazut filme si seriale bune si foarte bune, o sumedienie de documentare interesante.

In momentul asta sunt destule seriale pe care vreau sa le vizionez dar nu am avut inca timp de toate.

Edited by Mr. Incredible, 15 January 2021 - 10:22.


#23
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Eu ma uit la filme si seriale din toate sursele, cate 1-2 din fiecare directie. In niciun caz nu as putea folosi doar Netflix, de acolo ma uit la 1 serial si cate un film din an in paste, in rest is plictisitoare. Abia gasesc destule care sa ma captiveze cand iau din toate sursele, darmite sa ma limitez la un singur serviciu.

Edited by Notsure, 15 January 2021 - 10:22.


#24
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Eu unui film ii acord maxim 15 minute daca nu m-a prins, pa

#25
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
De vazut pana la sfarsit: Streaming

#26
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,661
  • Înscris: 29.12.2016

 r_murphy, on 15 ianuarie 2021 - 10:19, said:

trai-v-ar sufletele voastre, trebuia sa traiti in vremurile in care se adunau cite 15-20 de impatimiti de filme, pe la unul sau altul si se uitau ca berleuzii cite 15-20 de ore in continuu la "vidio" Posted Image Posted Image Posted Image

Am trait. M-am uitat recent la Ninja III - The domination, Alien 1 + 2, Species 1 + 2, si inca alte cateva filme cu Jackie Chan. Chiar daca trucajele nu sunt de nota 10 (cu exceptie filmele facute de Jackie Chan, care isi facea cascadoriile singur si chiar si acum scenele de lupta dau clasa la cele de azi), story-line-ul este foarte bun Totusi, mai mult de 12 ore nu rezistam, in '88-'90, sa ne uitam la video.

#27
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
Numa' io nu găsesc filme de vizionat pe Netflix înafară de Star-Trek și Vânătorii de Troli? Nici Stapânul Inelelor nu-i complet iar funcția de căutare e absolut stupidă și inutilă.

#28
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Am avut Netflix... am spus Pa! dupa o luna (sau cat a fost "promotia" de inceput).
Recent, la sfatul cuiva, am zis sa incerc HBOGo... si mai proasta decizie... inca nu am gasit nimic care sa ma faca sa ma gandesc daca si poate...

#29
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

 2Unlimited, on 15 ianuarie 2021 - 10:43, said:

Totusi, mai mult de 12 ore nu rezistam, in '88-'90, sa ne uitam la video.

aveam niste cunostinte, "maratonisti" .. luni dimineata erau cheauni la munca :D :D mai mult de 3 filme nu rezistam ..

#30
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Ati imbatranit! Ati vazut de toate, putine lucruri va mai impresioneaza.

#31
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,661
  • Înscris: 29.12.2016
Ba din contra, mai scap cate o lacrima la vreo scena dramatica din filmele noi. Inainte nu exista asa ceva.

Edited by 2Unlimited, 15 January 2021 - 11:43.


#32
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

 Bursul, on 15 ianuarie 2021 - 11:34, said:

Ati imbatranit! Ati vazut de toate, putine lucruri va mai impresioneaza.

Pentru ca, in ultima vreme, sunt ciorbe reincalzite.
Majoritatea filmelor de box office sunt fie cu supereroi, fie continuari fortate ale francizelor care au prins bine la public acum ceva vreme, cu focusul pe efecte speciale sau pe aspectul socant.

#33
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,661
  • Înscris: 29.12.2016
Acum e la moda sa se continue seriile de filme cu seriale. Kobra Kai e un serial care merita vazut. Continuarea seriei de filme Karate kid.

Edited by 2Unlimited, 15 January 2021 - 11:52.


#34
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Pe netflix am vazut cateva seriale rusesti si nemtesti destul de ok . Dar prefer " alta " varianta de vizionat seriale/filme.

 2Unlimited, on 15 ianuarie 2021 - 11:52, said:

. Kobra Kai e un serial care merita vazut.

E o mizerie , parerea mea . Deci depinde de gusturi Posted Image

#35
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,894
  • Înscris: 14.08.2007

 tiestodj20, on 15 ianuarie 2021 - 09:44, said:

Poate ca nu e suprasaturatie ci filmele si serialele sunt extrem de slabe pe Netflix.
Sau poate le alege el pe cele proaste. Sunt destule filme si seriale bune pe Netflix, dar e foarte posibil sa fi vazut tot ce are nota peste 8 pe IMDB (ca sa ne raportam la un site de referinta) si asteptand sa intre unele noi cu note peste 8 sa constati ca nu prea apar des titluri noi cu note peste 8.

#36
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,065
  • Înscris: 30.07.2006
Au si filme vechi, o gama destul de larga, tb sa fii prea pretentios sa nu gasesti chiar nimic...eu am tot de un an si am cam renuntat la HBO GO

Acum vad Breaking Bad, am ajuns la sezonul 5(ultimul)
Astept noul sezon din Ozark

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate