Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Suprasaturatia cu filme

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

 Mr. Incredible, on 15 ianuarie 2021 - 10:21, said:

E sunt multumit de Netflix si mi-as dori sa avem acces la mai multe platforme de acest gen, una nu poate acoperi toate gusturile, am vazut filme si seriale bune si foarte bune, o sumedienie de documentare interesante.
Pai avem in Romania acces si la HBO Go, Amazon Prime, TIFF Unlimited (pentru pasionatii de filme de festival), etc :) E drept, Amazon Prime inca are putine titluri ...

#38
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Tot timpul au fost ciorbe reincalzite. Doar ca avand acum filme la botul calului vizionam repede tot ce apare bun.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pana nu apare Disney la noi...
Ca si-au retras filmele de pe toate platformele ca sa-si faca ei una - ba chiar doua.
Si cum detin deja cam 50% din toate casele de filme din US... Au destule filme care merita.

#40
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

 marius.bunu, on 15 ianuarie 2021 - 12:00, said:

Au si filme vechi, o gama destul de larga, tb sa fii prea pretentios sa nu gasesti chiar nimic...eu am tot de un an si am cam renuntat la HBO GO
HBO au totusi unele chestii care nu sunt pe Netflix, acum de exemplu au toata seria James Bond, 26 de filme, care mi se pare o chestie faina, chiar daca nu sunt neaparat fan al filmelor James Bond mi-a placut sa pot sa ma uit la cateva din cele din anii '60 (si probabil o sa ma mai uit la cateva). Au toate Harry Potter-urile (care nu mai sunt pe Netflix), ceva Star Wars (care nu sunt pe Netflix), evident seriale foarte populare gen Game of Thrones, Westworld, Mr. Robot, Sopranos, un numar dublu de filme ale lui Tarantino fata de Netflix, etc. Deci cumva se completeaza destul de bine cele doua.

#41
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Cand eram student si nu era sesiune vedeam cateva filme pe zi; dupa un timp, mi se luase de ele.. toate erau la fel, in general dupa primele minute stiai cum se vor termina majoritatea.
Serialele incerc sa le evit; pierzi mult timp, dau dependenta...

#42
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,059
  • Înscris: 30.07.2006
Da, poti folosi ce doresti.

Nu am vazut nici un episod in Game of Thrones, dar am vazut Soprano tot.

Pe HBO GO : Roma iar e de vazut, Cernobyl, Prietena mea geniala, Zero Zero Zero.

Pe Netflix am vazut Unabomber , mai nou.

Tebuie sa fii extrem extrem de pretentios sau plictisit de moarte sa nu gasesti chiar nimic sa iti placa.

Problema e ca incepi sa pierzi prea mult timp cu vizionarea filmelor in loc sa iesi si sa faci si altceva
Cand e iarna si pandemie, mai e de inteles ..apoi, cand da caldura, nu prea
.

Prea mult timp petrecut cu ochii in ecrane.

Edited by marius.bunu, 15 January 2021 - 12:27.


#43
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 utopium, on 15 ianuarie 2021 - 12:01, said:

E drept, Amazon Prime inca are putine titluri ...

Si nu are subtitrari in romana.

Pacat, ca sunt singurii care au sitcomurile nemuritoare de genul Married With Children si multe altele.

 eiffel, on 15 ianuarie 2021 - 12:09, said:

Ca si-au retras filmele de pe toate platformele ca sa-si faca ei una - ba chiar doua.

Si nici nu prea gasesti sa cumperi fizic acele filme, in special serialele lor.

 utopium, on 15 ianuarie 2021 - 12:01, said:

HBO Go

Au foarte putine filme iar calitatea streamingului este mizerabila dar compenseaza din plin cu faptul ca au facut o sectiune speciala numita filme cu gay.

Edited by razor01, 15 January 2021 - 12:53.


#44
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 12.10.2005
Eu momentan am abonament la Netflix si HBO Go, in combinatia asta e destul de greu sa nu gasesti chiar nimic vizionabil, mai ales daca nu esti pensionar si te uiti 8 ore pe zi incat sa termini tot continutul. Totusi data fiind calitatea indoielnica a productiilor mai noi, ma trezesc de multe ori ca prefer sa citesc ceva sau sa ascult muzica in loc de vizionat filme.

#45
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Eu am Netflix, HBO Go si Prime, practic tot ce exista cu suport oficial in Romania, ca nu dau bani ca sa folosesc VPN cand accesez continutul.

Tin minte cand scoteau ultimul sezon din GOT, cu abonament platit la zi la HBO, asteptam varianta scoasa din ,,alte parti'', pentru ca pur si simplu streamingul lor era mizerabil, atat audio cat si video, pana la nivelul la care nu-mi venea sa ma uit la episodul respectiv. Varianta Amazon ,,din alte parti'' era net superioara audio-video, desi nu avea mai mult de 3-4 Gb.

Edited by razor01, 15 January 2021 - 12:58.


#46
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Asta e motivul ptr care nu mai suport netflix si m-am orientat momentan catre hbogo. Prea multa marfa de prosta calitate pe netflix.

#47
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011

 Remicade, on 15 ianuarie 2021 - 08:57, said:

Am Netflix de aproape 1 an, de la un timp nu mai am rabdare sa ma uit la un  film cap coada sau un serial, ma uit 20-30 de minute si NEEEEEXT caut ceva mai bun...fara sa gasesc Posted Image. In ritmul asta ajung in 3 ani sa ma "uit" la tot ce e pe Netflix fara sa vad de fapt nimic, pur si simplu sunt prea multe. O fi ceva boala ?
si eu patesc la fel... Nu am mai vazut un film cap-coada de mult timp... Incep sa vad un film,mai derulez in fata, la un momendat m-i se pare filmul aiurea si pun altul...

#48
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007

 Remicade, on 15 ianuarie 2021 - 08:57, said:

Am Netflix de aproape 1 an, de la un timp nu mai am rabdare sa ma uit la un  film cap coada sau un serial, ma uit 20-30 de minute si NEEEEEXT caut ceva mai bun...fara sa gasesc Posted Image. In ritmul asta ajung in 3 ani sa ma "uit" la tot ce e pe Netflix fara sa vad de fapt nimic, pur si simplu sunt prea multe. O fi ceva boala ?

Stai putin, tu chiar te astepti sa gasesti ceva bun pe netflix? Da, e posibil, dar nu productii proprii. Iar ce e bun acolo, unii considera ca fiind vechi.

#49
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,610
  • Înscris: 12.06.2010
Cautati filmele europene: italiene, spaniole si frantuzesti. Nu sunt in exces dar ai ce vedea. Acum depinde si de gusturi.

#50
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016
90% sau peste din filmele de pe Netflix sint proaste dar tot ramin citeva procente bune sau macar decente, care sint de fapt o multime.
Tot ce s-a enumerat aici, Breaking Bad, Black mirror, Ozark, am auzit ca ala cu sahul e bun, dar multe altele.
Deci nu poate fi vina lu netflix. Privitorul are ADHD. Probabil nici nu a citit vreo carte buna in viata, dupa 20 de pagini a inchis-o ca "e plicticoasa".

 lucianburjuiul, on 15 ianuarie 2021 - 15:34, said:

Cautati filmele europene: italiene, spaniole si frantuzesti. Nu sunt in exces dar ai ce vedea. Acum depinde si de gusturi.


Nu prea ai, media de calitate la filmele europene e destul de jos. Sint unele bune dar majoritatea sint gunoi. Acu nu stiu daca ce e pe netflix o fi putin mai selectionat.

Edited by vrajitoruldinoz, 15 January 2021 - 23:30.


#51
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Married with children e pe ProX , pe la 6 cred.  Si s- ar putea sa fie si de cumparat ,pe Amazon daca esti asa mare fan. Initiator, ce e mult strica...Suprastimularea duce la alte probleme. Stiu persoane ce se uita cica la filme  dar se si joaca pe telefon si vorbesc cu aia din camera cu ei. Suntem in plina epoca de supra informatie, aavem mai multe surse de  stiri  si entertaiment ca oricand si expunerea prea mare la ele duce la fix ce descrii tu.  Plus productii f proaste in cantitate mare comparativ cu un continut de calitate.

Edited by SharonCollins, 16 January 2021 - 00:24.


#52
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016

 eiffel, on 15 ianuarie 2021 - 12:09, said:

Pana nu apare Disney la noi...
Ca si-au retras filmele de pe toate platformele ca sa-si faca ei una - ba chiar doua.
Si cum detin deja cam 50% din toate casele de filme din US... Au destule filme care merita.

Eu am Disney plus, conținut foarte subțire comparativ cu Netflix.

#53
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Da, dar Netfixul la tine e una si in Ro oferta difera, adica e mai saraca.

#54
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016
Aici s-ar putea sa ai dreptate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate