Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Elrond

  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#505
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Eu as pune totusi un ordin de vanzare pe suma dorita de tine, ca poate se intampla vreo miscare a rechinilor si creste valoarea lui pentru doar cateva zeci de minute/ o ora, in miez de noapte...

#506
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
La voi funcționează aplicația xPortal?  Am încerc să o deschid de câteva ori și rămâne blocată.

#507
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am fost notificat pentru card (inainte de xDay eram undeva la pozitia 480-82 in lista de asteptare) asa ca am facut imediat verificarea... verificarea si chestionarul despre sursa fondurilor, profesie, apartenenta politica, etc a durat aproximativ o jumatate de ora!.
Am comandat cardul negru (am inteles ca este o editie limitata, xDay) si am platit transportul 5.99€... am generat si un card virtual in aplicatie, fara costuri.
Prima observatie ar fi ca nu este inca disponibil schimbul cripto > fiat in aplicatie deci inca nu putem schimba din EGLD in Euro ca sa il putem cheltui cu cardul MultiversX... sper sa rezolve asta la un update.
Inca nu am facut tranzactii dar o sa fac in curand... din pacate nu cred ca ajunge cardul fizic pana plec in concediu, ca sa il pot utiliza acolo (in 2 tari cu Euro, cardul fiind in Euro)

Attached Files


Edited by rz, 31 October 2023 - 15:52.


#508
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Dupa aproape o luna (27 de zile) a sosit in sfarsit cardul de la MultiversX!. Este un card Mastercard obisnuit (chiar nimic deosebit la el), de Debit, cu valabilitate 3 ani.
Intre timp fost adaugata si functia de schimb Cripto > Fiat deci acum se poate alimenta contul cardului cu EGLD din balanta EGLD (deocamdata doar din EGLD).
Am simulat un top up din balanta EGLD si am observat ca este 1% comisionul de schimb (plus spread de la curs).
De schimbat, nu recomand acum... mai e putin pana in primavara/vara 2024 si nu foarte mult pana in 2025 (ramane de vazut cand va atinge un nou ATH)

Attached Files


Edited by rz, 28 November 2023 - 20:56.


#509
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu văd incă necesitatea unui astfel de card. Am avut card de la Binance, nu l-am folosit nici măcar odată. Tot profitul il vand in stable, o parte in usdt, o parte in usdc. Daca va fi sa am nevoie de bani, schimb in fiat, fac un transfer bancar si scot pe card bancar. Deocamdată nu a fost cazul, asa ca din punctul meu de vedere e useless.


#510
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View PostThe_Visitor, on 09 octombrie 2023 - 10:14, said:

Mai există ăștia, mai mișcă?
Am făcut greșeala să nu vând 0.75egld când ajunsese la aproape 500, m-a mâncat undeva să-l bag la "farming", ultima oară când m-am uitat era vreo 30...

Mișcă si mișcă bine. Trebuie doar să ai răbdare. Dacă acum, la început de bull,a ajuns la $60, estimez ca in plin bullmarket va sări ușor $200-250.

Edited by primuministru, 12 December 2023 - 07:43.


#511
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Cand ajunge iar la $542?

#512
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005

View PostMizu, on 12 decembrie 2023 - 09:59, said:

Cand ajunge iar la $542?
si eu astept; am cumparat 20 EGLD cand era 250E/buc.

#513
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016
Am comandat cardul de aproape o luna. Inca nu a ajuns. Mi-au spus baietii ca-s coplesiti de numarul mare de comenzi. Tinand cont ca exista ceva similar la Revolut sau alte companii este o surpriza interesul mare, mai ales din partea romanilor

Edited by oxig3n, 12 December 2023 - 22:25.


#514
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Ați profitat de creșterea de preț din jurul anului nou?
Că acum s-au cam dus în cap prețul.

https://www.startupc...nuarie-2024.htm

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate