Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Elrond

  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#451
awer21

awer21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.04.2006
Salutare. As avea nevoie de un sfat/parere.
Credeti ca merita sa se investeasca in egld(long therm) plecand de la  pretul actual?


#452
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Personal, cred ca va avea o evolutie foarte frumoasa... e ca un ''ETH'' dar romanesc si cred ca va avea si el o ascensiune precum a avut ETH-ul lui Vitalik!
Sa nu va mirati daca prin 2024/2025 va fi in permanenta mai sus de 1K (cu varfuri la 2-3K)

Edited by rz, 20 December 2021 - 15:29.


#453
bittrulz

bittrulz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.04.2019
Inainte sa va bagati in chestii din astea, informati-va bine! Sunt cativa care devin milionari pe spinarea fraierilor:

https://romania.euro...e/31616379.html

#454
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008

 awer21, on 20 decembrie 2021 - 15:00, said:

Credeti ca merita sa se investeasca in egld(long therm) plecand de la  pretul actual?
Strict plecand de la criteriul mentionat de tine (pretul), raspunsul este da. Adica nu discutam aici criteriile pentru care alegem moneda in care investim, asta ai facut-o inainte pe baza altor informatii. Ai analizat, ti-a placut Elrond pentru ca nu stiu ce ai considerat interesant la el...si erai interesat de un moment in care sa te apuci de investit. Practic nu problema daca investesti sau nu se punea, ci intrebarea era cand e momentul ca sa o faci.
Inca ceva, raspunsul e valabil strict la ce ai spus (investitii), nu swing trades, nu day trading, etc...

#455
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Articolul pare bine documentat cu o singura exceptie.
Ei spun acolo ca in ziua licitatiei valoarea monedei ELROND nu a fost influentata de cumpararile masive si la fel pentru vanzari executate de boti.
Justificarea este capitalizarea foarte mare a monedei EGLD de 5 miliarde de dolari , comparativ cu jocul pe RIDE la valori de zeci sau sute de milioane de usd.
Lucru care nu este real , moneda EGLD a crescut in ziua licitatiei RIDE cu 25 sau 30% , iar acest lucru a fost anticipat de o parte din jucatori.
Cum ar veni , un jucator care isi dorea un mic profit , era aproape sigur ca in ziua licitatiei pe RIDE pretul EGLD nu putea sa scada , datorita cererii crescute de EGLD pentru a fi schimbat pe RIDE.

#456
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

 rz, on 20 decembrie 2021 - 15:27, said:

Personal, cred ca va avea o evolutie foarte frumoasa... e ca un ''ETH'' dar romanesc si cred ca va avea si el o ascensiune precum a avut ETH-ul lui Vitalik!
Sa nu va mirati daca prin 2024/2025 va fi in permanenta mai sus de 1K (cu varfuri la 2-3K)
Asa am crezut si eu  urmarit interviul lui Buhnici cu Beniamin.
Imi pare ca in zona asta sunt multe specialitati in ghilimele foarte atractive ., categoriile listate in coinmarketcap sunt 7.
DEFI , NFT,METAVERSE ,POLKADOT ,SOLANA , AVALANCHE ,BSC.
ELROND E listat doar in categoria BSC unde are vreo 20 de competitori in fata.
Asadar piata e foarte diversificata pe diverse tehnologii ori segmente de piata cum s or numi.

#457
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,890
  • Înscris: 21.04.2011
Și saga s-a încheiat în seara asta...
Sper ca cine a avut de învățat a învățat:(

#458
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Cei care au investit si au studiat bine ce se intampla , probabil au invatat ceva.
Mai simplu e de observat si pare un patern , cand scade bitcoin cu 10% scade si elrond cu 20%.
Surpriza e ca scad tot asa puternic si favoritele alea de metavers care isi luasera avant puternic.
Ramane de vazut cand incepe bitcoin sa creasca , ce avant isi iau celelalte , acolo chiar sunt curios , ce figura va face elrond de exemplu.

#459
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Cred ca mai e mult de asteptat in revenirea Elrond.
Decuplat rau de Bitcoin.
A pierdut doua treimi din valoarea maxima in doar doua luni.

#460
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
O ocazie de oprire a caderii ar fi fost la 176$, dar se pare ca interesul cumparatorilor e..inexistent.
Urmatorul suport la Elrond e in jur de 135$, dar zona mai de interes pentru acumulat ar fi pe la 60-80$.

Attached Files

  • Attached File  egld.jpg   154.39K   30 downloads


#461
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Daca invadeaza rusii Ucraina , toate monedele devin oportunitate la vanzare,

#462
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

 atreyyu, on 19 ianuarie 2022 - 13:00, said:

O ocazie de oprire a caderii ar fi fost la 176$, dar se pare ca interesul cumparatorilor e..inexistent.
Urmatorul suport la Elrond e in jur de 135$, dar zona mai de interes pentru acumulat ar fi pe la 60-80$.

A fost si asta vara la 68 parca.
Partea buna ca vor fi proiecte care se pot monitoriza usor pe Elrond.
Am deja un an cu aceasta moneda. O parte este pe termen lung. Am mai luat ceva pentru trade :) , dar cred ca il pun si pe asta deoaprate, ca mai am de asteptat pana cand pot sa vand -  la cum se duce acum in jos :)

#463
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
  • Cand apar proiectele alea?
  • A fost Holoride si a iesit cam prost.
  • Proiectul cu cardul bancar legat de Maiar , depuneri retrageri nu se aude nimic.
  • Altele nu mai stiu.

Sa vedem cum merge treaba asta , suna promitator.
https://www.startupc...riptomonede.htm

#464
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 18.06.2009

 papagalu_motzat, on 23 ianuarie 2022 - 18:56, said:

  • Cand apar proiectele alea?
  • A fost Holoride si a iesit cam prost.
  • Proiectul cu cardul bancar legat de Maiar , depuneri retrageri nu se aude nimic.
  • Altele nu mai stiu.ator.

Dupa lansarea  cu 'scandal' a Ride, nu cred ca o sa mai fie altele prea curand direct pe Maiar ci o sa fie listari multe pana in vara.
QoWatt, Isengard, Beskar au confirmat listarea pe Maiar, dar nu se stie cand. Mex pare in moarte clinica indiferent ca piata urca sau scade. Alte proiecte Elrond cu sanse mari sa fie pe Maiar se pot gasi pe site-ul oficial https://explorer.elrond.com/tokens (cele cu iconite). Este bine ca s-a imbunatati procesul de cumparare EGLD direct de pe site fara comisioane; dar optiunea de retragere tot refuza sa apara (suspectez ca cei de la Binance nu-i lasa contractual pentru un interval necunoscut publicului).

Din ce urmeaza sa fie listat pe Maiar, QoWatt si Isengard par a fi cele mai promitatoare proiecte.

Edited by Rainwish, 23 January 2022 - 19:40.


#465
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Probabil ca au rezolvat algoritmu ala de listare pe Maiar.nu cred ca si mai permit vreo gresala ca data trecuta.Vin 2 boti la prima ora , cumpara la pretu cel mai mic si vand de 15 ori mai scump dupa 4 ore.
Intre timp cumparatorii oameni  si au luat teapa , au luat marfa la de 100 de ori pretu initial .Acuma cred ca e si neatentia cumparatorilor , n ai cum sa cumperi daca ai pus un pret limita maxim, cred ca a fost si lacomie.
Aia cu retragerea e deranjanta , deci omu trebuie sa faca ceva artificii ca sa si schimbe moneda pe bani fiat , nu poate direct din walet.
Eu spre exemplu , neobisnuit cu crypto , mi se par  scandalos de enrvante toate manevrele si comisioanele si trecerile de pe bani pe usdt , apoi pe moneda , iar invers pana la bani e si mai greu.La un walet clasic ti a tras banii de pe card imediat sunt in cont.Vrei banii pe card , apesi pe buton , apoi scoti banii de la bancomat.

 atreyyu, on 19 ianuarie 2022 - 13:00, said:

O ocazie de oprire a caderii ar fi fost la 176$, dar se pare ca interesul cumparatorilor e..inexistent.
Urmatorul suport la Elrond e in jur de 135$, dar zona mai de interes pentru acumulat ar fi pe la 60-80$.
Pe la 100 n are sanse?
Ca se cam apropie .

#466
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

 papagalu_motzat, on 24 ianuarie 2022 - 16:22, said:

Pe la 100 n are sanse?
Ca se cam apropie .

ba se poate, a mai fost pe acolo dupa ce s-a dus in 220.
daca vor dezvolta proiecte, nu o sa mai vada valorile astea.
in acest moment se "plimba" dupa btc.

#467
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Pai aici e problema de baza a crypto monedelor.
Toate se limba dupa BTC.
Care sunt monedele alea care cresc cand scade Bitcoin?
Poate doar sa se nimereasca o lansare de proiect ceva , atunci cresc insa doar pe termen scurt.
Nu i ca la actiuni.
Cresc farmaceuticele scad constructiile si tot asa.
Doar ca altcoinurile scad mai mult cand scade bitcoin , iar cand cresc cresc mai mult.
Zici ca sunt toate levrage pe bitcoin.Posted Image

#468
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
Pai anul trecut, in ultima parte, egld era exact invers ca btc. Datorita proiectelor lansate.
asta ai zis si tu

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate