Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Optiune pentru cartela

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Intreb aici pentru ca nu am activat niciodata vreo optiune si, sincer, nici nu le inteleg. Asta este, batranetea.
Cu toate astea voi avea nevoie la un moment dat in perioada care urmeaza de o astfel de optiune.

Concret - detin cartela activa de cca. 10 ani si pe care o reincarc la limita timpului de expirare, astfel incat sa nu pierd numarul.
Nu am nevoie sa sun si nici de internet mobil nu am nevoie. Prin urmare o tin strict pentru a fi sunat.
In acest moment am in contul cartelei cca. 7,5 Euro si cartela este activa (adica pot suna / da un beep).

Cum ziceam, in perioada imediat urmatoare, voi avea nevoie sa pot suna in orice retea mobila fara sa consum tot creditul in cateva convorbiri (scurte) si daca se poate sa am la dispozitie si un "minim" de conectare la internet (strict chestiuni scurte de trimitere / receptionare de mesaje pe Whatsapp).

Intrebarile sunt:
1. Care este optiunea potrivita, sau cel putin cea care imi ofera voce in orice retea in banii dati pentru activare.
2. De cat credit am nevoie (adica sa reincarc suplimentar) pentru o astfel de optiune.
3. Cat este activa aceasta optiune - o luna / doua luni? Ideal ar fi cel putin 1 luna.

Puneti va rog un link spre oferta Telekom sa pot citi si comanda / seta pe telefon aceasta optiune.

Multumesc.

Edited by addumi, 05 January 2021 - 12:32.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Optiunea Mobil Nelimitat la 6 euro, valabilitate 30 zile si nelimitat voce si mesaje in orice retea nationala + net nelimitat national si 100 minute internationale.
https://www.telekom....artela-telekom/

Dai SMS la numarul 123 cu textul U6 pentru activare.

#3
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Multumesc!
Cu alte cuvinte, din cei 7,5 Euro pe care inca ii am in cont, in urma SMS-ului voi plati din ei costul optiunii si automat aceasta se activeaza in urma sms-ului dat?
Ceea ce ramane in cont, sa zicem 1,5 Euro, raman neatinsi, oricat as suna / sta online pe net, timp de 30 de zile.
Corect?

Edited by addumi, 05 January 2021 - 12:40.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da.

#5
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Multumesc, s-a rezolvat :)

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
nu te califici la extraoptiuni?
la 4 euro - 500 min nationale, nelimitat in telekom fix&mobil, 3gb internet + bonus 1 gb zilnic GIGADAY cu Stream ON şi Social Data Pack. Ai trafic nelimitat în Facebook, Facebook Messenger, Youtube, Netflix, HBO Go, Amazon Video şi Telekom TV atât timp cât ai opţiunea activă pe cont.

#7
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Multumesc STARTREK1 pentru idee, insa asa cum ziceam, sunt afon la trebusoara asta Posted Image)
Sunt ca in filmul ala cu BD - Icoana facatoare de minuni, cand cei trei fac concurs de talente si la un moment dat ii sugereaza candidatei "Luati o octava!", iar ea se uita in jurul ei si le raspunde "De unde sa o iau?"
Fix la fel sunt si eu. De unde sa iau extraoptiunea?
Cer scuze, asta este situatia Posted Image

Edited by addumi, 05 January 2021 - 12:59.


#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
https://www.telekom....-t4/preplan154/

Activare/Reactivare:
  • SMS gratuit, cu text T4, la numărul 123
click in stanga pe - Bine de știut

Edited by STARTREK1, 05 January 2021 - 13:24.


#9
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Opțiunea este valabila 30 de zile, dacă și perioada contului este mai mare de 30 de zile, altfel ea este egala cu perioada activa a contului.

#10
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Cel mai simplu si ieftin era cu yoxo de la orange. Cu 19lei ai minute/sms nelimitate in orice retea si 20gb de internet. Daca nu consumi internetul primesti banii inapoi. I-am facut bunicii yoxo, nu activeaza internetul niciodata si dupa reducerea aplicata pentru netul neconsumat plateste in fiecare luna 14lei. Daca nu mai vrei il opresti in orice luna.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 STARTREK1, on 05 ianuarie 2021 - 13:19, said:

https://www.telekom....-t4/preplan154/

Activare/Reactivare:
  • SMS gratuit, cu text T4, la numărul 123
click in stanga pe - Bine de știut
Nu se activeaza pe toate numerele.

 Drag0n_X, on 05 ianuarie 2021 - 13:27, said:

Cel mai simplu si ieftin era cu yoxo de la orange. Cu 19lei ai minute/sms nelimitate in orice retea si 20gb de internet. Daca nu consumi internetul primesti banii inapoi. I-am facut bunicii yoxo, nu activeaza internetul niciodata si dupa reducerea aplicata pentru netul neconsumat plateste in fiecare luna 14lei. Daca nu mai vrei il opresti in orice luna.
Ce sa faca cu Yoxo cand omul incarca anual sau la cateva luni cel mai des? Plus ca din dorinta lui nu reiesea ca doreste sa porteze. Foloseste acum si dupa mai incarca acea cartela cand ii pica bine si gata. Alegerea lui. :)

#12
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.01.2008
Ca sa nu mai zic ca exista si optiune a T2. Eu o activez din MyAccount. Cred ca merge si la *100# ( sau cu SMS gratuit, cu text T2, la numărul 123). Nu poate fi activata pe orice cartela, dar merita incercat.
Attached File  T.JPG   26.87K   55 downloads

Edited by emgd2me, 05 January 2021 - 14:00.


#13
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

 addumi, on 05 ianuarie 2021 - 12:30, said:

Intreb aici pentru ca nu am activat niciodata vreo optiune si, sincer, nici nu le inteleg. Asta este, batranetea.
Cu toate astea voi avea nevoie la un moment dat in perioada care urmeaza de o astfel de optiune.

Concret - detin cartela activa de cca. 10 ani si pe care o reincarc la limita timpului de expirare, astfel incat sa nu pierd numarul.
Nu am nevoie sa sun si nici de internet mobil nu am nevoie. Prin urmare o tin strict pentru a fi sunat.
In acest moment am in contul cartelei cca. 7,5 Euro si cartela este activa (adica pot suna / da un beep).

Cum ziceam, in perioada imediat urmatoare, voi avea nevoie sa pot suna in orice retea mobila fara sa consum tot creditul in cateva convorbiri (scurte) si daca se poate sa am la dispozitie si un "minim" de conectare la internet (strict chestiuni scurte de trimitere / receptionare de mesaje pe Whatsapp).

Intrebarile sunt:
1. Care este optiunea potrivita, sau cel putin cea care imi ofera voce in orice retea in banii dati pentru activare.
2. De cat credit am nevoie (adica sa reincarc suplimentar) pentru o astfel de optiune.
3. Cat este activa aceasta optiune - o luna / doua luni? Ideal ar fi cel putin 1 luna.

Puneti va rog un link spre oferta Telekom sa pot citi si comanda / seta pe telefon aceasta optiune.

Multumesc.
In ce retea este cartela?

#14
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Lebara

#15
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

 emgd2me, on 05 ianuarie 2021 - 13:58, said:

Ca sa nu mai zic ca exista si optiune a T2. Eu o activez din MyAccount. Cred ca merge si la *100# ( sau cu SMS gratuit, cu text T2, la numărul 123). Nu poate fi activata pe orice cartela, dar merita incercat.
T.JPG

 STARTREK1, on 05 ianuarie 2021 - 13:19, said:

https://www.telekom....-t4/preplan154/

Activare/Reactivare:
  • SMS gratuit, cu text T4, la numărul 123

Optiunile T2 si T4 au doar date 3G? Daca activam bonus nelimitat pe ele primim si acces 4G?

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar 3G, nu merge bonusul. :)

Desi daca imi mai amintesc bine parca imi intra pe 4G la un moment un SIM cu T3... poate era o eroare. :)

#17
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Mai intră din când în când, dacă activezi înainte EO5.

#18
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

 Masterboy, on 05 ianuarie 2021 - 16:26, said:

Optiunile T2 si T4 au doar date 3G? Daca activam bonus nelimitat pe ele primim si acces 4G?

 MembruAnonim, on 05 ianuarie 2021 - 16:27, said:

Doar 3G, nu merge bonusul. Posted Image
Desi daca imi mai amintesc bine parca imi intra pe 4G la un moment un SIM cu T3... poate era o eroare. Posted Image

3g, dar nu ma plang
viteza pt. mine e mai mult decat necesara pt. orice activitate (navigatie, youtube, whatapp, facebook etc.)

[ https://www.speedtest.net/result/a/6897681826.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate