Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Novum Invest Politehnica - Iuliu Maniu 6R

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
stemno

stemno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.01.2007
Avand in vedere ca Novum Invest a inceput de ceva timp constructia ansamblului locativ din zona Politehnicii, pe partea cu Bulevardul Iului Maniu si ca apartamentele au inceput deja sa se comercializeze, deschid aceasta sectiune de forum pentru cei care au achizitionat si cei care sunt interesati sau pot oferi informatii.
Sper sa adunam aici , exprimate decent, parerile cu privire la acest subiect.

#2
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Zona interesanta pentru mine dar la apartamentul de 3 camere imi da 2.084 euro pe mp (148900e + tva). Daca mai adaug si un loc de parcare sunt aproape de 200k.

#3
stemno

stemno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.01.2007
Din cate inteleg, din ianuarie 2021 a intrat in vigoare legea cu 5% Tva.

#4
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Aici am citit ca s-a amanat pana la anul (2022) legea cu tva 5% si se aplica tot 19% https://forum.softpe...0/page__st__216

#5
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Probabil 24%.... vreți să spuneți...

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Ce importanta are cat este TVA-ul?Poate sa fie 1% sau poate fi 1000% ca preturile tot asa vor fi,nu vor scadea nici macar cu un cent,sa fiti siguri de asta.
Sarlatanii imobiliari au primit acest cadou nu din dragoste pentru clienti sau pentru cei mai subtiri la punga.

#7
ion_milion

ion_milion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2016
Au taxa de mentenanta si la acest complex? Cat e taxa de mentenanta pentru un apartament de 3 camere?

M-am uitat pe internet la mai multe anunturi ale acestui dezvoltator pentru locatia de la Iuliu Maniu nr. 6R si la acelasi model de apartament apar mai multe feluri de finisaje. La unele anunturi apare incalzire prin pardoseala iar la unele nu.

#8
stemno

stemno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.01.2007
Nu este taxa de mentenanta, din cate am inteles.

#9
stemno

stemno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.01.2007
Nu stiu daca la incalzire se poate alege intre calorifere si prin pardoseala.

#10
ion_milion

ion_milion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2016
Nici mie nu mi-e foarte clar. Oricum, a iesit din discutie, sunt foarte multe apartamente in blocul acela: 11 etaje inmultit cu 15 apartamente pe etaj, totul impartit la 2 lifturi. Iar apartamentele mari, de 3 camere, sunt situate fiecare langa 4 garsoniere pe etaj (care, cel mai probabil, vor fi populate cu studenti galagiosi).

Edited by ion_milion, 08 January 2021 - 17:59.


#11
stemno

stemno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.01.2007
Nimeni nu a cumpărat un apartament la aceasta locație?

#12
Dorin_11

Dorin_11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.02.2019
Salut, am achiziționat un apartament aici.
Mi-au plăcut modul în care se executa constructia și zonele de interes destul de aproape, dar cred ca o sa fie o problema cu parcările. Din câte știu se va înființa asociație de proprietari, ce nu știu insa este ce se va întâmplă cu locurile de parcare de lângă bloc, asta pentru ca nu toți își permit sa achite 15.000 pe un loc de parcare la subsol. Acum orice informație este binevenita, voi merge în curând sa vad cu progresează construcția.

#13
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
In astfel de zone unde parcarea e musai, calculezi prețul final ap+loc de parcare daca vrei și mașina, altfel te muti mai spre periferie unde îți permiți.
15k euro parcare subterană încă e un preț decent pentru astfel de zone.
Mi se pare ciudat să poți plăti 110k euro pe 50 mp utili dar sa nu mai ai 15 k euro pentru un loc de parcare.

Edited by neoq, 06 September 2021 - 22:31.


#14
Dorin_11

Dorin_11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.02.2019
Am observat ca au închis ieșirea la stânga spre centru, practic trebuie mergi spre lujerului si sa intorci...

#15
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

View Postneoq, on 06 septembrie 2021 - 22:29, said:

In astfel de zone unde parcarea e musai, calculezi prețul final ap+loc de parcare daca vrei și mașina, altfel te muti mai spre periferie unde îți permiți.
15k euro parcare subterană încă e un preț decent pentru astfel de zone.
Mi se pare ciudat să poți plăti 110k euro pe 50 mp utili dar sa nu mai ai 15 k euro pentru un loc de parcare.

Stai, locul de parcare nu e un drept din nastere!????

#16
Dorin_11

Dorin_11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.02.2019
Tot vezi pe forum persoane care nu își aduc contribuția răspunzând cu informații utile ci prefera sa ironizeze sau sa își arate gradul de superioritate. Nu poți contrazice ca urmează șiruri lungi de "dezbateri" ci prefer sa raman la subiect.



#17
ssj4stef

ssj4stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.09.2007
Locurile de afara aparent sunt la liber, dar ramane de vazut. Si eu am achizitionat si nu sunt atat de incatat ca si tine in ceea ce priveste executia. Totusi, eu merg des si am reusit sa abordez defectele intampinate si astfel lucrurile progreseaza cum trebuie pentru ce imi doresc.

#18
Dorin_11

Dorin_11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.02.2019
Da, trebuia sa precizez ca modul de construcție fata de alte șantiere văzute pana atunci.
Poți te rog sa dezvolți subiectul legat de problemele intampinate?
Când am achitat avansul in Iulie, încălzirea în pardoseala și instalația electrica erau terminate, de atunci nu am putut ajunge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate