Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Adapost cu aproape 200 de pisici

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View Postgeorge_alexandru, on 29 decembrie 2020 - 09:52, said:

Eu am vrut să iau pentru a o tine în casă, dar pentru mulți nu a contat, nu e apartament cu plase la geam, nu merge.

Dar și la curte le merge mai bine decât printre blocuri, mai am o pisica albastru de Rusia metis, stă numai afară de mică, acum are vreo 6 ani. Toată ziua se plimba prin cartier iar seara vine să mănânce și să doarmă.

Este exact ce am vrut si eu sa zic. Vrei sa faci un bine, sa adopti o pisica, insa nu esti "eligibil" pentru ca stai la curte sau la bloc fara plase de protectie. Ei bine, unii au curte insa tin pisica doar in casa sau pisica nici macar nu iese din curte iar altii stau la bloc si nu lasa pisica pe balcon si au grija de geamuri. Cu toate astea, asociatiile stau cu o gramada de animale pentru adoptie insa doresc contract de adoptie, apartament si plase de protectie. Intr-un fel asta e bine pentru pisicile din fata blocului care au sanse mai bune la adoptie, cum a fost in cazul meu, vazut pisica, placut pisica, bagat pisica in geaca (nu a fost nevoie de transporter, pisica era foarte blanda). Dupa o scurta inspectie pisica a fost de acord cu conditiile, a bagat in ea un plic de mancare, a tras un caca la nisip si apoi s-a culcat in fotoliu (in traducere moderna si-a definit lifestyle-ul). O situatie win-win pentru totata lumea.

Edited by spooky51, 29 December 2020 - 12:24.


#38
Biodomes

Biodomes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 26.01.2017

View Postalexandru_s1976, on 28 decembrie 2020 - 16:04, said:

Ia legatura cu cei de la  https://animallife.ro/
Spune ca ii contactezi din partea doamnei doctor veterinar Savulescu Iuliana.
O sa primesti tot ajutorul necesar.
am luat legatura si la fel ca restul asocialtiilor mari din Ro si Strainatate, nu pot sa ne ajute. Daca aveti alte sugestii suntem deschisi poentru ca noi deja am incercat sute de email-uri si sau rerfuzuri sau nici un raspuns

Edited by Biodomes, 04 February 2021 - 00:25.


#39
Biodomes

Biodomes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 26.01.2017
Am aparut in BoredPanda, orice distribuire ar fi de mare ajutor

https://www.boredpan...ampaign=organic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate