Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sunt singurul care a ramas cu PC-ul nefolosit ?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#145
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Pai da l ptr acele jocuri.

Sau faci ca mai sus, scrii pc ptr gta si csgo, pui o poza cu carcasa de sus, in descriere scrii, "il vand, e ok, urgent, ma scuzati, e ok, merge, nu fac prostii, il dau, ok, da, e bun, e ok"

Edited by cipri2bau, 21 January 2021 - 11:56.


#146
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Scrie uite asa "Merge bine e ok da vreau altul ok vârog frumos ok vreau altu ok bine multumesc frumos al vând cu tastaturâ și cu camerâ web si cu cablu âl vând azi urgent vârog frumos scriețimi anunțul e valabil pânâ azi vârog din din suflet ajuta țimâ"

Posted Image

"Al vand pentru bani
1050 lei"

Sau asa "Merge bine al vand pentru bani urgent varog frumos da ok nu mint da ok nu fac prosti Am un ASUS Mini,model EeePC 1015P- BLK084S.7 luațil vârog frumos"

N am mai vazut demult asa anunturi, e phenomenal.

Adica dude initiator, daca octacoru tau din 2014 cu 16G ssd hdd video bun e 950 iar ragalia asta din 2010 cu 1 G ram e 1050  lei inseamna ca e ghinion.

#147
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Ii schimb Seasonic-ul 520 cu una normala. Retin HDD si DVD-RW pentru mine.

Care ar fi sursa minima cu 20+4 ATX care sa duca procu fara O/C ?
Din ce vad placa video nu are alimentare extra.
Ceva la 80 RON de la eMAG nu e suficient ? Dar care ?!

#148
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007

View PostInTech, on 22 decembrie 2020 - 17:16, said:


Nu cerea mult, e constient de avansul tehnologic si de devalorizare, dar cat l-a avut pe olx nu l-a cautat nimeni, asa ca l-a scos.

@ursamajor - am folosit la misto, in ironie acel decat, caterinca/fun etc, pam-pam Posted Image
crede el ca nu cerea mult.
la cererea care a fost in ultimul an, tre' sa fii tantalau tare, al mai prost vanzator de pe olx, sau scump in draci sa nu reusesti sa vinzi.

#149
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
fara PC ma declar un om mort!

#150
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Deci ? Recomandare de sursa minima pt FX-8300 ?

#151
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Pai si cu cealalta ce faci daca nu mai ai pc deloc? O tii degeaba prin magazie sau te chinui s o vinzi la jumate de pret?

Uite asta e prostia sa investesti in ventilatoare leduri si carcasa, ca nu mai poti revinde la pret atractiv un pc in care piesele de baza s au devalorizat. Cine ar da 150 euro pe un pentium 4 doar ca sa se uite la carcasa si la ventilatoare? In loc sa dea 60 ron ptr cine stie ce utilizare limitata.

#152
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Fuck it, am stat, am meditat, nu merita efortul.

#153
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Pune l la semnatura, cred ca arata bine
Sau da l sa l pun la mine la semnatura un timp

Daca ti au cerut aia in 900 ron trebuia dat.

Eu zic asa, daca carcasa e scumpa pune o separat si asta la vanzare si il dai intr o carcasa normala la un pret mai mic.

Pui 2 anunturi, unul cu el in carcasa asta si unul cu el mai ieftin in carcasa simpla si ieftina de aia de 40 ron. Nu stiu daca ssd ul e necesar in configuratia ieftina in caz ca userul tinteste ceva jocuri modeste sau doar multimedia si alte munci

Edited by cipri2bau, 24 January 2021 - 18:51.


#154
ManYacXX

ManYacXX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.01.2017
Hai sa vad si eu daca tot am gasit topicul asta sa va cer parerea. Am facut cam acum un an un pc cu gandul ca ma apuc si eu de ceva gaming mai lite asa, gen CS GO, GTA, Fifa.

Configuratia finala este asta:

Mobo: Gigabyte B450I
Procesor: Amd Ryzen 2700X (stock)
RAM: Corsair Vengeance RGB PRO (2X8 GB, 3000 mhz)
Video: GIGABYTE GeForce GTX 1650 OC 4GB
Stocare: 1. SSD M2 WD Blue: 120 GB
2. SSD Sata Sandisk : 240 GB
3. SSD Sata HP: 120 GB
Sursa: Corsair SF450, 80+ Gold
Cooler : ID Cooling Auraflow x 240 RGB (AIO)
Ventilatoare: Corsair ICUE SP 120 RGB PRO x4
Corsair ML 120 x2
Carcasa: NZXT H200 Black

Si dupa ce am bagat foarte multi bani, nici macar nu am calulat cat am platit pentru tot ce am bagat in el... nu am avut timp, mi-am dat seama ca jocurile nu mai sunt de mine si sta asa nefolosit de luni bune si aduna praf. Daca ar fi sa il vand, cam cat as mai putea lua pe el?

Edited by ManYacXX, 04 February 2021 - 19:20.


#155
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
De ce nu ai pus postarea asta la topicul dedicat de evaluare pc-uri?

Răspunsul este însă: mai puțin decât crezi.

#156
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde şi de ce cumpărător găseşte.
Pentru mine computerul oferă mai mult confort decât telefonul sau latpopul. La laptop poţi avea confort sporit dacă îl conctezi la un monitor, dar nu ştiu câte laptopuri pot rabata ecranul cu cel puţin 120 ° C sau îl au detaşabil.
Plus că nu e pe bază de "componente dedicate".

#157
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Pai si de ce nu cumperi pc ul colegului de forum daca preferi pc ul?

Sau tu preferi numai de la athlon xp in jos?

#158
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005

View PostInTech, on 15 ianuarie 2021 - 18:46, said:

Carcasa Super Flower EVO SF-800R Black
Seasonic S12II-520 Bronze 520W - eficienta 87%
AMD FX-8300 - 8 nuclee
Gigabyte GA-970A-UD3P
SSD Kingston HyperX 3K 120GB SATA-III
Asus GTX750 TI 2GB GDDR5 128bit
HDD Samsung Spinpoint F3 1TB, 7200 rpm, 32MB buffer
8GB DDR3 GEIL 1333 MHz
Zalman CNPS5X - cooler CPU
DVD-RW Samsung SH-224DB
USB-uri 3.0 in fata, direct de pe headerul placii de baza


1100 RON - nu e un pret ok ?
Am avut noroc ca am gasit la 100 RON o carcasa simpluta  + sursa nJoy 450W parca si DVD-RW, am trantit componentele in ea si am dat-o cu 750 RON ( practic 650 RON ).
Am ramas eu cu ditamai carcasa + sursa + DVD-RW, alea vechi ale mele. Tot angrenaju asta are 10 kg, wtf, otel gros, nu gluma.
Pro-tip: aerul comprimat de la spalatorile self-wash e minunat pentru curatat coolere etc.

Daca voi vinde carcasa mea veche bine, daca nu, iarasi bine, o pastrez acolo, poate fac un server cu un i3 gen 11-12.

#159
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Vezi cum ai scapat de buldozer? Pret scazut si fara chestii scumpe la un sistem middle ptr acum care ar fi aruncat pretul in sus inutil.
Ai lasat si ssd si hdd?

Eu totusi nu vad de ce ar folosi cineva o carcasa de 10 kg f scumpa care ingreuneaza si mutatul, eventual doar ca protectie blindata ptr piese in caz ca cineva se enerveaza si incepe sa dea in el cu picioarele.

View PostManYacXX, on 04 februarie 2021 - 19:19, said:

Hai sa vad si eu daca tot am gasit topicul asta sa va cer parerea. Am facut cam acum un an un pc cu gandul ca ma apuc si eu de ceva gaming mai lite asa, gen CS GO, GTA, Fifa.

Configuratia finala este asta:

Si dupa ce am bagat foarte multi bani, nici macar nu am calulat cat am platit pentru tot ce am bagat in el... nu am avut timp, mi-am dat seama ca jocurile nu mai sunt de mine si sta asa nefolosit de luni bune si aduna praf. Daca ar fi sa il vand, cam cat as mai putea lua pe el?
se mai intampla, unii se si insoara si comnstata ca mai bine nu o faceau. Cauta sa l dai daca nu e util. Fiecare saptamana duce la devalorizare.

InTech, acum nu mai ai desktop deloc? Nici macar un pentium 4 ca sa fie un desktop cu numele acolo?

#160
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Nope. Niciun desktop, si nu imi vine cred ! Eu care dintotdeauna am urat laptopurile.
Nu detin ca proprietate decat MacBook Pro-ul din semnatura luat SH la mana a 7-a.
De la munca 2 laptopuri cu care ma loghez pe masini puternice unde pot lucra serios, adica folosesc laptopu doar ca pentru Browser si un Visual Studio Code + chat clients.

#161
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019

View Postadycoke2, on 23 ianuarie 2021 - 10:12, said:

fara PC ma declar un om mort!
cofiguratia nu contează, important să fie pc ca sa nu te declari decedat.
Asa si djl are desktop dar e cu athlon xp la 1,8 ghz, deci e pc e desktop, preferă desktopul, deci e bine.
Si eu am desktop cu athlon xp de 1,8 pus la  1,6 Ghz si 1,4V ca sa nu se incalzească.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate