Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Achizitie Oculues quest 2

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007

View PostHannibal_od, on 17 martie 2021 - 01:30, said:

E chestie de preferinta. Sunt persoane de peste 70 de ani care joaca cu placere. Si nu au nicio problema.
Iar jocuri bune sunt destule si o sa tot apara. Timp sa ai!
La tine e si problema cu raul de miscare, poate contribuie si acest lucru.
Nu este pentru toti aceasta tehnologie.
Pai la Alyx de exemplu ai posibilitatea sa utilizezi teleport si poti sa joci ore intregi fara disconfort. Chiar si sotia mea, foarte sensibila la motion sickness l-a terminat fara sa aiba vreo senzatie de greata sau dureri de cap.
MOH din pacate e greu si pentru mine. Chiar daca nu mi se face rau, senzatia aia ciudata la miscare nu dispare. Pentru mine acea senzatie face jocul mai putin immersive decat teleportarea.

Oricum... Alyx e ceva special. E chiar un joc pentru care merita cumparat un headset VR. Quest 2 nu e nici macar o investitie f mare, la ce ofera in 1600 lei chiar merita.
Eu l-am jucat pe Reverb G2 si pot sa spun dupa zeci de ani de gaming ca e cel mai bun joc pe care l-am jucat vreodata (nonVR included). Are poveste, are grafica extraordinara, foloseste perfect VR-ul si poti sa pierzi in el ore intregi (14-15 ore). Nu e ca si celelalte  "Experiente" care nu tin nici macar 2 ore.

Edited by andreyvsjoker, 18 March 2021 - 13:19.


#146
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,092
  • Înscris: 10.04.2006
Și mie mi s-a părut extraordinar Alyx.
Nu aș spune că e cel mai bun joc ever, HL1 sau HL2 ambele sunt în top, dar e cel mai bun joc din ultimii ani de departe.


#147
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007
Mie mi s-a parut ca a luat majoritatea lucrurilor bune din HL1 si HL 2 la care a adaugat realism si immersion. Eu m-am asteptat sa fie bun, fiind un fan Half Life dar nu ma asteptam sa zic OAU de atatea ori. Mi-ar fi placut totusi sa aud  macat odata "Amunition depleted" sau Major lacerations detected.

#148
cellork

cellork

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2021
Salut, am si eu un Quest 2 de 256gb achizitionat de pe Amazon America (foarte greu a venit daca intrebati), si doresc sa ii cumpar accesorii precum elite strap sau interfata faciala. De interfata faciala nu este problema pentru ca vrcover livreaza relativ ieftin in Romania. Doar ca nu inteleg cum comanzi de pe oculus.com in Romania pentru ca: de pe amazon vin foarte greu sau au taxe mari la livrare, pe Vrpro.ro e cu 120 de lei mai mult (370lei) iar pe emag deja e bataie de joc, 600lei+, fata de pretul original 250lei. Si atunci as prefera sa iau direct de la site-ul oficial. Ideea e ca oculus nu livreaza in Romania (ceea ce e trist, pentru ca putini fac achizitii de vr in Romania si atunci nu e interes). E cumva vre-o smecherie sa poata livra ?, si anume care, daca va pot ruga frumos :-)

#149
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Șmecheria e să-ți iei ce vrei de pe amazon.de

Livrează în Romania în 3-4 zile. Folosești același cont ca pe Amazon US.

https://www.amazon.d...er/s?k=VR Cover

#150
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcellork, on 21 martie 2021 - 23:16, said:

Salut, am si eu un Quest 2 de 256gb achizitionat de pe Amazon America (foarte greu a venit daca intrebati), si doresc sa ii cumpar accesorii precum elite strap sau interfata faciala. De interfata faciala nu este problema pentru ca vrcover livreaza relativ ieftin in Romania. Doar ca nu inteleg cum comanzi de pe oculus.com in Romania pentru ca: de pe amazon vin foarte greu sau au taxe mari la livrare, pe Vrpro.ro e cu 120 de lei mai mult (370lei) iar pe emag deja e bataie de joc, 600lei+, fata de pretul original 250lei. Si atunci as prefera sa iau direct de la site-ul oficial. Ideea e ca oculus nu livreaza in Romania (ceea ce e trist, pentru ca putini fac achizitii de vr in Romania si atunci nu e interes). E cumva vre-o smecherie sa poata livra ?, si anume care, daca va pot ruga frumos :-)
Eu comand des si de pe Amazon.com. De obicei comand produse la care amazon plateste taxele direct. E mult mai simplu si mai rapid. Platesc transport strandard dar Amazon trimite cu DHL express si ajunge in in aprox 2 zile+vama care poate sa direze si ea 1 -2 zile.
Unele produse nu sunt disponibile pe .de sau sunt mult mai scumpe.

Edited by andreyvsjoker, 22 March 2021 - 09:24.


#151
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,092
  • Înscris: 10.04.2006

View Postcellork, on 21 martie 2021 - 23:16, said:

Salut, am si eu un Quest 2 de 256gb achizitionat de pe Amazon America (foarte greu a venit daca intrebati), si doresc sa ii cumpar accesorii precum elite strap sau interfata faciala. De interfata faciala nu este problema pentru ca vrcover livreaza relativ ieftin in Romania. Doar ca nu inteleg cum comanzi de pe oculus.com in Romania pentru ca: de pe amazon vin foarte greu sau au taxe mari la livrare, pe Vrpro.ro e cu 120 de lei mai mult (370lei) iar pe emag deja e bataie de joc, 600lei+, fata de pretul original 250lei. Si atunci as prefera sa iau direct de la site-ul oficial. Ideea e ca oculus nu livreaza in Romania (ceea ce e trist, pentru ca putini fac achizitii de vr in Romania si atunci nu e interes). E cumva vre-o smecherie sa poata livra ?, si anume care, daca va pot ruga frumos :-)
Poti sa folosesti un intermediar pentru colete.
Recomand eshopwedrop.
Presupun ca stii ca preturile din US sunt FARA TAXE.
Poti sa te astepti la cel putin 20% in plus ca taxe, sa nu crezi ca te tepuieste cineva.

#152
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 10.09.2007

View Postandreyvsjoker, on 18 martie 2021 - 13:13, said:

Pai la Alyx de exemplu ai posibilitatea sa utilizezi teleport si poti sa joci ore intregi fara disconfort. Chiar si sotia mea, foarte sensibila la motion sickness l-a terminat fara sa aiba vreo senzatie de greata sau dureri de cap.
MOH din pacate e greu si pentru mine. Chiar daca nu mi se face rau, senzatia aia ciudata la miscare nu dispare. Pentru mine acea senzatie face jocul mai putin immersive decat teleportarea.

Oricum... Alyx e ceva special. E chiar un joc pentru care merita cumparat un headset VR. Quest 2 nu e nici macar o investitie f mare, la ce ofera in 1600 lei chiar merita.
Eu l-am jucat pe Reverb G2 si pot sa spun dupa zeci de ani de gaming ca e cel mai bun joc pe care l-am jucat vreodata (nonVR included). Are poveste, are grafica extraordinara, foloseste perfect VR-ul si poti sa pierzi in el ore intregi (14-15 ore). Nu e ca si celelalte  "Experiente" care nu tin nici macar 2 ore.

In ultima perioada si eu m-am tot jucat ALYX la greu macar 1 ora pe zi, mi-am pus target si daca in w/end nu am prea reusit am reusit in timpul saptamanii, la fel cum se va intampla si in seara asta :) Si inca cred ca sunt pe la inceput, abia ce am ajuns la acel hotel "Look for the northern star" Posted Image Are momente si momente (multe puzzleuri la care recunosc ca m-am mai blocat dar am incercat in proportie de 90% sa nu apelez la YT - imi aduc aminte cand jucam in '97 caci nu aveam acces la YT si reuseam cumva sa le dau de cap, hehe), astept si ceva mai multa actiune, recunosc Posted Image Dar per total, da, recunosc ca fata de alte petarde de jocuri (caci asta este realitatea din pacate), este cu mult peste, mult, clar. Chiar te face intr-un fel sa si revii la el, la alte jocuri ca doar am instalat cam 80% din jocuri nu m-au prins si m-au plictisit teribil (probabil ca d-asta am si vrut sa il vand, caci statea efectiv), la mine trebuie un joc sa aiba si poveste, in primul rand, pentru singleplayer Posted Image Ma tenta la un moment dat sa cumpar Population ONE, dar mi-e ca dau si pe asta banii aiurea, precum am dat pentru multe altele...

MOHA intr-adevar are o problema ca nu are teleporting, l-am rulat saptamana trecuta 1 ora si dupa ce ca incarca la greu, ori nu am gasit eu ori chiar nu are teleporting si deja ma luase putin durerea de cap Posted Image

Se mai anunta oare si alte titluri sau nu prea se investeste prea mult in VR? Posted Image Caci probabil o sa il termin la un moment dat...

Edited by Al3xandrus, 22 March 2021 - 23:12.


#153
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
Are cineva idee de unde as putea lua un quest 2 la un preț bun?
Gen 300 euro?

#154
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,092
  • Înscris: 10.04.2006
Oculus.com văd că îl are la 350e.
Pentru discount uri vezi Amazon sau alți sellers

#155
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007
Amazon.com il are cu 385$ cu tot cu transport si taxe.Cu un drum recomand sa comanzi si elite strap (49$+taxe).
Singura problema e ca vine destul de greu acum. Au schimbat providerul de servicii curierat si ARAMEX se misca f incet.
Inainte veneau cu UPS express si ajungeau in maxim o saptamana, La aceleasi costuri.

Edited by andreyvsjoker, 09 June 2021 - 06:44.


#156
Ionica81

Ionica81

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.09.2021
Are rost Oculus Quest 2 de 128 GB doar pentru filme,documentare?
Se pot viziona Bluray-uri 3D sau 4K de pe PC?
Daca da,2700x +16 GB ddr4 +1660ti si un cablu usb 3.0 la care
sa adaug adaptor usb-c e sufficient?



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate