Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

De cati bani ati avea nevoie sa nu mai munciti niciodata

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#1
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 20.08.2016
Salut,

Care ar fi suma de bani care daca ati primi-o (castig LOTO, pariuri sportive, pacanele, mosterire, etc), nu ati mai lucra o zi pana la sfarsitul zilelor voastre?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,454
  • Înscris: 01.12.2001
La Loto nu sunt castiguri mari.
Mult câștigă baronii locali. Și nu lucrează deloc.

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,630
  • Înscris: 30.10.2003
500 euro/zi * 365 zile * 50 ani = 9 125 000 euro.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,259
  • Înscris: 13.03.2017
Nu exista asa ceva
Daca iei din cos tot timpul fara sa mai pui nimic acolo - sfarsitul este inevitabil
Asadar, de munca nu scapi

#5
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Nu mai muncesc pt altii de peste 10 ani. Si nu trebuie sa castigi la loto etc ca sa o duci bine ci trebuie sa gasesti fraierii care sa lucreze pt tine si tu sa stai relaxat !

#6
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,899
  • Înscris: 22.12.2005

View Postsgn30, on 09 decembrie 2020 - 10:30, said:

Salut,

Care ar fi suma de bani care daca ati primi-o (castig LOTO, pariuri sportive, pacanele, mosterire, etc), nu ati mai lucra o zi pana la sfarsitul zilelor voastre?
1000 eur/ lunar. inmulteste cu cat vrei sa traiesti si aia e.

vrei lux si fiza urci suma lunara
asta in Ro.
In Bg te duci spre 500..600 eur

in vest multiplici cu un factor intre 2 si 5.depinde de tara.

View PostIon_de_la_Raion, on 09 decembrie 2020 - 10:38, said:

.

View PostBursul, on 09 decembrie 2020 - 10:39, said:

500 euro/zi * 365 zile * 50 ani = 9 125 000 euro.

tu esti , tiriacule?

#7
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.06.2011
400.000 euro

6 apartamente in Timisoara a 60.000 euro bucata

6 x 350 Euro chiria = 2100 euro pe luna... nu as mai misca un deget.

Asa-i ca nu am pretentii mari?

#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postsgn30, on 09 decembrie 2020 - 10:30, said:

Care ar fi suma de bani care daca ati primi-o (castig LOTO, pariuri sportive, pacanele, mosterire, etc), nu ati mai lucra o zi pana la sfarsitul zilelor voastre?

Esti din generatia "Pro... stii si castigi" sau altfel spus a "fulgilor de nea"? Astia n-ar munci ei, sa-i pici cu ceara...

#9
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,899
  • Înscris: 22.12.2005
modern acum este extregarea bancomatelor.  ( atentie, nu "de la " bancomat):)

#10
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
o suma foarte mare
deoarece daca nu mai muncesti ai foarte mut timp liber pe care sa il ocupi asa cum vrei ai nevoie de foarte multi bani

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,195
  • Înscris: 22.05.2003
Cand ai bani, cheltuielile cresc pe masura, dar asta o inteleg doar cei care au bani.

#12
Korloff

Korloff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 25.08.2020
Nu stiu, cateva milioaie de iepuroi ar fi suficient banui(cu ceva chibzuinta) dar as prefera macar un miliard. :lol:
* presupunand ca sumele ar primi ceva dobanda pt. a se ajusta dupa inflatie

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,954
  • Înscris: 14.10.2008
Si eu as fi curios, oricum o suma enorma, cat nu se castiga la Loto, iar de baroni locali, nu as putea trai cu stresul puscariei.

Cu orice castig, chiar fara munca, as fi zgarcit la maxim. Vreau doar confort, fizic si psihic, adica mancare, utilitati, haine, carburant masina, calatorii tot la fel de putine ca acum, aparatura electronica si cam atat. Dar ar trage altii de mine sa le dau bani.

#14
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007
Foarte multe persoane care au castigat la loto in 5 ani au devenit mai saraci decat inainte de castig...
Daca nu ai un caracter extrem de puternic nu ai nici cea mai mica sansa. Cum noi romanii nu avem deloc cultura financiara sunt sigur ca 80% dintre romani daca ar primii 1 milion de euro in 5 ani ar deveni mai saraci decat sunt acum.

Ce as face eu daca as castiga sau primii 1 milion euro...

As cumpara 20 apartamente cu o camera si le-as inchiria cu 250 Euro/luna - deci mi-ar intra 5000 euro pe luna.

#15
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostDDooGG, on 09 decembrie 2020 - 10:39, said:

Nu mai muncesc pt altii de peste 10 ani. Si nu trebuie sa castigi la loto etc ca sa o duci bine ci trebuie sa gasesti fraierii care sa lucreze pt tine si tu sa stai relaxat !

Ești peste?

#16
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Nu trebuie sa ne dam cu parerea, au facut altii calculele pentru noi. Cand ai minim de 20 de ori venitul anual care iti permite sa traiesti fara griji nu mai e nevoie sa muncesti sau muncesti ce vrei tu pe post de factor social. La momentiul de fata in Romania daca ai 500k curati care produc undeva la 5% pe an dobanda neta poti sa stai linistit acasa si sa te concentrezi pe ce iti place sa faci. Daca iti place sa o arzi la cazino nu iti vor ajunge nici 50 de venituri :)

#17
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,691
  • Înscris: 23.10.2006

View Postmirel3003, on 09 decembrie 2020 - 10:53, said:

Foarte multe persoane care au castigat la loto in 5 ani au devenit mai saraci decat inainte de castig...
Daca nu ai un caracter extrem de puternic nu ai nici cea mai mica sansa. Cum noi romanii nu avem deloc cultura financiara sunt sigur ca 80% dintre romani daca ar primii 1 milion de euro in 5 ani ar deveni mai saraci decat sunt acum.

Ce as face eu daca as castiga sau primii 1 milion euro...

As cumpara 20 apartamente cu o camera si le-as inchiria cu 250 Euro/luna - deci mi-ar intra 5000 euro pe luna.

Stiu pe cineva care a spart 1,5 mil de euro in 3 ani....si acum munceste sa poata trai...

#18
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbaribalu, on 09 decembrie 2020 - 10:57, said:


Stiu pe cineva care a spart 1,5 mil de euro in 3 ani....si acum munceste sa poata trai...

Gasesti pe youtube documentare, in care e prezentata viata castigatorilor la loto din SUA... 70% din ei in 5 ani au devenit mai saraci ca inainte de castig... Eu zic ca noi romanii suntem mai praf la cultura financiara ca americanii. Eu zic ca la noi procentul e mai mare de 70%... A fost si in ziar cazul unui roman ce a castigat la loto si in 3 ani a spart toti banii..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate