Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus
 Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...
 Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 

Prima TV HD.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1105 răspunsuri în acest subiect

#631
TVKing

TVKing

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 258
  • Înscris: 03.08.2014
pai daca nu mai fac ca deja emisiunea e veche, atunci vor tine reluari vesnice?

#632
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.886
  • Înscris: 07.07.2009

View PostTVKing, on 02 iunie 2021 - 13:53, said:

pai daca nu mai fac ca deja emisiunea e veche, atunci vor tine reluari vesnice?
Adică cum face PRO cu La Bloc.

#633
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.603
  • Înscris: 23.12.2010

View PostTVKing, on 02 iunie 2021 - 13:53, said:

pai daca nu mai fac ca deja emisiunea e veche, atunci vor tine reluari vesnice?
probabil pana la toamna cand vor veni cu grila noua

#634
TVKing

TVKing

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 258
  • Înscris: 03.08.2014
daca vor veni cu aia

#635
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.788
  • Înscris: 08.08.2018
King, iar ai inceput? Esti copil sau au uitat sa iti iei pastilele?

#636
SobySobea

SobySobea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 263
  • Înscris: 27.03.2021

View PostKLM2009, on 02 iunie 2021 - 14:30, said:


Adică cum face PRO cu La Bloc.
Sau Național TV cu Baronii și Vouă.

#637
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 16.05.2021

View PostTVKing, on 02 iunie 2021 - 13:53, said:

pai daca nu mai fac ca deja emisiunea e veche, atunci vor tine reluari vesnice?
Daca le plac emisiunea, o vor difuza continu in reluare, daca nu le mai plac, o vor scoate

#638
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.995
  • Înscris: 06.11.2018
Șerban Huidu renunță la „Cronica Cârcotașilor” după 21 de ani. De ce a luat această decizie

Șerban Huidu a hotărât să se retragă din emisiunea „Cronica Cârcotașilor' la 21 de ani de la debutul acesteia. Deși nu îl vom mai vedea pe micile ecrane, prezentatorul va continua să se ocupe de proiect în calitate de producător.

Miercuri, 2 iunie, a fost ultima ediție a acestui sezon „Cronica Cârcotașilor', iar finalul sezonului a adus și o vește neașteptată. Șerban Huidu a hotărât să se retragă din lumina reflectoarelor, la 21 de ani de când a început să prezinte această emisiune. Se pare că Șerban Huidu nu mai are de gând să revină asupra deciziei sale, precizând pentru playtech.ro că va reveni „doar dacă va avea ceva important de spus'. 

Vestea a fost confirmată de Șerban Huidu și prin intermediul unui comunicat de presă transmis de Prima TV.

„Pentru toamnă am decis să fac un pas un spate. Cred că în cei 21 de ani am demonstrat tot ce era de demonstrat pe micul ecran. Rămân, evident, în spatele camerelor de luat vederi, alături de întreaga echipă. Cronica Cârcotașilor este mai mult decât copilul meu de suflet. Mă întorc acolo de unde am început, la creație. La debut am vrut sa scriu doar textele, dar, fiindcă mesajul pe care doream să-l transmit nu era înțeles de nimeni, am decis să vin în fața camerei și să fac si pe prezentatorul. Apoi, în 2015, când am revenit la prezentarea emisiunii, am făcut-o fiindcă situația impunea acest lucru. Jumătate din echipa plecase și soluțiile de înlocuire nu funcționau corespunzător. Astăzi, situația este cu totul alta. Am pregătit o echipă de nota 10 în care am toată încrederea. Iar eu voi fi tot timpul parte din echipă', spune Șerban Huidu. 

Cine va prezenta „Cronica Cârcotașilor'

De la plecarea lui Mihai Găinușă, „Cronica cârcotașilor' a fost prezentată de Șerban Huidu, Codruț Kegheș, alias „Dezbrăcatu', acompaniați de Ioana Petric. Iată că acum, în 2021, au loc noi schimbări la masa prezentatorilor.

Pentru toți cârcotașii din fața micului ecran, emisiunea va continua în această toamnă la Prima TV și va fi prezentată în continuare de Codrut Keghes-Dezbracatu și  Ioana Petric, co-prezentator al emisiunii.  Cuplul Zaiafet, Horia Sârghi și Gabriela Marin, vor primi și ei un rol important.

„Motivele de cârcoteală nu încetează niciodată, iar Cronicuța este emisiunea unde telespectatorii contează, pentru că ei sunt cei ce ne trimit toate sesizările. Plus că și noi suntem frumușei și simpatici.' Și, spune Dezbrăcatu:  vocea și talentul ne recomandă! Pe lângă faptul că suntem cea mai longevivă emisiune de după Revoluție, ziua și ora emisiei nu au fost schimbate niciodată și puțin sunt cei care nu știu că miercurea e Cronicuța!'

De 21 de ani, Cronica este portavocea cârcotașilor de pretutindeni.

„Cârcotașii ne scriu, ei ne pârăsc pe cei ce merită, ei ne ajută și ne spun subiecte, ei sunt ochii și urechile noastre', spune Șerban Huidu.

Pentru vacanță planurile sunt deja făcute. Tot în echipă. Suntem o gașcă tare unită. Sunt convinsă că nu vom avea timp să ni se facă dor unul de altul, pentru că ne vom întâlni și pe perioada vacanței', spune Ioana. Avem un grup care și în vacanță e la fel de activ, așa că nu simțim o lipsa acută, dar dacă ne apucă dorul ne vedem fără probleme', adaugă Codruț. 

Iar reîntoarcerea în toamnă cu un nou sezon al Cronicii vine și cu alte surprize.

„Revenim pe 1 septembrie pe platourile de filmare. Cu o bebelușă nouă. Cristina va naște în septembrie și trebuie cineva să îi ia locul. Și nu e singura surpriză', promite Șerban Huidu.

https://tvmania.ro/s...ani-296065.html

#639
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.028
  • Înscris: 18.09.2008
A fost o decizie corecta, probabil impusa si de noul mangament. Sper ca emisiunea sa aiba un decor si un suflu nou. Nu mai seamana deloc cu cea din 2010 (ultimul sezon fain al Cronicii).

#640
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.539
  • Înscris: 30.04.2006
Trebuia sa se retraga mai demult...cam de cand a omorat o intreaga familie si el a scapat nealterat ca o floare de colt...
Nealterat nu a scapat intrutotul, dar e prea putin totusi...

#641
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.995
  • Înscris: 06.11.2018
Au mutat sigla iar  HD-ul din sigla nu a fost mutat.
Fișier atașat  Screenshot_20210605-212620_IPTV Extreme.jpg   666,64K   77 download-uri

#642
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.091
  • Înscris: 08.11.2019
Da, este prima dată când se întâmplă asta sau s-a mai întâmplat și la alte competiții sportive ?

#643
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.995
  • Înscris: 06.11.2018
E prima dată când emite HD la competiții sportive, nu au mai avut competiții sportive in care sa mute sigla încă de când emitea doar SD.

Dar dacă tot nu au mutat HD, puteau să îl scoată din ecran.

#644
SobySobea

SobySobea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 263
  • Înscris: 27.03.2021

View PostIceCoolExtreme, on 05 iunie 2021 - 20:29, said:

Au mutat sigla iar  HD-ul din sigla nu a fost mutat.
Attachment Screenshot_20210605-212620_IPTV Extreme.jpg
Sigla se mută doar când este competiții sportive difuzate pe Prima TV?

#645
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.995
  • Înscris: 06.11.2018
Sigla se mută când se difuzează ceva ce contine ceva pe partea siglei, la competiții sportive se mută din cauza ca tabela este in partea stanga, daca nu ar muta sigla atunci sigla ar fi peste tabela.

#646
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 16.05.2021
Parca am mai vazut sigla in dreapta odata, prin ianuarie parca. Dar era vechea sigla, cea rosie

#647
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.995
  • Înscris: 06.11.2018

Narcis Popescu (care era din 2017 la Antena 3, anterior Gândul) a confirmat plecarea de la Antena 3. Se va alătura postului Prima TV, conform surselor Paginademedia.ro.  

https://www.paginade...3-2021-20235897

#648
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.995
  • Înscris: 06.11.2018
Matinalul Prima TV a fost, pentru prima dată în cele patru luni, pe locul patru în clasamentul televiziunilor pe publicul comercial, după Pro TV, Antena 1 şi Kanal D, anunţă postul de televiziune.

Dacă pe publicul tânăr a fost pe poziţia a patra, la nivelul întregii ţări şi la oraşe matinalul a fost pe poziţia a şaptea.

https://www.paginade...-focus-20243132

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate