Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Ventilator reglabil din baie nu se mai opreste?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ferydaboss

ferydaboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.04.2008
Buna. Am acest ventilator, care nu se mai opreste doar dupa 32 de minute.. are 2 reglaje, unul de umiditate iar celalat de timp (minim 2 min maxim 30 min). Ac incercat sa tot invart de rotita aia, dar nu ajuta la nimic. Iar cel de la umiditate e rupta, iar cu o surubelnita mica mica nu reusesc sa il invart.

Am vazut ca cel de timp are un fel de semn, plat, am incercatbsa mut aia mai jos, dar fara succes. Merge cat vrea eu..

Ce nu fac bine? Am incercat si sa leg pe intrerupator separat dar nu are cabli tras in perete..

Attached Files



#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Trebuie vazuta partea electronica din modul daca nu reactioneaza la reglaje.
Ca solutie de avarie poti sa il deconectezi si legi in locul lui un intrerupator simplu in serie cu ventilatorul, ceva rezistent la abur/umezeala.

#3
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,259
  • Înscris: 24.06.2006
o fi defect, nu tre sa faci tu ceva gresit neaparat, i-o fi sunat ceasul, o fi timpul sa-l schimbi

 Wzzz, on 14 noiembrie 2020 - 12:52, said:

Ca solutie de avarie poti sa il deconectezi si legi in locul lui un intrerupator simplu in serie cu ventilatorul, ceva rezistent la abur/umezeala.
probabil ca va iesi o improvizatie urata, tinand cont de locul unde este pozitionat

ai mai putea incerca, daca gasesti, sa-i schimbi doar modulul electronic de temporizare/umiditate

Edited by dan210, 14 November 2020 - 12:56.


#4
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Da dar e solutie de avarie pana remediaza problema, nu definitiva.
Se poate face traseu mai lung si intrerupatorul sa fie mai jos intr-un loc accesibil.

#5
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Vezi ca trebuie conectat conform instructiunilor... sa nu fi inversat faza cu nulul

sau poate ai umiditatea mare si nu se opreste pana cand nu aerisesti serios...

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
După 30 minute se oprește?
Daca e rupt acolo, nu cumva e afectată și placa electronică?

#7
ferydaboss

ferydaboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.04.2008

 dorin_2k, on 14 noiembrie 2020 - 17:14, said:

După 30 minute se oprește?
Daca e rupt acolo, nu cumva e afectată și placa electronică?
Da, se opreste dupa 30 min. 32 mai exact dar nu conteaza. Aia de umiditate nu oot seta ca e rupt surubul ce invarte.

E baie fara geam, dar nu e umezeala mare acolo(conform unui senzor).
Nu stiu daca e saunnu afectata, dar ma gandeam can dinvart ala, se oroeste undeva, sau face un click.. se invarte parca in gol (cel de timp). Cel de umiditate e rupt partea unde bag surubelnita. Nu orea am acces acolo sa umblu lejer. Mersi oricum, o sa schimb probabil.

#8
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Eu cred ca potentiometrul de timp este defect. Ai invirtit prea mult de el si l-ai dat peste cap si acum cursorul nu mai face contact si deaia merge la timp maxim, ca nu stie unde pozitonezi tu cursorul defect, ca sa scada din timp. Daca am dreptate, se rezolva prin schimbarea acelui potentiometru.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate