Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

Achizitie plantronics de pe e-bay

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Salut,scuze daca nu postez unde trebuie dar nu am gasit in search un topic dedicat.am cautat pe ebay o casca bluetooth plantronics 55 deoarece la.noi e greu de gasit.din greseala am apasat la un anunt committed to buy.n am dat importanta crezand ca e adaugata in cos si o pot sterge mai apoi.vanzatorul.imi tot dadea mesaje sa platesc.le am ignorat cu gandul sa sterg produsul din cos.binenteles ca am uitat si peste cateva zile iar mesaj de la vanzator cerandu mi banii.i am spus ca nu vreau produsul si mi a scris ca a trimis deja casca.adica fara sa platesc mi a expediat comanda.ce pot face in acest caz?e destul de scumpa si nu o vreau.

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 26.06.2009
1. Sa fii mai atent pe viitor.
2. Nu trimite nimeni niciodata nimic fara sa platesti. Ii spui ca ai gresit, ca stii ca nu a trimis casca si la revedere!

#3
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,367
  • Înscris: 24.06.2006

View PostbuRn4media, on 12 noiembrie 2020 - 23:23, said:

mesaj de la vanzator cerandu mi banii.i am spus ca nu vreau produsul si mi a scris ca a trimis deja casca
atentie mai mare in viitor

nu cred ca a trimis nimic, de altfel tu poti verifica in pagina ta ebay My ebay > Purchase history

cere-i scuze si roaga-l sa anuleze

Edited by dan210, 12 November 2020 - 23:42.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,230
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdan210, on 12 noiembrie 2020 - 23:42, said:

cere-i scuze si roaga-l sa anuleze

Si abtine-te macar vreo 6 luni sa mai intri pe ebay.Lista lor neagra este nesfarsita.

#5
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
In plus fata de colegii mei, daca nu accepta scuzele si returul, iti recomand sa te oferi sa platesti tranportul.
Roaga-l sa iti trimita factura de transport. Asa verifici si daca chiar a trimis.
Evident, toate astea daca mai vrei sa intri si sa cumperi de pe Ebay in viitorul previzibil.

#6
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,367
  • Înscris: 24.06.2006

View Posthyper1971, on 13 noiembrie 2020 - 12:21, said:

daca nu accepta scuzele si returul, iti recomand sa te oferi sa platesti tranportul.
fiti seriosi babaeti, n-am fost intr-o situatie ca asta da cred ca nimeni nu trimite nimic pana n-ai platit, nu ai acces la adresa unde sa trimiti produsul daca n-a fost achitat

#7
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
K ms de sfaturi,si totusi daca nu ma duc sa o ridic de a posta ,nu se trimite inapoi automat?si da cred ca raman pe aliexpress is mai ok acolo

View Postdan210, on 12 noiembrie 2020 - 23:42, said:

atentie mai mare in viitor

nu cred ca a trimis nimic, de altfel tu poti verifica in pagina ta ebay My ebay > Purchase history

cere-i scuze si roaga-l sa anuleze

View Postdan210, on 12 noiembrie 2020 - 23:42, said:

atentie mai mare in viitor

nu cred ca a trimis nimic, de altfel tu poti verifica in pagina ta ebay My ebay > Purchase history

cere-i scuze si roaga-l sa anuleze
asta imi apare

Attached Files



#8
romeo_cj

romeo_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 28.06.2009
Nu trimite nimeni pana nu platesti. N-ai optiunea sa anulezi comanda? Ebay e foarte menajant cu cei ce cumpara.

#9
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014

View Postromeo_cj, on 14 noiembrie 2020 - 03:23, said:

Nu trimite nimeni pana nu platesti. N-ai optiunea sa anulezi comanda? Ebay e foarte menajant cu cei ce cumpara.
uite că a a găsit unu tocmai la.mine

Attached Files



#10
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,745
  • Înscris: 28.12.2008
Eu zic că e ceva scam la mijloc, pe lângă asta, preţul ăla este mega exagerat, păi acum o lună jumate am cumpărat acelaşi model de cască cu 119 lei de la noi, ăla fiind şi preţul obişnuit.

#11
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014

View Postdriftking91, on 15 noiembrie 2020 - 09:45, said:

Eu zic că e ceva scam la mijloc, pe lĂąngă asta, prețul ăla este mega exagerat, păi acum o lună jumate am cumpărat același model de cască cu 119 lei de la noi, ăla fiind și prețul obișnuit.
daca mai găsești vreau și eu 3 bucăți,nu se mai găsesc și au ridicat prețul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate