Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

SAMSUNG GALAXY NOTE 20 ULTRA 5G - Snapdragon 865+

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#91
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007
Salutare. A reusit cineva sa prinda semnal 5g? Eu cu ultumul update DUC1 tot nu vrea sa intre acest 5g. Soft de Taiwan. Nici cu cel de Hong Kong nu functioneaza. Se pare ca totusi limitarile pt europa sunt nu degeaba vand snapdragon doar in anumite zone. Nici 4g+  nu e functional decat in orase mari. Trist. Pacat de capabilitatile telefonului.

#92
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Sa nu fie nevoie sa adaugi vreun APN.Vad ca pe topicul dedicat S21/s21 ultra cu snapdragon de HK functioneaza 5G.Cauta si topicul de 5G al operatorului tau pe forum,poate gasesti mai multe informatii.Personal nu folosesc 5G.Nu dispun de acoperirea necesara.Poate cu viitorul telefon.Deocamdata 4G.ul mi-e ok.

#93
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007
Am apn setat. Dupa ultimele update-uri si-a  facut singur apn la introducerea cartelei. Cu acelasi tel dar cu exynos merge brici 5g in Brasov unde am testat. Cel cu snap nu vrea nicicum. Cred ca doar root si modificari in csc feature si build prop ar face acest 5g operational. Samsungul nu prea ii intereseaza sa faca ceva in update-uri bun sa functioneze si in Europa.

#94
cata73

cata73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 19.10.2004
Buna dimineata,
Poate confirma cineva functionarea retelei 5g Vodafone Romania pe acest telefon?

Multumesc.

#95
cata73

cata73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 19.10.2004
Buna dimineata,

Am gasit urmatoarele specificatii  pe net in documentul "Termenii şi Condiţiile Generale pentru furnizarea serviciilor post-plătite aplicabil Persoanelor Fizice - Consumatori Versiune în vigoare începând cu data de 1 Ianuarie 2021" - Vodafone Romania:


Terminalul trebuie să aibă specificații tehnice ce îi permit să atingă viteza maximă estimată conform capabilităților tehnice ale rețelei:
o Cerinte minime pentru tehnologia 3G: procesor minim Quad Core la minim 1.2 GHz, memorie interna minim 1GB RAM, sistem de operare: Android 7.0 sau mai nou, iOS11 sau mai nou; HSDSCH Physical Layer Category:24 / EDCH Physical Layer Category:6; suport pentru benzile 3G UMTS B1 si B8
o Cerinte minime pentru tehnologia 4G: procesor minim Hexa Core minim 1.7 GHz, memorie interna minim 4GB RAM, system de operare Android 9.0 sau mai nou / iOS13 sau mai nou; UE CategoryDL:11/UE CategoryUL:5; support pentru benzile 4G LTE: B1/B3/B20/B7/B8/B38; support pentru DL Carrier Aggregation (CA) in combinatia de benzi B1/B3/B20
o Cerinte minime pentru tehnologia 5G: specificatiile de la 4G la care se modifica/adauga: procesor minim Octa Core minim 1.8 GHz, memorie interna minim
6GB RAM, sistem de operare Android 9.0 sau mai nou; suport pentru banda 5G NR: N78; support pentru LTE+NR Dual Connectivity operation folosind benzile B3/B20 (LTE) si N78 (NR).


Avand in vedere specificatiile pentru Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (varianta SM-N9860), respectiv: Primary 5G network SA/NSA/Sub6 (41, 78, 79), telefonul ar trebui sa functioneze pe 5g vodafone, nu?

#96
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007
cate73.....functioneaza perfect 5g testat orange si digi in Brasov.Dar trebuie sa il activezi manual.Fara root. In pm daca ai nevoie te ajut cu placere sa il activezi foarte simplu.

#97
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007
Ceau, ce spuneti de modelul de la QuickMobile? E ok pentru rețelele noastre?
Are garanție în România?

https://www.quickmob...vUaAjIcEALw_wcB

Edited by ovisire, 30 May 2021 - 12:52.


#98
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Nu are garantie oficiala Samsung dar are garantie de la QM.Pe retelele 4G nu sunt probleme,nu cunosc cum functioneaza pe 5G.Daca rasfoiesti cele cateva pagini ale topicului poate afli mai multe informatii.

#99
robi101012981

robi101012981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 15.08.2018
Salutare, ceva probleme cu el pana acum, functioneaza 5G, VoLTE, Samsung Pay in Romania? Am gasit unul la un pret bunicel(2700 lei) si vreau sa schimb petarda de s20+ cu exynos si ma gandeam sa ma indrept spre Note 20 ultra cu Snapdragon

#100
alfred12

alfred12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.06.2021
Salut!

Cumparat nou de la QM in urma cu cateva saptamani, varianta N9860. Pe vodafone s-a conectat imediat, a recunoscut reteaua si si-a luat singur setarile de internet. Nu a fost nevoie de nici o setare manuala. La prima instalare nu are limba romana dar ulterior o poti descarca / instala din meniu. Nu este tradus chiar tot, doar aproximativ 80%, restul in engleza sau limba pe care o selectezi. Functioneaza 3G, 4G, 4g+,  VOLTE. Nu am apucat inca sa verific 5G.
La semnal pare la fel sau ceva mai bun - comparat cu un Samsung A72 intr-o zona montana cu semnal foarte slab, Note 20 ultra SD avea semnal 3 liniute iar A72 avea doar 1 liniuta.
Bateria tine cam o zi si jumatate de utilizare moderata. La o utilizare intensa scos dimineata la 7:00 de la incarcat, la ora 22:00 bateria are cam 30%.

Credeam ca o sa fie ceva mai slab la semnal dar se pare ca nu. Marele plus este bateria si faptul ca nu se incalzeste deloc indiferent de modul de utilizare.

#101
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
Am un Samsung Note 20 Ultra 5G cu
2.5 One UI version
Android 10
Baseband version N986BXXu1ATJ5
merita sa fac update la soft? sunt in Uk
De multe ori la telefoanele precedente cand am facut update parca telefonul n-a mai mers la fel de ok comparativ cu softul venit din fabrica, de aceea intreb.
Multumesc

#102
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
E optiunea ta daca faci update sau nu.I-am facut toate update.urile si nu vad sa fie probleme.Autonomia nu mai este ca in primele luni dar a trecut aproape un an,nu am mari pretentii.Daca treci la Android 11 e bine,cand ai timp,sa-i faci o resetare telefonului.,,Se aseaza,,softul mai bine.

#103
alfred12

alfred12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.06.2021
Salutare. Security patch-ul pe iulie nu mai apare? Mai e putin si se face august. La varianta exynos a aparut in jur de 5- 6 iulie. In urma cu cateva zile am vazut ca a aparut si pentru varianta din state. La varianta de hk apare extrem de tarziu.

#104
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Ieri sosise update pentru varianta de Korea.

#105
alfred12

alfred12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.06.2021
Nu inteleg de ce nici macar la mama lor in korea nu apar mai devreme.

#106
robi101012981

robi101012981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 15.08.2018
Salutare, exista root+ update luna iulie pentru N9860? As vrea sa scap de petarda de S20+ cu exynos, dar nu știu dacă e totul în regula pentru a putea fi folosit în Europa. Mulțumesc

#107
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004

 lawrence74, on 17 iulie 2021 - 12:11, said:

E optiunea ta daca faci update sau nu.I-am facut toate update.urile si nu vad sa fie probleme.Autonomia nu mai este ca in primele luni dar a trecut aproape un an,nu am mari pretentii.Daca treci la Android 11 e bine,cand ai timp,sa-i faci o resetare telefonului.,,Se aseaza,,softul mai bine.
Am facut update  si landscape-urile nu ies in focus din prima, ori trebuie sa ies din aplicatie ori a doua poza iese ok, loterie....

#108
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Sterge datele aplicatiei,ai in setarile camerei functia reinitializare.Incearca!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate