Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Termostat inteligent PNI CT36 fara fir, cu WiFi, control prin Internet, pentru centrale termice, APP TuyaSmart - Suport, Testare, Pareri

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#217
gyzoli

gyzoli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.03.2009
Bună.
Am făcut următoarea scenariu:Dacă temperatura afara este mai mica de -6 grade atunci setpoint-ul la 21 grade și trimitere notificare .La precondiție am setat intervalul orar 03-06.
La ora 3 și câteva minute a venit notificarea dar temperatura a rămas neschimbată.Cu ce am greșit?
Am mai testa cu părăsirea  o locație prestabilită și același lucru nu sa întâmplat nimic.

#218
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postgyzoli, on 21 ianuarie 2024 - 08:02, said:

Bună.
Am făcut următoarea scenariu:Dacă temperatura afara este mai mica de -6 grade atunci setpoint-ul la 21 grade și trimitere notificare .La precondiție am setat intervalul orar 03-06.
La ora 3 și câteva minute a venit notificarea dar temperatura a rămas neschimbată.Cu ce am greșit?
Am mai testa cu părăsirea  o locație prestabilită și același lucru nu sa întâmplat nimic.

Din pacate nu se intelege ce anume ati facut. Banuiesc ca nu sunt setari din manualul de utilizare, sau setari directe ale termostatului.

Implementarea altor automatizari din aplicatia tuya tine exclusiv de alti factori si nu de termostat: permisiuni ale aplicatiei la diverse functii, functionarea aplicatiei in fundal, tipul acelor conditii, si bineinteles de logica acestora.

#219
gyzoli

gyzoli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.03.2009

View Postsuport_PNI, on 22 ianuarie 2024 - 13:00, said:


Din pacate nu se intelege ce anume ati facut. Banuiesc ca nu sunt setari din manualul de utilizare, sau setari directe ale termostatului.

Implementarea altor automatizari din aplicatia tuya tine exclusiv de alti factori si nu de termostat: permisiuni ale aplicatiei la diverse functii, functionarea aplicatiei in fundal, tipul acelor conditii, si bineinteles de logica acestora.

Sunt setări din Tuya,nu cred sa fie problema la termostat numai cautam ce am greșit.

#220
sret

sret

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2022
Pentru cei care au probleme cu deconectarea frecventa de la net ,recomand  resetare la valori fabrica ruter,Eram gata sa renunt la termostat pana am aplicat resetarea si merge perfect(reset simplu nu a functionat)Am internet digi de 1000 cu ruter tp link ARCHER ax10

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate