Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

TicWatch Pro 3 GPS / 4G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#19
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postdrumetu71, on 20 octombrie 2020 - 23:07, said:



De ce? Eu nu prea ma hotarasc intre active 2 si pro 3. Ambele au avantaje si dezavantaje care se exclud cumva. Si tot citesc  ca taxele suplimentare sunt o loterie. Cand se platesc , cand nu, cand sunt platite de vanzator...!
Pai , am avut multe modele de smartwatch de la diferite firme și cu diferite sisteme de operare. Dintre toate îmi place WearOS dar pana acum încă nu a existat un ceas sa fie destul de potent hardware pt a funcționa la nivelul Tiezen-unui de pe Samsung. Așa ca in paralel am încercat mai multe modele cu Wear os, Lite OS ( Huwei ) Amazfit OS de la Xiaomi delaungul timpului dar am avut întotdeauna ultimul model de Samsung.  
Așa ca acum vreau sa vând Active 2 Stainless Stell de 44 mm și să-l înlocuiesc cu Ticwatch3 sau Amazfit GTR 2 , din păcate nu au apărut la noi la eMAG și nu ma risc sa iau din afara din cauza garanției și a dreptului de retur , pt ca am citit pe Amazon ca unii au avut probleme cu display-ul.

#20
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Mda, am facut o serie de cercetari mai ample si se pare ca deocamdata are o serie de probleme. Mai ales de baterie, incarcare si cate ceva pe la ecran. Cu toate ca procentul e mic, nu merita acum! Mai ales daca il comanzi din China.Trebuie lasat sa se maturizeze modelul, cu toate ca ce ma mai mananca destele...

#21
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Compas ii pui din play ca doar e android. Ai de unde alege.

#22
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Nope, nu are compass hard, nu soft. Poți să-i pui aplicație, dar e degeaba. I-am întrebat direct pe ei

#23
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Va rog dacă cumva cineva găsește de vânzare in România sa pună un link aici pe forum. După cum am zis nu ma complic sa cumpăr din afara.

#24
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Uite și LTE ul

https://www.xda-deve...-launch-europe/

https://m.youtube.co...e&v=2A8N-WylWsU

360eu! Cred ca rămân la varianta gps

#25
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Numai sa apara si pe la noi... sm întrebat la quick mobile daca asuc dar nu sm primit nici un răspuns...

#26
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Deocamdată vând doar prin magazinul propriu. Profit mai mare. Peste vreo câteva luni cred ca ajunge și la noi

#27
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Si mie imi place dar e dificil cu garantia, clar e cel mai ok smartwatch la momentul asta. Faptul ca poti face plati cu el prin gpay chiar e o treaba.

#28
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostB_XXV, on 03 decembrie 2020 - 10:12, said:

Si mie imi place dar e dificil cu garantia, clar e cel mai ok smartwatch la momentul asta. Faptul ca poti face plati cu el prin gpay chiar e o treaba.
Pt Gpay vreau si eu mai ales acum ca deja am inrolat cardurile de la Revolut si Alphabank in app si merge cu telefonul dar din pacate appul l-am instalat din APK nu din Store , nu stiu cum se va comporta cu ceasul , daca va vedea appul din telefon , oricum se poate instala prin ADB cu o simpla comanda powershell , are cineva un ceas cu NFC si Wear OS sa testeze ?

#29
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Bun! Deci m-am lamurit si cu LTE ul. Vad ca e limitat doar la vodafone in germania, anglia si spania, in rest ciuciu deocamdata. Preferam cu SIM ca sa ii pun eu ce vreau. Raman la varianta GPS. Asa , la cald, ultimele pareri ale celor ce il au deja? Functionare, eventuale probleme ce tin de garantie? Il iau de pe site-ul lor. Clar ies mai ieftin ca la noi va ajunge cu 2-3 sute mai scump. Se poate plati prin paypal? Se platesc taxe, pt ca vad la unii da, la altii nu? Sper sa ajunga direct sub brad ;)

#30
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Nope nu e limitat doar acolo, o sa mearga si in Romania. Al meu merge cu toate ca nu scris oficial undeva. Am probat o zi cu esim de la Orange si a fost ok.

#31
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Ah, m-am exprimat gresit. Va merge oriunde, doar ca acum se găsește doar acolo. Sau mai bine zis, mobvoi vinde doar catre cei din aceste țări. Merge cu orice retea care suporta esim, clar

Ah, m-am exprimat gresit. Va merge oriunde, doar ca acum se găsește doar acolo. Sau mai bine zis, mobvoi vinde doar catre cei din aceste țări. Merge cu orice retea care suporta esim, clar

#32
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Nu man vinde si aici. Sigur vinde. Intri pe site si poti cumpăra oricum ca are sau nu 4G. Eu asa am cumpărat, a venit fără nici o problema.

#33
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Nope! Intra si tu pe site-ul lor. Daca setezi Ro nu apare si varianta lte. Apare doar daca setezi GE, SP sau GB. Tu poate te referi la vechiul pro 4G

#34
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Te inseli, pune print cu ce vezi, versiunea noua nu e inca disponibila in Germania. Ce vezi tu e cea veche. Cea nouă nu e nici la ei. Cand va fi la ei va fi si la noi. Nu fac diferențe.

Edited by wolfydRg, 04 December 2020 - 21:33.


#35
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
k. Nu ma contrazic cu nimeni. Daca aveai doar putin curiozitatea, fara sa te contrazici aiurea, faceai acea cautare de care zic.

Nimeni nu are modelul asta? pro 3 gps? Sau macar cei cu alte modele ticwatch imi pot spune parerea lor in privinta functionarii, calitatii, platii prin paypal sau transportului? Am citit cate ceva pe topicul asta dar nu e f relevant

#36
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Man, am incercat sa bag in cos,dar nu e inca disponibil. Chiar am făcut ce zici, am cont la ei dar nu găsesc pe Germania nimic cu 4g cel cu procesor nou, doar modelul meu e, de aia am zis sa faci print screen. Poate e o greșeală la ei.

Edited by wolfydRg, 05 December 2020 - 00:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate