Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

TicWatch Pro 3 GPS / 4G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#1
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Pentru ca sa lansat de curând modelul nou cu Snapdragon Wear 4100 sa ii uram bun venit :

https://www.mobvoi.c...ticwatchpro3gps

Eu am modelul anterior cu 4G.

Probabil ca in curand o sa iasa si cel cu 4G asa ca l-am pus si pe asta in titlu.
Vad ca are bateria cu 40% mai mare fata precedentul model. Al meu ma tine in jur de 2 zile bateria, probabil ca Pro 3 va tine in jur de 3 zile.
Se poate cumpăra direct de la ei, vine cu DHL toate taxele platite. Garantie 2 ani.

O scurta prezentare aici : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OT_G8m0WhCQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Am vrut și eu sa deschid topic , ma interesează mai mult decat Galaxy Watch 3 care aveam in plan să-l cumpăr . Tot timpul mi-a plăcut WearOS dar datorită platformei hardware f slabe nu mai făcea fata pe modelele actuale, acum cu acest model parca merita sa revin la WearOS 2.0, încă mai am un Sony smartwatch 3 cu WearOS dar 1.5 care merge impecabil.

PS: a comandat cineva de acolo, in caz de garanție ma gândesc ca nu e prea plăcut. Eu as aștepta sa apara pe la noi.

Edited by AndySoft, 28 September 2020 - 20:20.


#3
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Eu am cumpărat de la ei. De ce sa ei de la noi si sa adaugi un intermediar in plus. Plus ca la vremea respectivă am prins o reducere de 50$. Chiar rezolvă problemele de garanție în caz de ceva.
Mobvoi e site-ul lor oficial.

Edited by wolfydRg, 28 September 2020 - 20:29.


#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu am comandat anul trecut de la ei un TicWatch Pro la "super pret". Vazusem ca m-a redirectionat catre www.mobvoi.com/eu/ si am sperat ca vine din UE, dar l-au trimis din Hong Kong, a ajuns la posta vamala si a trebuit sa platesc taxe... N-a fost bai, mi-l doream si am facut-o si pe asta.
Data viitoare, daca mai iau ceva, o s-o fac de pe Amazon. Acolo e clar de unde vine si care este costul total iar de garantie se ocupa Amazonul.

P.S. - Reduceri prinzi si pe Amazon. ;)

Quote

Garantie 2 ani.
Question:What is the return policy and warranty?
TicWatch smartwatches come with a limited one-year warranty. Please see the warranty and return policy in detail here: www.mobvoi.com/pages/limited-warranty

#5
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Da, la garantie e 1 nu 2 ani, scuze pentru eroare.

Si la mine a venit din Hong Kong dar a venit cu DHL-ul, ma pregatisem si eu de vama cu cont la vama dar suprinzator nu a fost nevoie sa platesc nimic pentru ca taxele au fost platite de chinez.
Le scrisesem inainte celor de la Mobvoi ca o sa ma arda la taxe in caz de vine din China.
Am primit raspuns ca in caz de voi fi taxat voi primi suma taxata inapoi. Probabil ca imi dadeau vreun cupon de reducere sau ceva de genul.

Intre timp m-am bagat si la un backing pe indiegogo la jumatate de pret pentru "Mobvoi Earbuds Gesture". Cica la sfarsitul lui octombrie vin catre mine.

Edited by wolfydRg, 29 September 2020 - 07:32.


#6
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
A apărut pe la noi, știți careva? Sunt interesat să-l iau din țară.

#7
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Sfat, nu-l lua din țară, ia-l se site-ul lor.
De ce sa bagi un intermediar in plus.
7 zile a durat livrare in Italia, trimit cu DHL, fara taxe.Info culeasă de pe un grup de telegram.
Beneficiezi de 2 reduceri de preț, una ți-o oferă ei la creare cont, si mai bagi una extra la finalizarea. Eu am prins de 50$ prin mai parca.

Eu nu știu ce va atrag teparii de la noi, pentru ca in caz de ceva ți-o arunca in fata cu utilizare improprie si pa garanție. Bateriile de obicei zic pas la garanții.

Edited by wolfydRg, 03 October 2020 - 21:44.


#8
bogdan.berbece

bogdan.berbece

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2007
Eu l-am comandat la ei pe site, cu o reducere de 30 euro, vineri seara și a ajuns la mine cu DHL joi, adică exact 4 zile lucrătoare. In cazul meu pachetul a plecat din UK. Garanția este de 2 ani pentru EU, conform informațiilor de pe site.

#9
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Cât a iesit cu totul?

#10
bogdan.berbece

bogdan.berbece

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2007
270 euro cu transport inclus.

#11
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Ce versiune ai luat pro 3 cu 4100 sau pro 4g lte cu procesorul anterior 3100?

#12
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostwolfydRg, on 16 octombrie 2020 - 20:34, said:

Ce versiune ai luat pro 3 cu 4100 sau pro 4g lte cu procesorul anterior 3100?
Avand in vedere ca e topic de Pro 3 cine crezi ca și-ar mai lua sărăcia aia de 4g LTE :)

#13
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Depinde de ce ai nevoie. Dintre astea 2 as alege varianta 4G LTE. Numai sărăcie nu e versiunea anterioară, e 299 euro, cu reduceri o scoti la 250 euro.

#14
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Eu aleg cu ochii închiși Pro 3. Dealtfel vreau sa trec de la un Galaxy Active 2 de 44 mm la acest model.

#15
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Vreo sansa sa apara la emag ?

#16
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009

View PostAndySoft, on 19 octombrie 2020 - 10:22, said:

Eu aleg cu ochii închiși Pro 3. Dealtfel vreau sa trec de la un Galaxy Active 2 de 44 mm la acest model.

De ce? Eu nu prea ma hotarasc intre active 2 si pro 3. Ambele au avantaje si dezavantaje care se exclud cumva. Si tot citesc  ca taxele suplimentare sunt o loterie. Cand se platesc , cand nu, cand sunt platite de vanzator...!

Edited by drumetu71, 20 October 2020 - 23:19.


#17
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Așteaptă, o sa apara si pro 3 cu 4G LTE.
Mai ai răbdare putin. Il bagi si pe ăsta in calcul.

Daca te taxează suplimentar si ei de pe site-ul oficial ti se inapoiaza suma.

Edited by wolfydRg, 21 October 2020 - 07:37.


#18
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Cu tot felul de voucere am ajuns la 270. E destul de bine. Iar de bf sau de sărbători sigur mai scade. Dar da, aștept și varianta 4G. Pe XDA ăștia spun ca e posibil sa scoată gps ul, dar ma îndoiesc. Singurul aspect care ma sâcâie este ca nu are compass. Și plătesc prin PayPal ca să-mi poată returna eventualele taxe

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate