Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Promisiunile si realizarile Clotildei Armand, primar al Sectorului 1

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8369 replies to this topic

#8173
marius21

marius21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,356
  • Înscris: 12.07.2008

View PostKunzite, on 25 martie 2024 - 14:05, said:

Ba eu am zis. Iar Diamante este esential in toata povestea asta.
Diferenta dintre Sectorul 1 si Sectorul 2 e ca primul a fost blocat de la inceput.

Fii mai atent la ce am raspuns :
Tu ai zis “ il vrem pe Diamante inapoi” si eu am afirmat  ca nu a spus nimeni asa ceva ,nu a spusxnimeni  “il vrem de Diamante inapoi “ ( am plecat de la ideea ca nu ai spus asa ceva la modul serios sa pot lua afirmatia in considerare. Am plecat de la ideea ca nu il vrei in realitate )

Daca de fapt ai vorbit serios, atunci si eu iti raspund serios : Nu sunt de aceeasi opinie cu tine, nu il vreau pe Diamante inapoi.

Si da : sectorul 1 este blocat .Blocat de “salvatoare”

Ca locuitor al sectorului 1 ( cu buletin de S1 )  spun ca Romprest este tot acolo si ca nu am dar curs  incercarii de pomana  pre-electorala ( o gospodarie putea primi  1000 lei chiar si in cazul unui venit peste cel mediu net/ membru de familie ) .

#8174
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006
S-a mai deschis primăria doamnei Armand sau e tot închisă? :)
https://primariasect...rala-mantuirii/

Vizualizare mesajmarius21, pe 25 martie 2024 - 14:44, a scris:

Ca locuitor al sectorului 1 ( cu buletin de S1 )  spun ca Romprest este tot acolo si ca nu am dar curs  incercarii de pomana  pre-electorala ( o gospodarie putea primi  1000 lei chiar si in cazul unui venit peste cel mediu net/ membru de familie ) .
Cum să fie tot acolo? Colaborează cu hoţii?!? Nu a reziliat contractul ilegal care nu exista? :)

#8175
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,005
  • Înscris: 12.06.2004

View Postmarius21, on 25 martie 2024 - 14:44, said:

Fii mai atent la ce am raspuns :
Trebuia sa-ti desenez ce inseamna cand am spus "il vrem pe Diamante inapoi", asa, cu ghilimele, ca un citat? :rolleyes:

Vorbesc foarte serios cand zic ca tu vrei un mafiot - poate nu chiar pe Diamante - la Sectorul 1. Ai dovedit asta din plin.
Poate e bun si tipul de la SRI. Oricine, doar furtul sa mearga.

View Postmarius21, on 25 martie 2024 - 14:44, said:

Si da : sectorul 1 este blocat .Blocat de “salvatoare”
Nope, e blocat de jegurile pe care le sustii.

#8176
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajpasilla, pe 28 martie 2023 - 16:23, a scris:

Jenant e ca nu intelegi, ori te faci ca nu intelegi, despre ce s-a discutat in legatura cu acel drum.

Ce zicea CA:
Înţeleg că astăzi Poliţia română şi Romsilva au decis să închidă drumul locuitorilor din Greenfield. O măsură luată (posibil politic) înaintea începerii şcolii. Să fie foarte clar, Primăria Sectorului 1 va face tot ce este posibil pentru a susţine accesul locuitorilor în complexul Greenfield. Măsura blocării acestui drum este una greşită şi solicit reprezentanţilor Romsilva să deblocheze urgent drumul

Ceea ce am declarat este că susțin accesul pe acest drum forestier pentru rezidenți până la construirea unor drumuri de acces de către dezvoltator. FOARTE IMPORTANT: Acest drum TREBUIE să rămână FORESTIER. Nu stradă, nu alee, nu altceva.

VS ce face USL:

2,6 milioane lei pentru asfaltarea drumului care taie în două Pădurea Băneasa pentru cartierul Greenfield (amendament PNL)
Gata s-a rezolvat cu drumul prin pădure
https://www.g4media....de-blocaje.html

#8177
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
O veste proasta...

#8178
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,978
  • Înscris: 14.09.2004
Daca erau niste sapaturi si niste cianuri erai de acord? 😁

#8179
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Continute in bazine tehnologice, de ce nu Posted image Daca poti sa scoti metale fara chimicale atunci ar fi de preferat asa... insa chimia nu te lasa sa faci ce si cum vrei.

Edited by andreic, 02 April 2024 - 23:55.


#8180
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Ideea e sa votati consilieri alfabetizati si neinregimentati in caracatita uslamista. Atunci puteti sa o criticati pe Clotilda ca nu face si nu drege, pana atunci ciocu mic!

#8181
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Asa sa le spuneti si votantilor! mama lor a dracu' de prosti care o critica pe doamna primar! ciocu' mic!

#8182
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
stii tu la care votanti ma refer...de aia ai sarit de coor in sus Posted Image

#8183
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,605
  • Înscris: 28.12.2005
adica asa?Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7WHzmaNIk1c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8184
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 03 aprilie 2024 - 12:44, a scris:

Ideea e sa votati consilieri alfabetizati si neinregimentati in caracatita uslamista.
Indiferent cine va fi primar, consiliul local va fi împărţit, în diverse procente, nu mai există de mult unanimităţi.
Toţi primarii sunt nevoiţi să lucreze cu consiliile locale, uneori ostile. Majoritatea fac treabă, după posibilităţi, unii se plâng că vai consilierii le dau la gioale dar mai fac şi treabă cât de cât, tot aşa, după posibilităţi... Doamna Armand e unică Posted image  Se laudă că face treabă cât nu au făcut toţi ceilalţi dinaintea domniei sale şi în acelaşi timp se plânge şi se victimizează că vai consilierii nu o lasă să facă nimic şi e nevoită să închidă primăria şi locurile de joacă.

PS acuşica se face luna de când primăria sectorului 1 s-a închis pentru public, conform comunicatului propriu. Citez primul paragraf din comunicatul de presă al primăriei publicat în 7 martie 2024: https://primariasect...rala-mantuirii/
"Primăria Sectorului 1 se închide, începând din această dimineață, în relația cu cetățenii. Prin amendamentele aduse la proiectul de buget pe anul 2024, majoritatea  din Consiliul Local Sector 1 a tăiat banii destinați funcționării Primăriei, în condițiile în care o instituție nu poate funcționa fără buget."
Ştie cineva, s-a mai deschis? :)

Edited by antinari, 03 April 2024 - 13:17.


#8185
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
https://www.hotnews....istem-video.htm
"Eu cred că cei care au percepția asta sunt victimele manipulării care funcționează. Le spun că trebuie să se uite un pic mai puțin la televiziunile plătite de sistem, din bani publici și care asta fac, ne denigrează, și nu vor să observe ceea ce este evident”."

Are dreptate la faza asta Posted image

Principalele idei ale interviului acordat HotNews.ro de către primarul Sectorului 1:
  • Relația cu cetățenii: „Am spus stop corupției. Eu nu cred că există cineva care poate să spună că acum, la Primărie, se obține ceva cu șpagă. Nu mai există așa ceva”
  • Scandalurile cu PNL: „Nu uitați că șeful suprem al PNL-ului, dl. Iohannis, a spus că oprim ciuma roșie și câteva luni mai târziu și-au împărțit puterea cu aceeași ciumă roșie în Sectorul 1”.
  • Domeniile unde spune că a investit: „Școli, spitale, străzi. La școli însă, părinții trebuie să se implice. Unde s-au implicat, lucrurile sunt extraordinare”.
  • Relația cu Romprest, firma de curățenie: „Oamenii trebuie să știe că noi suntem pregătiți să plătim cât este nevoie ca să fie curat în Sectorul 1 și asta facem. Ce nu suntem gata să plătim este ce nu trebuie plătit: frecvențe fictive și servicii care nu se prestează. Asta nu suntem gata să plătim”.
  • Dezvoltatorii imobiliari care falsifică numărul locurilor de parcare: „Sistemul Klaus este un sistem cu lift, ai o mașină jos și au mașina sus, ca să scoți mașina de sus trebuie să scoți mașina jos și acest sistem permite să spui că ai de două ori mai multe locuri de parcare decât ai real”.
  • Panourile publicitare: „Este o mare problemă, pentru că legea spune clar că nu ai voie să ai panouri în intersecții, și intersecțiile noastre sunt nu numai extrem de urâte, dar și periculoase. Dar acestei firme Euromedia nu îi e frică de nimic”.

Edited by andreic, 03 April 2024 - 13:57.


#8186
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View Postnoris08, on 03 aprilie 2024 - 12:58, said:

adica asa?Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7WHzmaNIk1c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Exact la votacii asteia ma refeream :)

ai vazut ce usor ai prins ideea ;)

#8187
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,605
  • Înscris: 28.12.2005

View PostGlCA_Contras, on 03 aprilie 2024 - 14:04, said:

Exact la votacii asteia ma refeream Posted Image

ai vazut ce usor ai prins ideea Posted Image

pai nu esti atat de complicat pe cat ai impresia, as zice ca dimpotrivaPosted Image

#8188
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023

View Postandreic, on 03 aprilie 2024 - 13:56, said:

https://www.hotnews....istem-video.htm
"Eu cred că cei care au percepția asta sunt victimele manipulării care funcționează. Le spun că trebuie să se uite un pic mai puțin la televiziunile plătite de sistem, din bani publici și care asta fac, ne denigrează, și nu vor să observe ceea ce este evident”."

Are dreptate la faza asta Posted Image

Principalele idei ale interviului acordat HotNews.ro de către primarul Sectorului 1:
  • Relația cu cetățenii: „Am spus stop corupției. Eu nu cred că există cineva care poate să spună că acum, la Primărie, se obține ceva cu șpagă. Nu mai există așa ceva”
  • Scandalurile cu PNL: „Nu uitați că șeful suprem al PNL-ului, dl. Iohannis, a spus că oprim ciuma roșie și câteva luni mai târziu și-au împărțit puterea cu aceeași ciumă roșie în Sectorul 1”.
  • Domeniile unde spune că a investit: „Școli, spitale, străzi. La școli însă, părinții trebuie să se implice. Unde s-au implicat, lucrurile sunt extraordinare”.
  • Relația cu Romprest, firma de curățenie: „Oamenii trebuie să știe că noi suntem pregătiți să plătim cât este nevoie ca să fie curat în Sectorul 1 și asta facem. Ce nu suntem gata să plătim este ce nu trebuie plătit: frecvențe fictive și servicii care nu se prestează. Asta nu suntem gata să plătim”.
  • Dezvoltatorii imobiliari care falsifică numărul locurilor de parcare: „Sistemul Klaus este un sistem cu lift, ai o mașină jos și au mașina sus, ca să scoți mașina de sus trebuie să scoți mașina jos și acest sistem permite să spui că ai de două ori mai multe locuri de parcare decât ai real”.
  • Panourile publicitare: „Este o mare problemă, pentru că legea spune clar că nu ai voie să ai panouri în intersecții, și intersecțiile noastre sunt nu numai extrem de urâte, dar și periculoase. Dar acestei firme Euromedia nu îi e frică de nimic”.

si basescu ne zicea sa ne uitam mai putin la televiziunile mogulilor cand dadeau filmulete cu frate-su

#8189
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Ca nuca in perete...

#8190
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006

 andreic, pe 03 aprilie 2024 - 14:33, a scris:

Ca nuca in perete...
Nuca e cu un sâmbure de adevăr...
Cand tot universul e împotriva ta ceva da cu virgula....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate