Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Semnal mai bun la modulatorul FM de la bricheta auto.

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020
Nu pot sa merg prin tara mai mult de 50km ca se intrerupe muzica, indiferent pe ce frechenta radio setez in schimb am vazut niste mici imbunatatiri daca scot antena de tot. Interfereaza cu posturile radio cred. Ce pot sa fac sa ascult muzica mai bine prin acel modulator? sfaturi?

Am CD player fara jack si nici ala nu merge cum trebuie..

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Iei un cd player cu USB, bluetooth și jack.
Prețurile încep la 100 și ceva de lei. În funcție de performanțe.

Dacă insiști pe modulator că vrei să păstrezi aspectu vintigi  îți dau un link de la un modulator foarte bun.

Comandat, 107 lei și îl primești în cam 14 zile la ușă.

Era pe amazon, l-am comandat pentru o cunoștință.

Văd c-a apărut și-n România.

Poftim 99 lei + livrare

https://www.emag.ro/...1YaAiwhEALw_wcB

Pentru ăsta garantez eu că e bun. Am fix exact precis același model.

Numai să nu fie cumva problema de la radio-ul tău... și nu de la MUDULATOR

Edited by waterman, 25 September 2020 - 10:07.


#3
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002
Seteaza modulatorul pe o frecventa pe care nu sunt posturi radio in zona. In principiu, intre 87,5 si 88 MHz ar fi o zona libera.

#4
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Si unde-i link-ul ?

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai mai avut topic, ți-au dat colegii enșpe mii de soluții inclusiv cum se pune mufă de aux.

https://forum.softpe...na/page__st__36

De ce te chinui și nu iei un player ?

 KLMN, on 25 septembrie 2020 - 10:06, said:

Si unde-i link-ul ?

L-am pus.
Căutam pe amazon, dar am descoperit că e deja și la noi.

#6
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 10.10.2005
Sa se auda perfect nu se poate, pe langa perturbatiile de la diversele posturi de radio, mai sunt de la retelele electrice de inalta tensiune, relee etc. O solutie cred ca este amplasarea cat mai aprope de antena autoturismului, eventual sa-l montezi la priza din portbagaj daca ai. Ori cumva sa-i pui radioului o antena langa modulatorul FM.

Edited by trid_ovi, 25 September 2020 - 13:39.


#7
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020
Ma omule.. daca am explicat atunci de ce nu vreau sa schimb cd player ul.. ca asa schimbam direct radio ul cu totul. Faza cu jack ul am inteles ca nu merge, sau merge super greu. Nu inteleg de ce aduci vorba de alte topic uri.. imi fac alt cont daca ma mai deranjati :))  ca vad ca sunteti cativa care tot spamati raspunsuri stupide.. sper ca nu sunteti de la stuff :))) o sa cumpar alt modulator, voi vedea alte opinii totusi

Eu aici am intrebat cum se poate egaliza cat mai bine semnalur de la modulator la radio. Am intrebat asa in general, poate altcineva vede intrebarea si intra aici si ii zice el de cai verzi

 trid_ovi, on 25 septembrie 2020 - 13:37, said:

Sa se auda perfect nu se poate, pe langa perturbatiile de la diversele posturi de radio, mai sunt de la retelele electrice de inalta tensiune, relee etc. O solutie cred ca este amplasarea cat mai aprope de antena autoturismului, eventual sa-l montezi la priza din portbagaj daca ai. Ori cumva sa-i pui radioului o antena langa modulatorul FM.
Un raspuns bun, multumesc

Edited by AndreiNix, 25 September 2020 - 15:07.


#8
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Scoate antena externa si pune una in habitaclu, va prinde doar de la acel modulator.

#9
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Poți egaliza semnalul folosind un egalizator. Bine, nu prea înțeleg eu cum funcționează treaba asta pe radio, dar daca zici tu că semnalul de la modulator la radio se poate egaliza... Cine sunt eu sa te contrazic?!

#10
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020

 CovertTwo, on 25 septembrie 2020 - 15:13, said:

Scoate antena externa si pune una in habitaclu, va prinde doar de la acel modulator.
Cineva care si stie ceva pe aici.. e ceva nou. In mare parte site ul asta maro e plin cu aroganti cu ncici 4 clase

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate