Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Cand este bine sa se faca rambursarea anticipata pentru un credit ipotecar/credit prima casa?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
adrianparis

adrianparis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.08.2012

View Postwertyck, on 15 ianuarie 2022 - 12:07, said:

Eu cred a te înșeli. Am depus banii in plus fata de rata datorata și banca a considerat rambursare, când am solicitat rambursarea anticipată, pentru suma depusă, doar suma rămasă, după ce au scăzut rata lunara datorata. Adică dacă rata era 1000 lei și eu am depus 10000 lei, au procesat rata datorata de 1000 lei și au considerat rambursare anticipata doar pe diferența de 9000 lei.

Depinde si când faci rambursarea anticipată, daca am Inteles bine ce ai spus mai sus. Cel mai bine o faci in ziua imediat următoare scadenței. Sper sa nu vb de lucruri diferite sau daca mi-ai răspuns mie.

#38
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,608
  • Înscris: 13.03.2005
Da,așa e.Sa o faci după ce ai plătit rata și a trecut ziua scadentei... Nu a fost cazul meu.

#39
tepan

tepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 31.01.2011
E normal ca au considerat plata anticipata doar 9000 lei, din moment ce 1000 lei oricum ii plateai pentru rata. Dar dacă aveai soldul de 210000 sa zicem, după plata celor 10000, ți-au scăzut întâi 700 lei din principal, presupunând ca din rata de 1000 lei, 300 înseamnă dobânda. Apoi au mai scăzut 9000 lei din principal. In final soldul a ajuns 200300 lei. S-a întâmplat așa?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate