Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Povești profesionale

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Pai la facultate am stat o zi si ceva la o problema ca nu vedeam un i de j Posted Image Iar dupa, am dat un interviu la o societate cu capital de stat si dupa ce mi-a zis ca am rezolvat problema (vedea rezultatul pe ecran), n-am intrat, ca n-a inteles metoda! Posted Image

#20
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,464
  • Înscris: 15.11.2003
Primul calculator HC-91 luat de la consignatia, eram prin clasele primare, nu mai stiu exact.
Cand eram prin clasa a 6-a sau a 7-a a adus tata din Germania un 8086 luat din targ cu 50 marci. dupa 386, 586, pentium...
Dupa pentium nu le mai tin minte pentru ca au devenit consumabile dupa acel moment.

Am intrat la liceu intensiv informatica pentru ca deja programam in basic si imi placea.
Dupa Facultate si Master la Automatica in Bucuresti.

Multe lucruri le-am invatat singur din carti si de pe net : QBasic, php, html, sql, c#
Dar si mai multe le-am invatat in liceu si facultate : pascal, fox pro, java, c/c++, baze date distribuite, embedded programming
Si la locul de munca invat constant : javascript, css, multe solutii enterprise, security, cloud, etc.

Edited by radu103, 04 September 2020 - 00:09.


#21
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Apropo de anii de studiu, a fost cineva care sa nu dea vina macar o data pe calculator, cand nu-i rezulta conform asteptarilor, iar in final sa descopere ca tot la el era problema?Posted Image

#22
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucºeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View Postneagu_laurentiu, on 04 septembrie 2020 - 16:42, said:

Apropo de anii de studiu, a fost cineva care sa nu dea vina macar o data pe calculator, cand nu-i rezulta conform asteptarilor, iar in final sa descopere ca tot la el era problema?Posted Image

E un banc
Compiler : 3 errors
Programmer: run again anyway
Compiler : wanna see me do it again?

View Postneagu_laurentiu, on 03 septembrie 2020 - 23:40, said:

Pai la facultate am stat o zi si ceva la o problema ca nu vedeam un i de j Posted Image Iar dupa, am dat un interviu la o societate cu capital de stat si dupa ce mi-a zis ca am rezolvat problema (vedea rezultatul pe ecran), n-am intrat, ca n-a inteles metoda! Posted Image

Hai ca asta m-o amuzat :))) Emoticonul ala a amplificat mult mesajul Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate