Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Evaluare Prima Casa si schimbarea tevilor de apa pe un alt perete

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AlexandraPenciu

AlexandraPenciu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2020
Buna seara,

Urmeaza sa achizitionez prin creditul Prima Casa o garsoniera careia as vrea sa ii fac urmatoarele modificari: sa transform bucataria in dormitor si sa mut tevile de apa pe peretele opus pentru a avea bucataria in living.

Din cate am citit evaluatorul vine cand apartamentul este gata si finisajele sunt puse iar proiectul trebuie respectat intocmai. Acest lucru imi face operatiunea foarte complicata. In proiectul actual tevile sunt trase prin peretele comun cu baia, nu cu livingul.

As dori sa stiu daca cineva a trecut prin aceasta schimbare si are cateva sfaturi, recomandari.
Stiti care sunt costurile si imi puteti recomanda o echipa ce poate realiza mutarea tevilor? Care sunt stricaciunile si pot fi ele minimalizate?

Si o intrebare ce imi bantuie in minte...se poate face o premutare a tevilor inca din momentul in care muncitorii lucreaza la apartament fara a fi observabila de catre evaluator?


Va multumesc anticipat pentru raspunsurile dvs. si va doresc o seara frumoasa!

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 12.01.2018
si dormi in bucatarie ca-n living nu-ti intra patul
am auzit-o si pe asta.nimic nu-i imposibil

pe cand te trezesti de dimineata poate-ti revii

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
Posted Image Posted Image din ciclul, romanii si ideile lor.

#4
gico04

gico04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 12.01.2016
[ https://9gag.com/gag/aGd8Y30 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
Nu fiți rai, se poate și mai rău. Știu io, sa muti dormitorul în baie. Și bucătăria pe casa scării. Din garsoniera faci apartament cu 3 camere.

#6
AlexandraPenciu

AlexandraPenciu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2020
Va rog sa raspundeti la postare doar daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns la una din intrebari. Apreciez simtul dvs. al umorului si parerile diferite dar ma tem ca nu am timp sa citesc raspunsurile care nu ma ajuta in problema mea. Voi proceda si eu intocmai. Multumesc!

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Și mai și : adăugarea unui balcon, în consola.
https://adevarul.ro/...3/index.amphtml

La subiect : îți trebuie autorizație pentru modificări și un nou plan al garsonierei. Evaluatorul nu e prost, începător sau orb.
Mai bine cauți alta garsoniera sau apartament confort 2, cu 2 camere, la preț de garsoniera.

#8
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostAlexandraPenciu, on 16 august 2020 - 09:48, said:

raspundeti la postare doar daca
Esti cam "tanara" pe forum pentru a avea preferinte. Aia e, unii mai pe caterinca, altii
seriosi, altii pe caterinca constructiva, mai si cate unu' offtopic...ca na, asa-i in tenis.

View PostAlexandraPenciu, on 16 august 2020 - 09:48, said:

ma tem ca nu am timp sa citesc raspunsurile care nu ma ajuta in problema mea
Pai si noi ne temem tanti. Ne temem ca de ce dracu' sa tocim tastatura sa-ti raspundem
tie, din moment ce ne iei asa, la imperativ?! Rili? Aia e, te coafeaza ce-avem noi de zis, ok.
Nu te coafeaza, treci mai departe. Simplu ca buna ziua. Oricum o sa le citesti, ca vrei sau
ca nu vrei, altfel n-o sa-ti dai seama ce raspuns te ajuta si ce nu. Iar ca sa citesti doar pe
sarite, nici asa nu merge...ca poate unu' ti-a dat jackpot-u' in raspunsul lui, desi nu pare la
prima vedere...si cine pierde la final?

Acum, lasand caterinca si castanele de bun-venit la o parte, de ce mama dracului te complici
in halu' asta?? Ia garsoneria aia asa cum e. Mica, urata, proasta, doesn't matter. Ti-o evaluaza
aia, iti face si drege, etc. Cand o ai in proprietate, a.k.a actele gata si cheile-n poseta, te apuci
fain frumos si muti tevi, chemi meseriasi, spargi, zugravesti iar, s.a.m.d. Trist, stiu, dar asta e
cand pretentiile sunt sky is the limit, da' prin buzunare e crivatul siberian.

Io te inteleg ca n-o sa-ti placa sa te apuci de schimbat cursul apei dupa ce e totu' gata in loc
sa te muti si sa nu mai ai nimic de facut, da' cu orice alta varianta o sa te doara capu' de n-o
sa te vezi. Mai inteleg si faptu' ca unii sunteti creativi si vreti din c*cat bici si care sa mai si
trozneasca, adica best bang for the buck, pardon my french, da' asta vine la pachet cu altele,
pe care tre' sa le suporti.

Spor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate