Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Provideri de telefonie din altă țară, pentru roaming.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005

View Postsopavh, on 17 august 2020 - 15:07, said:



Tocmai am testat cu prepay Three UK intr-un nokia vechi.
Se conecteaza automat pe vodafone RO, dar se conecteaza si pe orange, digi si telekom.
Pe vodafone si digi se conecta si pe 4G in februarie, cand am avut nevoie de net.
Mie nu mi se conectează pe Telekom... Pe restul da... Acum un an Telelekom era chiar rețeaua preferata...

#20
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Reincalzesc un pic topicul. Google Fi face treaba asta in SUA. Foloseste toate cele 3 retele (ATT, Verizon si T-Mobile+Sprint*), in functie de care retea e mai buna. Poate ar veni si pe la noi cu ceva similar.


*T-Mobile si Sprint s-au unit recent si sunt in curs de schimbare frecventelor. Pana anul asta, Google folosea (pe Nexus, respectiv Pixel) toate cele 4 retele, iar pe IPhone doar T-Mobile. Din pacate, ofera doar numere de US si au de vreo 4-5 ani aceleasi tarife: 20$ nelimitat voce si sms + 10$ GB (de cam un an parca au limitat la 6GB consum de net si nelimitat la viteza 2G, plus plata inapoi pentru GB neconsumati, similar Yoxo, dar cu paritate de 10$ per GB).

#21
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Nouă ne trebuie pentru România un operator din UE pentru a avea roaming la operatorii de la noi la preț acceptabil.

În general în America tarifele sunt ridicol de mari. Culmea este că sunt mai mari raportat la salarii ca în Europa.

#22
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In afara de cei traditionali (Lyca si Lebara & Co) nu avem, dar poate s-ar trezi cei de la Google sa-si lanseze serviciile si in UE. Project Fi are 5 ani si, daca va avea solicitari, poate ne baga in seama.

#23
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu zic sa se trezească ăștia de la Google sa ne dea și apă caldă ieftina, și curent, și pâine, și ce o mai fi. Măcar să știm că ne controlează complet viața, ce mama mă-sii de treabă...

#24
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postdexterash, on 06 octombrie 2020 - 13:35, said:

Eu zic sa se trezească ăștia de la Google sa ne dea și apă caldă ieftina, și curent, și pâine, și ce o mai fi. Măcar să știm că ne controlează complet viața, ce mama mă-sii de treabă...
Varianta “cioban la oi pe deal pierdut in lume” inca e accesibila, du-te acolo ca nu te mai controleaza nimeni, decat natura

#25
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
De ce? Eu aplaud trupele de oameni care au nevoie de un stăpân care sa le (mai) dea cate ceva și care sa le arate calea corecta și adevărată. Un tatuc universal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate