Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...

VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?
 Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 

Bataie in spatele blocului

* - - - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
74 răspunsuri în acest subiect

#55
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.599
  • Înscris: 17.07.2014
Inițiator, ai martori care au văzut tot ce s-a întâmplat, găsește un vecin de scara cu care te înțelegi bine. Nu este cazul sa fii corect în fața justiției că pici de prost și vinovat.
Și ei erau 2 contra 1 la bătaie, nu contează că aia e femeie, zi și tu că doamna a ieșit cu levierul.

#56
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.071
  • Înscris: 01.03.2016

 persona695, on 03 august 2020 - 15:01, said:

zi și tu că doamna a ieșit cu levierul.

Mai aveti idei d-astea trasnite?

Crezi ca te mai ia cineva in serios daca se descopera ca minti la modul asta?

#57
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.619
  • Înscris: 16.06.2004

 waterman, on 03 august 2020 - 11:30, said:

Una e să te bați la 11 ani pe o chestie infantilă, alta e să te bați la 35 - 40 pe motive din ăstea de parcare.
tot motive infantile sunt si alea.

#58
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.699
  • Înscris: 24.11.2015

 daniMMM, on 03 august 2020 - 11:48, said:

Sunt si prosti multi care se iau de altii pentru ca printre aburii alcoolului li s-a parut ca "te-ai uitat la ei", mai ales daca nu esti din zona.

Da nu te uiti la ei, daca vezi ca esti nou si sunt cu ochii toti pe tine, nu stai sa te uiti direct in ochii lor insistent, te uiti in alta parte sau te faci ca nu-i vezi, nu te apuci sa arunci cu priviri urate ca ti-o iei.

#59
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.092
  • Înscris: 20.10.2015

 Anonim_29, on 03 august 2020 - 13:49, said:

I-am lasat numarul de telefon in parbriz si i-am scris pe bilet sa ma sune. M-a sunat dupa 15 minute, am coborat mi-am cerut scuze, nu a fost cu intentie, i-am dat asigurarea si totul s-a terminat amiabil fara pic de scandal. El nu si-a reparat masina nici in ziua de azi. Are usa putin infundata.

Mai ai dovada ca te-a sunat atunci pentru accident?

#60
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.552
  • Înscris: 03.04.2013

 Anonim_29, on 03 august 2020 - 10:27, said:

Sunt mai firav decat el zic eu, are bicepsu cred ca de doua cat al meu.
Mic si-al dracu....

 Anonim_29, on 03 august 2020 - 10:32, said:

I-am atins masina o data in parcare si i-am lasat numaru de telefon geam ca sa-mi asum beleaua.
Blegule.

Auzi, as veni eu martor, pisici.... ce mare lucru sa spun ca treceam pe-acolo si am asistat fara sa vreau la faza... Poate-ti da de gandit.
Pe bune, eu as lua vecinii la rand, poate a vazut cineva faza si te poate ajuta. daca e adevarat ce spui, greu de crezut ca n-a vazut nimeni nimic, cand e "zgomot" pe-afara sar astia ca arsi sa prinda spectacolul.

#61
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.677
  • Înscris: 03.12.2014

 overseas, on 03 august 2020 - 10:13, said:


Wtf e amenda penala ? Penal inseamna parnaie.
nu neapărat.
Dacă ai fi citit ai fi văzut că în codul penal foarte multe articole folosesc sintaxa
”...sau cu amendă” 
la partea de sancțiuni.

#62
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.210
  • Înscris: 17.01.2012

 persona695, on 03 august 2020 - 15:01, said:

...Nu este cazul sa fii corect în fața justiției că pici de prost și vinovat.

e, nu așa!
în schimb situația se poate prezenta „nuanțat”
așa fac avocații de succes!

#63
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.071
  • Înscris: 01.03.2016

 gushpi, on 04 august 2020 - 08:36, said:

în schimb situația se poate prezenta „nuanțat”

Colegul nu intelege diferenta dintre a prezenta versiunea ta in mod convingator si a spune o minciuna gogonata care sa te decredibilizeze total.

#64
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.210
  • Înscris: 17.01.2012

 razor01, on 04 august 2020 - 08:45, said:


Colegul nu intelege diferenta dintre a prezenta versiunea ta in mod convingator si a spune o minciuna gogonata care sa te decredibilizeze total.

eu aș înlocui „colegul nu înțelege” cu „...”, pt a nu da impresia că e atac la persoană!

#65
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 424
  • Înscris: 08.05.2017

 viotl, on 04 august 2020 - 00:38, said:

Blegule.

Auzi, as veni eu martor, pisici.... ce mare lucru sa spun ca treceam pe-acolo si am asistat fara sa vreau la faza... Poate-ti da de gandit.
Pe bune, eu as lua vecinii la rand, poate a vazut cineva faza si te poate ajuta. daca e adevarat ce spui, greu de crezut ca n-a vazut nimeni nimic, cand e "zgomot" pe-afara sar astia ca arsi sa prinda spectacolul.

In plus, daca ala caftit e rau in gura si-a mai suparat si pe altii, hop, ai martor!

#66
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.954
  • Înscris: 21.12.2008

 Anonim_29, on 03 august 2020 - 10:32, said:

I-am atins masina o data in parcare si i-am lasat numaru de telefon geam ca sa-mi asum beleaua.
Vad ca mai apar si alte spete.

Nu sunt camere prin zona?

#67
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.536
  • Înscris: 22.08.2012
Daca esti multumit ca i-ai dat-o bine, de fata cu muierea lui scandalagioaica, merita sa platesti amenda aia, crede-ma! :)))
Sfat: la politie trebuie sa fii calm,sa povestesti linistit ce s-a intamplat, sa nu cumva sa intri in vreo discutie cu "rivalul" cand se va face confruntarea.
Cu o anumita ocazie, vinovat fiind eu, grupul "celalalt" facea scandal pe holul politiei, asa ca gaborul mi-a zis: apreciez ca stai cuminte, iti dau minimul de amenda, dar p-astia cu gura mare ii rup pe fiecare cu maximul, pentru deranj. :D
Bataia nu rezolva nimic, niciodata, dar daca vrei sa fii linistit in orgoliul tau, chiar daca o iei, macar cativa pumni sa dai si tu. :D

#68
Anonim_29

Anonim_29

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 03.08.2020
Eu tot nu inteleg de ce sa primesc eu amenda. Ma baieti daca voiam sa-l bat, ii dadeam la ochi, la nas, il bateam si jos cand a picat.
Eu i-am dat strict cate o lovitura pentru fiecare ocazie cand el se apropia de mine dupa ce m-a lovit. Si pot sa zic ca ultima oara l-am lovit din greseala in barbie si i-am facut o rana mai nasoala.
El nu prea cred ca are cum sa motiveze ce cauta el acolo, ca daca voia sa discutam o facea pe timp de zi, ca un om civilizat. Imi spunea ce l-a deranjat si eu imi ceream scuze ca sa scap de povara.

Nu sunt camere in zona.

#69
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.071
  • Înscris: 01.03.2016
E prima data cand te lovesti de ,,justitia'' din Romania?

O sa vezi ca multe lucruri care iti par logice, pentru organ si chiar pentru magistrati nu sunt logice.

Depinde foarte mult peste ce fel de oameni dai. Daca gaborii sunt oameni calumea, nu o sa patesti nimic, tu fiind cel atacat. Daca dai peste niste frustrati, ai grija ce declaratie dai.

Ideal era sa mergi la un avocat inainte sa dai declaratia si sa parcurgeti impreuna tot ce trebuie sa stii cand ajungi la sectie.

Editat de razor01, 04 august 2020 - 13:51.


#70
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.210
  • Înscris: 17.01.2012

 Anonim_29, on 04 august 2020 - 11:15, said:

Eu tot nu inteleg de ce sa primesc eu amenda. Ma baieti daca voiam sa-l bat, ...

tu chiar nu ai urmărit seriale/filme polițiste?
olteanul ți-a zis bine: fii jmeker pân-la capăt!

sau cum zice vorba veche: fă-te frate cu draku, până treci puntea!
vei rămâne cu 2 satisfacții: l-ai ciobit pe fraier și luați amândoi câte 1000 de lei amendă!
(penală sau contravențională, că văd că juriștii n au căzut de acord :P )

#71
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.648
  • Înscris: 18.10.2017

 TruculMagic, on 03 august 2020 - 18:15, said:


Da nu te uiti la ei, daca vezi ca esti nou si sunt cu ochii toti pe tine, nu stai sa te uiti direct in ochii lor insistent, te uiti in alta parte sau te faci ca nu-i vezi, nu te apuci sa arunci cu priviri urate ca ti-o iei.

Nu stiu unde stai tu sau ai stat, dar in zonele mai rau famate, frica se miroase. Iar "te uiti in alta parte sau te faci ca nu-i vezi" miroase a frica de la o posta.

#72
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 424
  • Înscris: 08.05.2017

 Thuraya_123, on 07 august 2020 - 01:27, said:


Nu stiu unde stai tu sau ai stat, dar in zonele mai rau famate, frica se miroase. Iar "te uiti in alta parte sau te faci ca nu-i vezi" miroase a frica de la o posta.
Sau se numeste ca iti vezi de treaba ta. Daca cauti scandal, il gasesti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate