Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Data expirare buletin gresita pe boarding pass

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Bagajul de mână - dacă este un pic mai lat/gros îl vor ignora... Dacă este considerabil mai mare nu vei scăpa - au înainte de îmbarcare un suport metalic în care încape fix dimensiunea menționată de ei. Dar nu se uită la detalii de câțiva mm...

#20
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Daca nu treci pe la check-in unde au benzile alea de cantaresc bagajele, atunci nu ti-l cantaresc. Si nici nu masoara rucsacele, decat daca sunt nesimtit de umflate, dar daca arata normal te lasa in pace.

#21
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 caiuscorneliu, on 22 iulie 2020 - 22:12, said:

Eu nu cred că vei avea probleme, la Ryan nu mi-au verificat niciodată așa ceva, doar au scanat codul QR de pe telefon. Nu cred că la Wizz îs mai catolici decât Papa.

Eu imi amintesc ca se uita doar la data de expirare a buletinului, alte date nu ii intereseaza,. Adica se uita sa vada sa nu ai buletinul expirat sau sa nu expire curand. Acum, daca s-or mira ca expira in 30 de ani, habar nu am.

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

 Ravy, on 22 iulie 2020 - 22:14, said:

Dacă au soft dedicat să anunțe ce nu pare în regulă (cum este o dată de expirare anormală - default probabil 2050) este posibil să le sară oricum în ochi acea dată.
Nu e data de expirare anormala 2050
Asa e acum la persoanele în vârstă.

#23
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006

 dorin_2k, on 23 iulie 2020 - 08:54, said:

Asa e acum la persoanele în vârstă.
Posibil, dar un soft făcut cu cap are if and then... If birth <x then check y... Nu știu ce au ei, dar când urmărești să penalizezi clienții pentru orice nu m-aș mira să aibă softul "deștept"...

#24
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
1.nu se-ntâmplă nimic dacă ai data expirării greșită!
(dar altădată, la formularul de check-in online de pe site-ul lor, vezi că trebuie să derulezi în jos atunci când alegi câmpurile de completat; era s-o pățesc și io, dar ÎNAINTE de confirmare de finalizare am observat că nu-mi luase bine expirarea, așa că m-am întors la pasul respectiv și am reușit să completez bine)
2.în ianuarie, înainte de pandemie, verificau TOATE bagajele de mână, iar cele găsite extra-dimensionate erau taxate corespunzător (chiar am întârziat 30 de minute la-mbarcare că respectivul nu avea nici cash nici card :( )

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate