Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Noul Mediabox Vodafone TV (Din data de 16.09.2020).

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#109
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
E mult spus sut. E un pas in fata. Dar la 4 mil clienti m-ar dura in sula... :)

#110
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.02.2006

View PostPanaramaFlavia, on 28 iulie 2020 - 21:27, said:

nu se da clientilor
Pentru testare să înțeleg că nu se dă, am dreptate?

View Postronuquet, on 28 iulie 2020 - 21:37, said:

Iti iei decodorul oriunde, si ai televiziunea la pachet. :)
Depinde, dacă grila va fi la fel și pe cablu și pe Internet, este un lucru excelent! Dar mai mult ca sigur o să fie...


#111
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Grila?

#112
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Chiar ca. Ce grila avem pe IPTV? Diferente?

#113
ilikeEv

ilikeEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 25.10.2019
O sa fie un device revoluționar nu ? Dupa ce se termina suportul la el o sa fie ca mediaboxul actual.

#114
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
Ma dezamageste totusi ca lanseaza in 2020 un device care nu are WiFi.

#115
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Eu nu vad șmecheria cu mediaboxul. După ce a apărut cardul ci, a dispărut pentru mine orice nevoie de a deține din vreun motiv un mediabox.
Singura chestie deșteaptă la asta, din ce înțeleg, e ca va merge pe fibra de la orice operator. Asta sa zic e ceva.

#116
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.02.2006
Cine vrea CI ia CI, cine vrea mediabox ia mediabox! Ce e atât de greu?
Șmecheria care este? Ți-ai răspuns singur la întrebare!

Și, ca să adaug: practic acest mediabox este o sabie cu două tăișuri: una că mai ai în plus o telecomandă și un consumator de curent, cealaltă că îl poți folosi și cu Internet, îl poți lua unde vrei tu în țară (cu condiția să ai viteză suficient de mare la Internet în acel loc); (cel puțin) vezi aceleași programe și pe internet și pe DVB-C; desigur, în funcție de abonamentul tău.

Edited by ssss, 29 July 2020 - 16:15.


#117
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Sa nu uitam de arhiva. Pentru mine conteaza.

#118
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Arhiva 30 de zile?? E ca si cum n-ar fi pt mine...Plus ca oricand pot scoate aceasta functie de pe un canal sau altul!  Varianta aia din Germania, care are hard disc, e cea care ar fi meritat pt mine. Nu-i nimic, mai pot sta enspe ani cu Cisco, cu conditia sa nu-l pensioneze, ca ma pensionez si eu de la ei!!

#119
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postsimplul, on 29 iulie 2020 - 16:56, said:

Sa nu uitam de arhiva. Pentru mine conteaza.
30 de zile nu e tocmai o solutie ... eu de obicei cand inregistrez ceva ma uit la materialul inregistrat dupa mai mult de 30 de zile (dar am si chestii mai vechi de un an). Nu inteleg de ce pun genul asta de limitari ... trebuie sa-ti aloce un anumit spatiu/client si sa pui acolo ce doresti pentru oricat timp.

Edited by utopium, 29 July 2020 - 20:09.


#120
ilikeEv

ilikeEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 25.10.2019
Mai intai sa apara device-ul si apoi mai vedem.
O sa testem atat mediaboxul de la vodafone cat si orange tv go box-ul.
In retelele: vodafone, orange si digi.
Am asteptari ca sa fie la fel de calitativ ca orange tv go boxul si deasemenea sa poate fi cumparat la un pret acceptabil.

Edited by ilikeEv, 31 July 2020 - 12:14.


#121
danieldd

danieldd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.05.2012
L-am vazut in teste la un amic si m-am jucat putin pe el. Comparativ cu Orange TV Go sau cu varianta oferita de TLK cu Chromecast (le am pe ambele) pot spune ca este mai bun in privinta grilei de programe, biblioteca de filme, aplicatii OTT. Pentru cei care au tv non-smart mi se pare foarte interesant, deoarece poti reda continut de pe Youtube, Netflix, HBO Go, etc. Peste internetul de la rds functioneaza foarte bine, dar nu stiu ce latime de banda ar avea nevoie si ce ar insemna sa ai 2-3 deviceuri instalate in casa pe aceeasi conexiune ( sau daca vodafone va avea o astfel de optiune).
Cred ca are potential sa ia din clientii telekom care sunt nemultumiti de desele cresteri de abonament, lipsa unui suport clienti, eurosport, discovery, etc.
Cred ca succesul il va avea in momentul lansarii retelei 5G, deoarece va fi o alternativa pentru cei din zone unde exista doar varianta dth.
As fi curios sa aflu daca poate fi utilizat  si in alte tari, eventual printr-o conexiune vpn

#122
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Poti pune si niste poze te rugam? Amicul e angajat?

Ce grila TV e pe IPTV?



#123
danieldd

danieldd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.05.2012
Amicul e angajat, in grila sunt aproximativ 130 de posturi si e apropiata de cea digitala (upc). Mi-a placut ideea prin care se aduce intr-un echipament si continut din alte platforme de streaming. Practic, folosesti o telecomanda sa vezi ce continut vrei sau pentru care platesti (nimeni nu urmareste mai mult de 15-20 de canale dintr-o grila de 150 de posturi).
Imi place ideea celor de la vodafone pentru ca nu trebuie sa te uiti la numarul de programe tv dintr-un pachet, ci la continutul oferit de platformele incorporate: Netflix (filme, seriale, documentare), youtube (muzica, vloguri, etc), iar pentru sport ai Eurosport si cateva canale de stiri (romanesti si straine). Restul e umplutura pentru ca ne-am obisnuit ca pe langa cele 15-20 de canale urmarite sa avem peste 100 de posturi de umplutura.
Ar fi ideal daca au luat in calcul sa permita plata in factura pentru netflix si youtube.

#124
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Care sunt cele 130 posturi? Ce pozitii au? Ar fi super daca ai putea sa dai grila completa. Raman dator!

#125
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
deocamdata atat

#126
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Imi curg balele... M.as angaja la Voda doar sa.l testez. :))

Exista anumite canale in plus fata de cablu?

Science e SD sau Hd?

ID e SD sau HD?

Aveti BBC Earth sau World News???

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate