Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Facultate Inginerie Mecanica sau Electrica Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
ba colegu de mi-ai sters mesajele. sterge-le pe toate.
lasa-l numai pe teleghidatu cu casca  sa posteze si aia e

View Postpelecaci, on 11 iulie 2020 - 22:00, said:

ce are invatatu cu inscrisul la facultate?
eu ma refer la chestii realiste, nu la cioara de pe gard.
se poate dezvolta si specializa in sapte mii de feluri.

dar 4 ani de facultate mediocra  la UTI si cartonul  n-o sa-i foloseasca
sterge-l

View Postpelecaci, on 11 iulie 2020 - 21:43, said:

n-ai ce inginerie sa mai incepi la 33 de ani. mai vrei un carton?
no problem...in ziua de azi oricine termina, oricum clientela fabricilor de diplome a scazut mult fata de perioada de boom de acum 10 ani, cand toata prostimea se inscria la "facultate".

vrei sa inveti lucruri practice pe care sa le aplici la casa ta? nu e facultatea locul unde sa deprinzi asa ceva..
sterge-l

#20
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009
Foarte interesant Tsunammi, e bine ca se imbina pe viitor si cu partea de vanzari, fiindca ti-am spus ,am experienta in genul asta de negocieri. si pe parte de achizitii.

Fara facultate nu ai cum sa inveti si sa faci proiectele acelea , ca nu te ia nimeni, cum zice colegul celalalt.
Echipamentele sunt in urma in general, dar una din facultatiel de mia bine echipate este cea de Ingineri electrica , e asi inca una fiind in contract direct cu un mare greu din industria mondiala, care ii furnizeaza si echipamente. Au interes sa formeze oameni pentru liniile lor de productie si testare, apare si pe site-ul lor.

La fel, cred ca trebuie sa invatam toata viata si daca am facut 3 ani de facultate nu inseaman cu nu mia am optiuni nu exista lmitare. Eu apreciez si am un alt manager uc care colaborez, a facut ingineria la 46 de ani, a terminat-o la 50. Medicii invata toata viata.

Eu am facut 11 ani ceva si cred ca nu e rau sa stiu si altceva, chiar daca pot continua si cu ceea ce deja am inceput.
Mai greu e cu materiile, in sensul ca nu aveam probleme cu mate si fizica, dar duap ceva ani o sa vedem in ce ritm le reaiu. AM vazut ca sunt cam 8 ore pe zi , am vazut grial de materii, e interesanta facultatea.

#21
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvandemm, on 12 iulie 2020 - 23:18, said:

Foarte interesant Tsunammi, e bine ca se imbina pe viitor si cu partea de vanzari, fiindca ti-am spus ,am experienta in genul asta de negocieri. si pe parte de achizitii.

Fara facultate nu ai cum sa inveti si sa faci proiectele acelea , ca nu te ia nimeni, cum zice colegul celalalt.
Echipamentele sunt in urma in general, dar una din facultatiel de mia bine echipate este cea de Ingineri electrica , e asi inca una fiind in contract direct cu un mare greu din industria mondiala, care ii furnizeaza si echipamente. Au interes sa formeze oameni pentru liniile lor de productie si testare, apare si pe site-ul lor.

La fel, cred ca trebuie sa invatam toata viata si daca am facut 3 ani de facultate nu inseaman cu nu mia am optiuni nu exista lmitare. Eu apreciez si am un alt manager uc care colaborez, a facut ingineria la 46 de ani, a terminat-o la 50. Medicii invata toata viata.

Eu am facut 11 ani ceva si cred ca nu e rau sa stiu si altceva, chiar daca pot continua si cu ceea ce deja am inceput.
Mai greu e cu materiile, in sensul ca nu aveam probleme cu mate si fizica, dar duap ceva ani o sa vedem in ce ritm le reaiu. AM vazut ca sunt cam 8 ore pe zi , am vazut grial de materii, e interesanta facultatea.


La un moment dat iti poti selecta materiile.
Nu e neaparat nevoie sa termini facultatea si sa iei licenta ci sa STII.
Ma rog, ce zic eu se aplica in tarile normale, mai putin in Romania

Scoala romaneasca nu te formeaza pe anumite proiecte, ci e la general.
Te invata, iti baga in cap fenomenele, conceptele si te face sa simti magnitudinea influentei unei trasaturi a unui component asupra intregului sistem.
E suficient.
Mai departe trebuie sa stii UNDE sa cauti si sa ALEGI de ceea ce ai nevoie.

Succes

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate