Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sfaturi pentru alegerea facultatii

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Tempest47

Tempest47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.04.2019
Astea sunt mediile mele: Romana - 8,85 Mate - 8,5 Info - 9,55. Ideea e ca am aplica la FMI la toate profilele dar nu ma vad intrat acolo deoarece am medii foarte mici. Ma gandeam sa aplic si la informarica economica / cibernetica la ASE dar nu stiu daca intru la buget. Voiam azi dimineata sa aplic la stiinte aplicate de la poli, dar dupa ce am citit despre ea pe net am zis pas. Ce facultati in domeniul programarii imi raman?

#2
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Sunt convins ca ai medie pentru CTI!

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostTempest47, on 10 iulie 2020 - 05:06, said:

Ce facultati in domeniul programarii imi raman?
Cauta-le in document, cele cu informatica aplicata pin denumire, sunt de fapt automatizarile de la AC. Vezi la toate universitatile, ai de ex. si la Constuctii.
https://www.edu.ro/s...G 692-2018 .pdf

#4
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
De ce informarica economica / cibernetica la ASE ? De ce nu te duci in armata ? Sau si altceva.. trebuie sa te gandesti la viitor, sa te asiguri pe viata. Poti incerca la armata, poti face un curs de frizerie, coafor, manichiura, pedichiura, bucatarie, sau poti chiar invata sa canti la un instrument. Le poti chiar combina intre ele, de exemplu sa mergi pe muzica militara. Astea iti aduc venituri pe viata, nu ASE.

Edited by Zark, 10 July 2020 - 11:20.


#5
Tempest47

Tempest47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.04.2019
Vreau sa lucrez ca programator. Ma gandesc pe viitor, si de aia caut sa fac ce imi place. Nu merg undeva doar ca "e de viitor", mai ales ca tot ce ai zis tu acolo va putea fi facut de roboti in 20-30 de ani. Intrebarea mea e pentru facultati de informatica care sa ma ajute la o viitoare angajare

#6
Tempest47

Tempest47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.04.2019

View Postneagu_laurentiu, on 10 iulie 2020 - 08:13, said:


Cauta-le in document, cele cu informatica aplicata pin denumire, sunt de fapt automatizarile de la AC. Vezi la toate universitatile, ai de ex. si la Constuctii.
https://www.edu.ro/s...G 692-2018 .pdf

Ce e cu acest document? Nu imi dau seama cum sa il citesc

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Nu ti-l deschide browserul sau alta aplicatie de citire .pdf?
Ai toate specializarile de la toate facultatile din tara, organizate. Si vezi ce te intereseaza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate