Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Recomandare model iRobot, va rog!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

 _D_A_N_, on 03 iulie 2020 - 12:55, said:

M-am decis, o sa cumpar un iRobot dar mi-am prins urechile in variante si versiuni, nu stiu ce sa aleg. Buget, maxim 4000 lei, dar nu e obligatoriu sa-i cheltui pe toti.
Casa e destul de mare, 180mp x 2 nivele, parchet, foarte putine covoare. Zona linistita, cantitate relativ mica de praf in exterior.
Ce ma intereseaza:
1. Sa nu cada pe scari - obligatoriu!
2. Sa-l pot programa de pe iPhone - obligatoriu
3. Sa fie silention - preferabil, dar nu obligatoriu (ca sa-l pun la treaba si noaptea)
4. Sa stie sa se incarce singur atunci cand e nevoie - obligatoriu
5. Sa stie sa comunice cu mopul iRobot - preferabil, dar nu obligatoriu (poate in viitor cumpar si mop automat)
6. Sa stie sa goleasca singur mizeria stransa din casa - preferabil,dar doar daca optiunea asta nu costa o caciula de bani
7. Sa vad marcat pe harta unde a facut curat si unde nu.
7. Alte optiuni care sa merite banii?
Multumesc anticipat pentru sfaturi.

PS
Va rog treceti peste incercarile de a ma convinge sa cumpar alta marca, vreau iRobot si gata!
1. Mai toți roboții de la ora actuală nu cad de pe trepte. Eu îi pun pe masă când îi încerc...
2. Am android, nu mă pronunț, dar nu am programat niciodată unul, deși mulți pot asta.
3. Sunt și silentiosi, dar depinde de somnul fiecăruia.
4. Cam toți știu asta, cu puține excepții, la roboții de spălare.
5. Depinde de mop și dacă acesta accepta comunicarea. Oricum nu le dai drumul simultan, mopul trebuie să înceapă când termină aspiratorul.
6. Asta e o opțiune inutil de scumpă. Mai util e un rezervor cât mai mare.
7. Orice model cu hartă îți arată asta, cam inutil de altfel
7 doi. In general, din experienta mea, 2 roboți mai puțin dotați, fac treabă mai bună decât unul cu o grămadă de facilități, dar care e foarte scump. Pentru o casa cu 2 nivele automatizarea e complet inutilă, roboții nu stiu să coboare la celălalt nivel, îți vor trebui 2, pentru fiecare nivel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate