Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Jeffrey Epstein, victima sau infractor?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,491
  • Înscris: 04.10.2007

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 13:44, said:

Recent am vz.un serial pe Netflix cu titlul de mai sus si nu pot intelege o chestiune de morala.
Acest tip deosebit de bogat, cu relatii in lumea politica si financiara americana isi aducea pe proprietatile lui diverse d-soare din care multe erau minore 14-17 ani pt,asa zise sedinte de masaj, iar unele din aceste masaje se transformau in partide de sex.
De mentionat ca pe domeniile lui apareau adesea si alte figuri cunoscute gen Donald Trump, Bill Clinton, Printul Andrew, Procurori, Judecatori, etc.si se pare ca unii dintre acestia beneficiau si ei de sedintele de...masaj.
Acum vine ciudatenia pe care logica mea nu o poate pricepe...

Majoritatea acelor fete care ulterior s-au declarat victime ii aduceau adesea si alte colege de-ale lor, una dintre ele recunoscand ca i-a adus peste 60 de colege care la randul lor aduceau si alte...victime. In serial toate aceste d-soare aflate acum la varste mai mari declarau ca erau plimbate cu avioane particulare, duse la safari in Africa, si evident ca primeau bani pentru fiecare intanlire de...masaj.
Cum se poate declara cineva victima atunci cand in mod repetat se duce la un barbat de peste 50 de ani fara sa fie sechestrata?
Desigur ca sexul cu persoane minore este ceva reprobabil dar cum naiba poti sa te numesti victima cand faceai asta repetat? Si cand stiai ca vin si alti barbati acolo? Vb.totusi te persoane la 16-17 ani nu una de 5 ani care saraca n-ar stii ce se intampla cu ea...

De la acest caz s-a nascut si miscarea mee too in care alte valuri de victime declarau lucruri asemanatoare, unele relatand fapte petrecute cu peste 15-20 de ani in urma.
Oare aceste fete/femei chiar erau victime sau doar prostituate suparate ca nu s-au ales cu mare lucru?
Voi ce spuneti?
https://www.netflix.com/title/80224905

Ciudate dileme morale ai tu pentru varsta ta. Concret, daca ti s-ar oferi ocazia ai face sex cu o femeie de 18 ani?

#20
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! ªah la bãrboºi.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Unele persoane sunt atrase de adolescente. Motivele atracţiei pot fi diferite. Dar nenea ăsta nu era unul care era atras şi să zicem se alegea cu 2-3 iubite de 16-17 ani şi se bucura de ce-i plăcea... ăsta e unul care le trafica. Nu era iubitul sau sugar daddy-ul lor.
Părinţii probabil se bucurau de bani. Că sunt destui nenorociţi cărora nu le pasă că fetele lor ajung în anumite situaţii. Probabil dacă la 15-17 se alegeau cu unul mai mare, însă cu puţini bani, dar cinsist şi care le respecta săreau în sus că uite ce nenrocit e. Şi mai sunt unele persoane care nu sunt deranjate de situaţii, până nu sunt luate la întrebări, după care ajung să pozeze în victime. Bani, profitat, nederanjat, se crează un zid al nenorocirii. Că şi pe mine mă miră... totuşi, nu au fost doar câteva şi în S.U.A. legea îşi mai face şi datoria. Nu încerc să-l iert, încerc să-mi dau seama de comportamentul oamenilor.
Probabil a fost ucis ca să nu vorbească (posibil e să fi clacat). Însă la ce a făcut, ancheta trebuie să continue. Dar şi în S.U.A. ...

#21
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Althea, ce spui asta e victima sau complice?

#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,779
  • Înscris: 30.10.2003

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 14:27, said:

Ok, dar cand ala le platea si le ducea in excursii, familiile lor nu intrebau unde pleaca si de unde au bani?
Cat de usor ai fi de manipulat, cum se face ca mereu se intoarceau la miere? Sincer eu nu le pot numi victime ci mai degraba complice, cand tu esti molestata in loc sa fugi si sa nu te mai intorci acolo, mai aduci si alte colege? Mie imi da cu virgula....
Corect. Marea majoritate a fetelor stiau in ce se baga. Cand s-a descoperit, s-au dat mironosite.

#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,332
  • Înscris: 05.06.2002
la ăsta orgiile sexuale, eventual cu minore erau un stil de viata. parca totusi e un pic cam mult. adica omul si-a trait viata in viziunea lui, dar totusi, nu-mi cereti sa-l compatimesc pt ce i s-a intamplat pe final.

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 14:35, said:

Althea, ce spui asta e victima sau complice?

Un fel de prostituție.
Doar că pe bani mai mulți

#25
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 on64, on 28 mai 2020 - 14:03, said:

daca zicem ca suntem atrasi de corpurile si frumusetea fetelor de 15-16 ani suntem pedofili
ce e atragator e atragator, lege sau nu
Cand o sa ai fata, pe la 15 ani ai ei, poate da de unul de 60, indragostit din toata inima, de frumusetea ei.
Spui niste chestii care, pe langa faptul ca sunt ilegale, sunt si imorale.

#26
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 14:35, said:

Althea, ce spui asta e victima sau complice?

E majora, are 20 si ceva de ani. Irinel o traficheaza? Am auzit ca e cam falit, dar cred ca inca n-a ajuns sa faca bani din asa ceva.
Asa ca nu are nicio legatura. Epstein se folosea de fetele alea ca sa obtina foloase materiale si influenta. Eventual si material de santaj. Asta e ilegal, indiferent cat acord isi daduse fata , familia si cat de matura arata pentru varsta ei.

#27
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,661
  • Înscris: 30.10.2009

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 14:35, said:

Althea, ce spui asta e victima sau complice?
Ce faci, îți târâi subiectul în offtopic?

Am văzut primul episod din asta cu Epstein, de-aia m-am mirat că le spui femei copilelor pe care le-a atras cu bani. Și mi s-a zbârlit iar pielea pe mine la gândul că poate iar se începe cu Ele au vrut-o, ce dreac mai vor acum. Să îi găsești justificare unui moș miliardar influent care se masturba în fața unor fete amărâte, pentru care ăia 200 de dolari erau averea pământului, mi se pare incredibil de lipsit de empatie. Unele nu avuseseră în viața lor un dolar în mână. Se poate spune că au avut discernământ?!  

În fine, nu mai zic că mă enervez iar.

#28
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

 YOUR_GOD, on 28 mai 2020 - 15:06, said:

Cand o sa ai fata, pe la 15 ani ai ei, poate da de unul de 60, indragostit din toata inima, de frumusetea ei.
Spui niste chestii care, pe langa faptul ca sunt ilegale, sunt si imorale.
pai oricum toti mosii supsina dupa adlescente, dar cu atata raman

#29
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 12.09.2011
n-am citit ce discutati voi pe aci, ca nu ma intereseaza :), am dat click numai ca sa zic:

Epstein didn't kill himself.

;))

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8P5_-JaIGIw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x_Y75Vu9MeY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Uite ca unii nu raman acolo. De fapt, eu nu pot intelege fenomenul. Am pana in 40 ani si vad femei si fete frumoase peste tot. Dar nu pot asocia sexul, nici maca cu una de 18 ani. Va dau cuvantul meu, nu am de ce sa scriu altfel decat cum gandesc, atat timp cand ma aflu, sub anonimat, pe un forum pe net. Este o mare diferenta intre a-ti fi draga o fata, ca este frumoasa si desteapta si intre a te atrage sexual o persoana mult mai mica decat tine. Vorbim despre oameni despartiti de o viata, despre minti de copii. E complicat. Nu exista pedeapsa pentru pedofilie. Iar parintii care isi expun copiii la asa ceva, cu buna stiinta, merita dublu.
Ar fi buna o lege care sa lase pedeapsa in seama familiei. Ce spuneti?
A, mai am una, dar nu vreau sa poluez subiectul. Poate deschit un topic pe tema asta.

 on64, on 28 mai 2020 - 16:22, said:



#31
_mumbai_

_mumbai_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 25.04.2020

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 14:35, said:

Althea, ce spui asta e victima sau complice?
E majora. Si el. :D

#32
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020
Astia ca Epstein trebuiesc transati si luate organele, si date celor care au nevoie.

#33
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Am vazut un film pe youtube in care o ziarista de renume a fost redusa la tacere dupa ce a descoperit ca pe langa orgii sexuale se mai faceau si jertfe de minore pe acolo."Cei alesi" beau din sangele victimei care continea un drog facut din secretie hormonala din cauza stressului victimei inainte de jertfire.Acum nu bag mana-n foc dar asa zicea ziarista.Daca gasesc filmul il pun.

#34
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
"Voi ce spuneti?"
Cf. regulamentului: Dar tu, primul?

Edited by wagmich, 28 May 2020 - 17:52.


#35
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 althea, on 28 mai 2020 - 16:03, said:

Am văzut primul episod din asta cu Epstein, de-aia m-am mirat că le spui femei copilelor pe care le-a atras cu bani. Și mi s-a zbârlit iar pielea pe mine la gândul că poate iar se începe cu Ele au vrut-o, ce dreac mai vor acum. Să îi găsești justificare unui moș miliardar influent care se masturba în fața unor fete amărâte, pentru care ăia 200 de dolari erau averea pământului, mi se pare incredibil de lipsit de empatie. Unele nu avuseseră în viața lor un dolar în mână. Se poate spune că au avut discernământ?!  

În fine, nu mai zic că mă enervez iar.
E normal sa gandesti subiectiv, esti femeie....
Fete "amarate"dar care acceptau sa revina mereu si sa fie plimbate cu avionul particular....sa fim seriosi
Eu nu iau apararea acelui individ dar mi se pare ipocrizie la maxim sa te declari victima atata vreme cat in mod repetat prestai...masaje

Edited by Valmont43, 29 May 2020 - 10:57.


#36
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Acele insule aveau un scop foarte precis. Reprezentau metoda prin care mafia internationala se asigura ca cei ce intrau in cercurile lor erau santajabili. Aia erau filmati facand lucrurile acelea abominabile.

Cine nu accepta sa faca asa ceva nu avansa, sau era dat afara, e simplu.

Principiile nu sunt noi, se regasesc la multe societati de crima organizata.

Edited by razor01, 29 May 2020 - 18:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate