Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Masini de lucru programate automat(model pentru examen)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Popescu_Gabriel

Popescu_Gabriel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.05.2020
Buna ziua,
  Mai jos sunt atasate enuntul si piesa care trebuie prelucrata. Daca se poate cineva sa imi ofere un model cum se realizeaza proiectul. Mentionez faptul ca trebuie realizat pe foaie(am nevoie de model deoarece un subiect asemanator voi primi la examen la facultate, materie: Masini de lucru programate automat)
  Va multumesc!
https://imgur.com/a/f6kptDx
https://imgur.com/a/Diu3zee

#2
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,562
  • Înscris: 15.05.2010
Adica vrei sa iti desenez?

#3
Popescu_Gabriel

Popescu_Gabriel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.05.2020
Da, asa va trebuie sa rezolv la examen.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
GoTo anul 1.

Edited by waterman, 28 May 2020 - 14:28.


#5
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Initiator, fara nici o suparare daca altcineva iti rezolva temele cind o sa sa vrei sa te angajezi cum o sa procedezi? Chemi pe altii sa-ti rezolve si sa-ti ridice ei salariul?Asta dovedeste ca nu prea ai trecut pe la cursuri. Pacat de timpul irosit!

Edited by iuliean50, 28 May 2020 - 15:36.


#6
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Am inteles. Nu "mai" ai chef. Pai atunci incearca la Litere, acolo n-ai treaba cu mizerii din astea.

#7
Popescu_Gabriel

Popescu_Gabriel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.05.2020
Eu aici am ajuns dar m-am blocat...nu stiu cum sa fac pentru raza de 50

#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,170
  • Înscris: 19.09.2005
culmea e ca desi lucrez toata ziua cu cnc si cod g, habar nu am de programare direct in cod g.

banuiesc ca trebuie determinat centrul geometric si ii dai raza + de unde pana unude. sau de unde pana unde, o raza si patrtea pe care reste. cred ca sunt mai multe variante.

Edited by arg, 09 June 2020 - 20:30.


#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,832
  • Înscris: 07.06.2014
masinile de la doosan puma au programare de genul. ioi ce vremuri. pe asa ceva am lucrat

[ https://cdn.wotol.com/m2ztvLREDttqJoZEhe2PPzwTrQE=/fit-in/1000x1000/media/pictures/07b/07bb7578-1057-45e0-a045-30329fdfc3be.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

chiar si astea, desi au interfata, foarte usor de programat si stiu si direct g.

cineva care doar a vrut sa demonstreze ca se poate, a facut un program pt un arbore. i-a luat vreo 4 ore, dar l-a facut. ca si masini sunt foarte proaste

[ https://www.machinestock.com/machines/archive/1072/1072-19511-16102013184803199.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dany_Darke, 09 June 2020 - 21:45.


#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,170
  • Înscris: 19.09.2005
astea cu care ma distrez eu poti instala softul de programare pe ele dar in principiu programarea se face pe un calculator separat.
pe utilaj poti face diserse setari dar nu poti modifica piesele.

am niste piese care pe utilaj dureaza 5min iar programarea durat vreo 14-16ore. optimizari de ruta, secvente, fineturi.
smecheria e ca acel client tot incearca sa le faca in alta parte dar tot la noi ajunge, ca programarea pe repede inainte da rateuri si strica piesa finala.

Edited by arg, 09 June 2020 - 22:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate