Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Vreau sa ma apuc sa creez jocuri pentru android

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
HanganuCatalin

HanganuCatalin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.01.2020
Salut, vreau sa spun de la inceput ca este primadata cand am treaba cu asa ceva nu stiu absolut nimic despre programare etc. si vreau sa invat pentru a creea o aplicatie pe android, din ce am vazut pe yt am vazut ca se foloseste Unity din cate am vazut nu este un program asa de greu dar ce imi este mie dificil si nu stiu absolut de loc este code am cautat pe net de unde pot invata pentru incepatori sa pot intelege ce fac toate aceste lucruri dar nu gasesc nimica ce ma poate face sa inteleg tot ce gasesc sunt paranteze acolade intelegeti voi si vreau sa stiu ce rost au ce folosesc comenzile etc. adica sa fie totu explicat pentru a intelege mai bine. Din cate am citit despre unity se foloseste c# din cate am citit pe net, si vreau sa invat cum pot lucra in c#. Daca ma puteti ajuta cu un link de unde pot invata totul de la 0. Multumesc pentru atentie.

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
uite, incepe de aici
https://forum.softpe...ebui-sa-le-tie/

#3
addix

addix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.09.2007
Astazi de la ora 17:00 firma de dezvoltare aplicatii ASSIST Software face un live despre programarea de jocuri in Unity https://www.youtube....assistsoftwaree

Se pot adresa acolo tot felul de intrebari si se pot cere resurse de invatare.

#4
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Oricum in programare este importanta sintaxa . Puteai sa aranjezi un pic ce ai spus in primul post ca nu era nicio graba .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate