Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Covid-19 in Ungaria

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
Am vazut multe nemultumiri inclusiv la oameni politici romani despre masurile "dure" luate de autoritatile ungare in punctele vamale asupra cetatenilor romani ce tranziteaza Ungaria. "Tarcuri" ce se folosesc pt animale zicea un politcian de-al nostru foarte avid de putere, ca se folosesc pt ai ingradi pe romani pana ce trac vama ! Ma intreb: Ungaria cu jumatate populatia cat a noastra a avut putin peste 3000 de cazuri Covid iar Romania a avut peste 16.000. Nu cumva tara vecina isi administreaza bine situatia pandemiei si nu ar trebui sa-i acuzam de cine stie ce pogroame asupra romanilor ?! Cred ca niste politicieni se folosesc de situatia asta de criza ca sa creasca in ochii electoratului. Marsavia unor politicieni de-ai nostri nu are limite. Dar nu ma mira...rusine !

Edited by neks, 19 May 2020 - 12:50.


#2
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.05.2019

View Postneks, on 19 mai 2020 - 12:49, said:

Am vazut multe nemultumiri inclusiv la oameni politici romani despre masurile "dure" luate de autoritatile ungare in punctele vamale asupra cetatenilor romani ce tranziteaza Ungaria. "Tarcuri" ce se folosesc pt animale zicea un politcian de-al nostru foarte avid de putere, ca se folosesc pt ai ingradi pe romani pana ce trac vama ! Ma intreb: Ungaria cu jumatate populatia cat a noastra a avut putin peste 3000 de cazuri Covid iar Romania a avut peste 16.000. Nu cumva tara vecina isi administreaza bine situatia pandemiei si nu ar trebui sa-i acuzam de cine stie ce pogroame asupra romanilor ?! Cred ca niste politicieni se folosesc de situatia asta de criza ca sa creasca in ochii electoratului. Marsavia unor politicieni de-ai nostri nu are limite. Dar nu ma mira...rusine !


Eu o spun oficial pe acest forum public ca ma *** pe un anumite domn cu mustata de la vama nadlac 2 de cetatenie maghiara.

Acel specimen jegos si nesimtit nu a vrut sa imi ia buletinul pentru verificare doar atunci cand am deschis geamul complet, desi eram la inceputul pandemiei si erau numai italieni pe acolo, nu avea masca sau manusi si verifica buletinele la toti insii.
Am deschis geamul putin si a batut in geam fara sa zica nimic, evident scotand mana si intinzandu i buletinul. L am mai deschis putin, la fel... inca putin, la fel. Nu intelegeam ce dracu vrea.
Mi a zis ca daca nu deschid de tot geamul nu ma lasa sa trec Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  WTF ?

Totodata cand s a facut triajul in cort au inceput niste cetateni romani putin mai colorati sa zica ca ungurii le au luat buletinele si nu vor sa i le mai dea inapoi, ii pun sa astepte foarte mult (mie de ex nu mi a luat nimeni buletinul, doar s a uitat la el)
Mai erau niste baietii care se plangeau ca le au luat declaratiile acelea si au fugit cu ele si se certau cu politistii nostri de frontiera (politistii nostri erau foarte stresati si comentau tot timpul daca pierdeai vremea aiurea, declaratia trebuia completata inainte sa ajungi la cortul de triaj). Politistul saracul ii tot explica aluia ca nu trebuia sa i dea ungurilor declaratia ca n au ce sa faca aia cu ea..

In fine, ideea este ca ungurii se transforma in niste dobitoci cand vine vorba in discutie de un cetatean roman.

.

Edited by Mircea332243, 19 May 2020 - 13:01.


#3
solkyou

solkyou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 10.05.2020

View Postneks, on 19 mai 2020 - 12:49, said:

Ungaria cu jumatate populatia cat a noastra a avut putin peste 3000 de cazuri Covid iar Romania a avut peste 16.000. Nu cumva tara vecina isi administreaza bine situatia pandemiei si nu ar trebui sa-i acuzam de cine stie ce pogroame asupra romanilor ?
Zimbabwe are 46 de cazuri la o populatie de 15 milioane. Asta administrare buna a situatiei.

#4
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.05.2019

View Postsolkyou, on 19 mai 2020 - 13:03, said:

Zimbabwe are 46 de cazuri la o populatie de 15 milioane. Asta administrare buna a situatiei.


Oricum nu trebuie sa fim ipocriti, trebuie sa recunoastem ca dpv al infrastructurii ungurii sunt peste noi cu 20 de clase.
Adica nu e ca si cum ungurii sunt niste vai de mama lor...

Edited by Mircea332243, 19 May 2020 - 13:06.


#5
solkyou

solkyou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 10.05.2020

View PostMircea332243, on 19 mai 2020 - 13:06, said:

Oricum nu trebuie sa fim ipocriti, trebuie sa recunoastem ca dpv al infrastructurii ungurii sunt peste noi cu 20 de clase.
Adica nu e ca si cum ungurii sunt niste vai de mama lor...
La ce infrastructura te referi?

#6
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.05.2019
cai ferate, sosele...

#7
solkyou

solkyou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 10.05.2020

View PostMircea332243, on 19 mai 2020 - 14:29, said:

cai ferate, sosele...
Si ce treaba are asta cu covidu?

#8
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Postneks, on 19 mai 2020 - 12:49, said:

Nu cumva tara vecina isi administreaza bine situatia pandemiei si nu ar trebui sa-i acuzam de cine stie ce pogroame asupra romanilor ?
Nu, o administreaza chiar extrem de prost, avand in vedere ca ei nu au foarte multi imigranti in tarile cu cele mai mari focare de covid din iurop, in timp ce romanii sunt la polul opus.

Si ungurii si toti totalitaristii in general, inclusiv de pe la noi, trebuie sa si-o ia peste bot!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate