Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Tulburare mintala sau nesimtire?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#253
Just_I

Just_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 07.12.2019

View PostTsunnnami, on 23 mai 2020 - 16:54, said:



That's the secret.
Lumea (proasta) vrea sa afle secretul femeii

E unul singur:
"Femeia e om!"
Cand or sa afle asta, vor actiona in consecinta (vor divorta), :lol:
Lucrurile simple sunt întotdeauna mai greu de inteles, pentru ca ti se pare ca iti scapa ceva. :)

View Postsilesax, on 23 mai 2020 - 17:03, said:

M ă doare capu de atâta teorie.. bunilor care sunteți voi 😔
Trage un pui de somn.

#254
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,998
  • Înscris: 20.10.2015

View PostJust_I, on 23 mai 2020 - 17:08, said:

Lucrurile simple sunt întotdeauna mai greu de inteles, pentru ca ti se pare ca iti scapa ceva. Posted Image

Zi-i mai degraba, LUCRURILE CARE NU CONVIN

#255
Just_I

Just_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 07.12.2019

View Posttomaso, on 20 mai 2020 - 06:55, said:



Nu, nu mi se pare deloc ciudat.  
Știu pe unul care a făcut asta.  Și nu Ăźi este bine.  Este asemenea unui suflet care bĂąntuie. Prins Ăźntre două lumi.
Dar măcar acela și-a asumat și Ăźși poartă crucea.     Colegul nu are vreo obligație față de duduie.



Nu, nu a scris asta.   Colega se alintă.



Pentru a ști trebuie mai ĂźntĂąi să Ăźnțelegi.
Parerea mea e ca nu poti afirma ca ai o obligatie fata de un om pe care-l iubesti. Poti spune ca ai obligatii fata de copiii tai sau fata de parinti? Nu, daca faci ceva pentru ei, o faci din afectiune. Si in cazul unui partener ar trebui sa fie tot așa, altfel ar trebui sa accepti ca nu ai ce cauta intr-o relatie si sa accepti ca, in caz ca vei avea o relatie, nu va fi una reusita. Iubirea exista de foarte timpuriu sau nu exista deloc, nu trebuie sa treaca o viață de om ca sa te hotarasti ca cel de langa tine merita sa ii fii sprijin in caz ca va fi la ananghie, eu asa cred, sa spui ca, gata, au trecut 5, 10, ani sau 20, ani si poti ramane langa el daca e bolnav, nebun, sarac etc.

Edited by Just_I, 23 May 2020 - 20:44.


#256
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sunt situații și situații.
Atât de multe!

Rămân la opinia că inițiatorul are doar opțiunea să scoată trântorul din casă.  Acum, cât nu-i prea târziu.  
Pentru că astfel de muieri fac viața un calvar oricărui bărbat de treabă.    Sunt ca niște paraziți.  

Am simțit nevoia de a fi mai clar în exprimare.

#257
Just_I

Just_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 07.12.2019
Nicio problemă, mi-am dat seama care e punctul tău de vedere, oricum, iar eu nu caut sa schimb parerile nimanui.

#258
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,312
  • Înscris: 29.12.2006

View PostCaptainMe, on 15 mai 2020 - 23:34, said:

...am ajuns la capatul rabdarii. Eu cu prietena mea ne cunoastem vreo 8 luni, iar de 6 luni suntem impreuna.
Problema e urmatoarea : Are un comportament ciudat, pe care si l-a aratat de vreo 2 luni incoace, de cand sta in casa cu mine.

Pune acest episod în capitolul experienţă de viaţă.

Adevărul e că nu putem cunoaşte un om decât atunci când locuim împreună cu el. Până atunci totul e la nivel de vorbe şi idei. Abia după locuirea împreună, oamenii se dumiresc. De fapt aşa e şi natural. Şi nu e niciun necaz: cei care nu se potrivesc, nu rămân împreună.

Însă totuşi, este mai bine aşa cum face ea, că se manifestă de la început aşa cum îi e felul, decât...peste ani şi ani. Drept vorbind, noi toţi ne dorim omul perfect, total compatibil nouă. Însă aşa ceva nu există: întotdeauna va fi ceva incompatibil între doi oameni. Important e cum ştiu ei să negocieze şi să facă compromisuri....fără a se compromite.

Edited by lupini, 24 May 2020 - 14:02.


#259
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,998
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlupini, on 24 mai 2020 - 14:01, said:

Adevărul e că nu putem cunoaşte un om decât atunci când locuim împreună cu el. Până atunci totul e la nivel de vorbe şi idei. Abia după locuirea împreună, oamenii se dumiresc. De fapt aşa e şi natural. Şi nu e niciun necaz: cei care nu se potrivesc, nu rămân împreună.

Oh, nu, semne sunt. Problema e daca vrei sa le vezi
Problema e ca nici el nu vrea sa se schimbe
I-am propus sa renunte la fumat. Ii facea si un bine

#260
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ai si tu o idee fixa, să renunțe la fumat... :)))))

#261
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 19:09, said:

Este parerea mea si sincer mi o mentin.
Nu mi se pare normal sa faci astfel de chestii.
Pentru mine este simplu : stai si fumezi in pat, iti explic clar ca PUTE si nu pot sa dorm in camera.
Stai si nu speli vasele? D ale dracu de vase, tot tu o sa le speli la un moment dat. Nu e ca si cum le spal eu...

Cand spun sacrificii (probabil nu am folosit cuvantul potrivit, imi cer scuze) ma refer la faptul ca persoana de langa tine trebuie inteleasa. Buna, proasta, daca nu ti convine desparte te de ea. Este simplu. Pana la urma urmei iti asumi ca nu toti suntem la fel.
Da o dracu de pisica. Poate nu i plac pisicile... E pisica lui. Nu a vrut ea pisica respectiva. Este o tampenie sa infometezi pisica, insa am spus o si o mai spun : daca avea caine, ce facea? O blama ca nu iese cu cainele afara? Cum sa mi fac eu o gagica si sa mi zica aia sa i plimb potaia ?
Si eu am caine, insa este cainele meu. Nu poate o gagica sa mi iubeasca cainele cu care am trait 10 ani si care face parte din familie, cum sa i zic ei sa iasa cu el afara?

Eu ma duc la munca, tu stai acasa ? De ce stai acasa? Daca esti la facultate, pai stai acasa atunci. Mi am asumat CLAR ca tu esti la facultate si eu muncesc. Nu e logic?
Fumezi si dai tigari tuturor? Pai mai fato, noi n avem bani sa mancam si tu dai tigari ? Ce dracu' e cu tine ?

Este simplu... daca fata nu intelege ori este retardata mintal ori isi bate joc.

De ce trebuie sa deschizi un thread pe un forum ?
Gresesc undeva?
Da. Prin mai multe locuri. N-auzi ca i-a zis de mai multe ori, mai multe chestii pe care ni le povesteste si noua si pe asta o doare in pixzda ?
Daca era hotarat, se despartea de ea fara sa mai ceara parerea unor straini. Dar, nu e
Cum plm sa stea toata ziua fara sa faca nimic si sa nu se dea jos din pat, sa stea sa fumeze pana ii vine rau si sa nu isi miste curul sa spele 2 vase in timp ce "fraieru" e la munca si produce bani "de tigari" ?
In plm, niste vase le spal si eu ca barbat in maxim 10 minute. Cu un aspirator dau in 30 minute (si nu dai in fiecare zi), cu un mop iti ia 15 min sa dai in toata casa. Deci, ea intr-o ora, o ora jumate, sau maxim 2 ore (daca e molaie) termina tot ce face un om intr-o casa normala pe care doreste sa o intretina normal. Din 8-9 ore cat e singura, are minim 6 ore pt ea dupa ce termina treaba facuta la relanti.
Daca asa face acum, fara servici, fara sa mearga la cursuri la facultate, cand o avea servici, o mai face si un copil, atunci ce plm mai face ? Il asteapta pe el de la munca sa dea copilului sa manance ?
Si da, eu vad o problema si cu tigarile astea date la unul si la altul. Pai bine ma, dupa ce ca nu produci nimic, mai dai tigari si la altii ? Eu nu ii mai luam. Sa dea din tigarile cumparate de ea pe banii ei.
Din pc meu de vedere, ori e tampita si nesimtita maxim, DAR, se fute al dracu de bine si cu asta il manipuleaza pe initiator, ori initiatorul e slab si nu poate pune capat rahatului, ori nu are altceva mai bun si mai asteapta.
Eu ii dadeam un sut in cur (la figurat) de mult. Decat cu una d-asta, mai bine singur. Bine, intai cred ca imi cautam pe alta cu care sa ajung in pat, ca sa nu fiu fraier si sa duc lipsa de sex, dupa ce ca ma umpleam de draci cu actuala...

PS : Citeste inca o data, e pisica ei, nu a lui. Asta ca sa iti dai seama ce fel de om e, ca o doare in pussy de propria pisi...

Edited by Magicwisewolf, 24 May 2020 - 21:50.


#262
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 29.01.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 18 mai 2020 - 20:22, said:


Nu cred ca e asta, ci din descriere ca e jegoasa, ingalata, lenesa si nesimtita Posted Image
Si da, e un pacat major s apiezri timpul, sa nu faci nimic util, casa sa fie ca o cocina. E pacat biblic, ce naiba, e recunoscut de marea majoritatea a omenirii.

Ba e absolut ok pentru un barbat sa spele vasele, sa aiba grija de copii, sa spele pe jos si sa faca alte treburi muieresti.
Dar unde e sacrificiul pentru ea aici? Ca pentru el am inteles.

Casa e o cocina si o doare in floci pt ca nu a muncit pt ea, nu a dat un leu pt ea. De aia. Daca muncea de ii sarea capacele, o lua de la zero si punea ban pe ban, sa vezi ce grija avea. Dar, nu stie ce inseamna, nu cred ca a muncit o zi in viata ei.
Bun, e studenta. Daca nu face vreo facultate foarte grea, precum Medicina si inca vreo cateva (destul de putine), nu prea are nicio scuza sa nu munceasca, macar part time, sa aiba un minim de independenta si experienta.
Cati dintre noi nu am muncit si cand eram la facultate ? Eu unul am facut-o si nu imi pare rau, nici nu consider ca e o rusine. Ba dimpotriva, pot sa spun ca m-am descurcat singur, pe fortele mele si asta m-a ajutat mai departe. Si am facut si facultatea la zi, deci, nu la distanta, FF sau cd variante mai sunt...
Deci, se poate. Mai greu cu vointa, bunul simt, etc. Lenea e mare, nesimtirea si mai si, iar in combinatie...

View Postclasica, on 19 mai 2020 - 00:21, said:



Ui' că-ți dau dreptate, idioate-s cele de al căror succes se sperie bărbații modici, iar deștepte-s alea deșălate de la sacii cu gogoșari cărați din piață, care pămătufuiesc prafu' de sub canapelele pe care rĂągĂąie stăpĂąnu'. Nu c-ar avea ele, dragele, vreo vină pentru abuzu' la care-s supuse.

Că muierea cu gĂąrbaciu' se-ntreține, dacă n-asudă printre oale cratițe tigăi ceaunașe tăvi văscioare, nu primește vreo țigare, cazu' distinsului forumistoid.


Da' tu ilogicește-te-n continuare, crezĂąnd că dacă sunteți mulți (Ăźh!), aveți și dreptate.
Tu ori esti teatrala, ori esti ironica, dar nu prindem noi ironia, ori vii din alt secol
Aa, ori esti o "feminista" din aia pe care n-o satisface nimic si care are impresia ca tot universul barbatesc s-a coagulat impotriva ei..
Nu intelege gresit, nu am nimic cu tine, vreau doar sa stiu ce versiune e. Deci, care varianta de mai sus ?

Edited by Magicwisewolf, 24 May 2020 - 22:27.


#263
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
cred ca e feminista daia rea 🤭

#264
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 29.01.2016

View Postjezebelle, on 19 mai 2020 - 07:05, said:



Foarte pitoresc si haios cum scrii tu acolo, dar Ăźntr-o casă de om trebuie făcută și curățenie. Intr-o zi Ăźntreagă e timp și de curățenie și de stat cu țĂąțele pudrate pe fotoliu. Iar cĂąt timp ea este Ăźntreținută de el, it's only fair ca ea să o facă. Nu văd cum poți contesta asta.
Îmi pari a fi o feministă penibilă care vrea numai avantaje fara nici o responsabilitate.
Si sa fie pe aceeasi treapta cu barbatul, dar, cu vreo 3-4 trepte mai sus. Minim...
Apropo de tate pudrate. Stiam ca se pudra nasul, pe vremuri apuse. Demult apuse.
Tatele sunt siliconate, din ce stiu, si nu de ieri. Au aparut si in varianta pudrata ? A ajuns "tencuiala" pana acolo ?

Edited by Magicwisewolf, 24 May 2020 - 22:34.


#265
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
E misto daca pudrezi nasul sa pudrezi si tzatzele.

#266
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 24.01.2012
Nu'j de ce am senzaţia că partea mişto e că iniţiatorul o ţine pe tipă pe casă-masă-ţoale-ţigări, iar iuby cea îngălată o să termine bine-mersi  facultatea şi o să plece în secunda doi cu unul mai bine situat social şi/sau financiar.
Şi o să-i mai şi râdă în nas.

#267
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 29.01.2016

View PostCr1spy, on 24 mai 2020 - 23:18, said:

E misto daca pudrezi nasul sa pudrezi si tzatzele.
O fi si asta o treaba, dar, mie imi plac tatele date cu crema (cremuite), nu pudrate ;)

Edited by Magicwisewolf, 25 May 2020 - 00:36.


#268
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostJust_I, on 24 mai 2020 - 11:48, said:

Nicio problemă, mi-am dat seama care e punctul tău de vedere, oricum, iar eu nu caut sa schimb parerile nimanui.
Sunt mai multe tipologii care pot ridica probleme in cuplu.
Tomaso nu cred ca stie exact despre ce este vorba acolo. A spus si el ca este de rau si trebuie sa fugi.
Ma refer la partenera cunostintei lui.
Poate fi o tipa cu un caracter parazit care doar se preface bolnava, ptr a fi scuzata si nu acuzata. Eu stiu o multime de personaje feminine de genul asta. Una a avut un accident din care s-a recuperat, dar ea sustinea ca nu, ca a ramas cu sechele permanente. S-a vazut adevarul cand i-a murit sotul (cum spunea Tomaso :lol:), iar ea a plecat la agatat.
Alta sustinea ca are diabet, declansat din cauza unui soc emotional produs de o anumita persoana. Si toata lumea stia ca ea tine regim si "se chinuie", bla, bla. Din intamplare am ajuns cu nasul in medicamentele ei. Nu era nici unul de diabet. Erau numai naturiste/honeopate de intretinere si viata lunga. :lol:
Mai sunt si cazuri in care o persoana chiar are o problema, dar nu face niciun efort sa o rezolve. S-a "indragostit" de starea privilegiata de bolnav protejat si nu are niciun gand sa iasa din ea.
Tomaso are dreptate cand spune ca poate fi un infern sa traiesti langa o persoana cu "probleme", dar greseste cand generalizeaza si cand nu diferentiaza intre tipul de probleme.
Si intr-adevar este greu si cand cineva din familie este bolnav la modul real si face eforturi sa compenseze incapacitatea (partiala sau totala) de implicare/contributie in care se afla.

Edited by Cr1spy, 25 May 2020 - 01:57.


#269
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,998
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMagicwisewolf, on 24 mai 2020 - 21:38, said:


Eu ii dadeam un sut in cur (la figurat) de mult. Decat cu una d-asta, mai bine singur. Bine, intai cred ca imi cautam pe alta cu care sa ajung in pat, ca sa nu fiu fraier si sa duc lipsa de sex, dupa ce ca ma umpleam de draci cu actuala...

Tu te-ai fi lasat de fumat daca-ti cerea?

#270
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Posted Image  ești membru al vreunui ong antifumat ??Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate