Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Ora de sport - online

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012
Salutari

Ca sa continuam cu penibilitatea orelor online .. vin si eu cu o intrebare : au voie sa imi / ne ceara asa ceva ? Da, e vorba de ora de sport de la facultate
Adica eu nu vreau sa existe o filmare cu mine facand exercitii cu un scaun si acea filmare sa ajunga cine stie pe unde ... si nici nu am semnat nimic pentru a-mi da acordul pentru asa ceva.

PS : daca eram fata, sau aveam inclinatii mai "feminine" , faceam eu niste exercitii Posted Image

Attached Files


Edited by Andreysc7, 08 May 2020 - 16:31.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Ia propune tu o masura care sa nu transforme toti elevii Romaniei, promotia 2020, in repetenti! Fa asta din postura de parinte, nu om politic.

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012
inteleg materiile la care nu ai nevoie de video-uri , nimic impotriva , adica sa fim seriosi ... tu te-ai filma facand exercitii si apoi sa trimiti video-ul unei persoane ?

Quote

Fa asta din postura de parinte, nu om politic.
Am si eu un prunc de 1 luna Posted Image deci pot spune ca am devenit parinte. Daca el era in clasele primare, si proful de sport ii cerea video cu el facand exercitii, ii reclamam la politie Posted Image

O masura ar fi sa se continue cursurile pe vara, asta e Posted Image . Iar in septembrie sa se inceapa scoala , sau ce a mai ramas din ea Posted Image Ca la ce profi sunt in mediul online .... vai vai vai . Profi care se roaga de alti elevi / studenti sa ii ajute sa se logheze, sa isi faca un cont and so on ...

The time when the student became the teacher

Edited by Andreysc7, 08 May 2020 - 16:45.


#4
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Bai , ce prostie mai e asta ?! Te doare bila ce nascocesc unii " profesori "

#5
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

 Andreysc7, on 08 mai 2020 - 16:28, said:

Salutari

Ca sa continuam cu penibilitatea orelor online .. vin si eu cu o intrebare : au voie sa imi / ne ceara asa ceva ? Da, e vorba de ora de sport de la facultate
Adica eu nu vreau sa existe o filmare cu mine facand exercitii cu un scaun si acea filmare sa ajunga cine stie pe unde ... si nici nu am semnat nimic pentru a-mi da acordul pentru asa ceva.

PS : daca eram fata, sau aveam inclinatii mai "feminine" , faceam eu niste exercitii Posted Image
In primul rand nu te poate obliga nimeni sa ai camera, aparat de filmat, nici macar smartphone. Asa ca da-le cu flit

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Le arati cum stai pe buda in picioare si faci genflexiuni. Daca te intreaba unde e scaunul, le zici ca e mai pe la sfarsit.

#7
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 Andreysc7, on 08 mai 2020 - 16:41, said:

inteleg materiile la care nu ai nevoie de video-uri , nimic impotriva , adica sa fim seriosi ... tu te-ai filma facand exercitii si apoi sa trimiti video-ul unei persoane ?


Am si eu un prunc de 1 luna Posted Image deci pot spune ca am devenit parinte. Daca el era in clasele primare, si proful de sport ii cerea video cu el facand exercitii, ii reclamam la politie Posted Image

O masura ar fi sa se continue cursurile pe vara, asta e Posted Image . Iar in septembrie sa se inceapa scoala , sau ce a mai ramas din ea Posted Image Ca la ce profi sunt in mediul online .... vai vai vai . Profi care se roaga de alti elevi / studenti sa ii ajute sa se logheze, sa isi faca un cont and so on ...

The time when the student became the teacher
Cursuri vara? Stai tu vara la 30 de grade fara aer conditionat, sunt curios cat rezisti Posted Image

Edited by zNick, 08 May 2020 - 16:50.


#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Apropo la ce institutie de invatamant se intampla povestea? Posted Image

#9
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020

 bdx100, on 08 mai 2020 - 16:43, said:

Bai , ce prostie mai e asta ?! Te doare bila ce nascocesc unii " profesori "

Muhaha, glumezi ?
Unii profesori trebuie sa faca raport saptaminal, cu poze ale exercitiilor si rezolvarilor, inclusiv poze cu copiii ;)
Cica nu e de la Minister, fiecare inspectorat / scoala face cum ii taie capul.

#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012

 zNick, on 08 mai 2020 - 16:47, said:

Cursuri vara? Stai tu intr-o camera vara la 30 de grade fara aer conditionat, sunt curios cat rezisti Posted Image

Tocmai , ca nu rezisti. Posted Image E culmea cum trebuie sa vina un parinte cu propuneri . 30 de ani ce mortii lor au pazit ? Nu au fost in stare sa faca nimic bun, nici macar materiale in laboratoare nu sunt. Sa nu mai vorbim ca toti profii au pretentia sa le dai fisierele in .docx iar daca e sa fim corecti, o licenta de office costa, si cred ca 99,99% au Office-ul piratat.
La cerinte suntem primii, dar la capitolul facilitati, fug ca dracu de tamaie

In plus, la faculta unde sunt, ziceau ca se dau licente student pentru office, am fost sa ma interesez, si imi zice fosila de acolo "domne, asta nu se dau asa oricum" WTF ...

 xmanyacs77, on 08 mai 2020 - 16:49, said:

Apropo la ce institutie de invatamant se intampla povestea?
UEM Resita

Edited by Andreysc7, 08 May 2020 - 16:51.


#11
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 Andreysc7, on 08 mai 2020 - 16:51, said:

Tocmai , ca nu rezisti. Posted Image E culmea cum trebuie sa vina un parinte cu propuneri . 30 de ani ce mortii lor au pazit ? Nu au fost in stare sa faca nimic bun, nici macar materiale in laboratoare nu sunt. Sa nu mai vorbim ca toti profii au pretentia sa le dai fisierele in .docx iar daca e sa fim corecti, o licenta de office costa, si cred ca 99,99% au Office-ul piratat.
La cerinte suntem primii, dar la capitolul facilitati, fug ca dracu de tamaie

In plus, la faculta unde sunt, ziceau ca se dau licente student pentru office, am fost sa ma interesez, si imi zice fosila de acolo "domne, asta nu se dau asa oricum" WTF ...


UEM Resita
Ca o paranteza, daca nu ma insel Microsoft iti ofera gratuit Office daca esti student, vazusem pe site-ul lor.
Nu mai zic ca aparuse un profesor la televizor care cerea de la Ministerul Educatiei un PC special pentru scoala online, ca el nu vrea sa il foloseasca pe al lui, wtf?

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012
@zNick
E o harababura totala ... eu ma dusesem sa intreb de licenta pentru ca mi-a spus alt profesor ca se dau pentru studenti ... m-am dus bou si m-am intors vaca

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 Andreysc7, on 08 mai 2020 - 16:41, said:

Sa continuie cursurile pe vara. Ti-am zis, nu din postura de om politic. Vara este sezonul concediilor. Daca va exista activitate, aceea va fi una turistica. Daca riscul permite inceperea cursurilor in modul fata in fata, atunci, va permite si relansarea turismului.
Iar acest aspect, pune bani pe masa...parintilor. Nu stiu cum vei interpreta asta, parerea mea adica, dar sa faci scoala vara este unu: irealizabil (30 copii, clase fara AC) si inutila (cine naiba invta pe caldura si mai mult, la ce bun acel chin?!). Imediat ce pandemia va permite, vom incepe sa facem bani. Dar rapid. Nu ca am avea noi cine stie ce ecnomie, dar raul nu a venit. Va veni. Si la momentul acela, ultima grija a parintelui va fi felul in care face scoala copilul. Deci, pasul unu: parintii sa-si primeasca salariile. Urgent, altfel totul va incepe sa nu mai mearga. Si tine-te bine. Pentru ca stii ce? Chiar si spitalele au nevoie de bani. Si bani nu prea mai vin. Daca se termina epidemia, ajungem brusc pe picioarele noastre (cum ai da drumul copilului tau sa mearga, cand el va fi obisnuit sa fie tinut de mana).
Vad multa vociferare ca ce invatamant e asta ca alea-alea. My friends, avem de ales intre acest fel de invatamant si repetarea anului.
Da, sa dai BAC-ul, Competentele, Capacitatea, in epidemie, asta înseamna sa fii mafiot.

#14
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012

 YOUR_GOD, on 08 mai 2020 - 17:15, said:

Da, sa dai BAC-ul, Competentele, Capacitatea, in epidemie, asta înseamna sa fii mafiot.

Inteleg perfect ce spui. Chestia cu cursurile tinute vara a fost un gand venit in 5 secunde, ganduri de politician.
Revenind la BAC si alte examene ... de ce sa nu se dea doar din materia parcursa la scoala ? Ar fi o problema asa mare ? Aia e, au mai putin de invatat, deci vor fi mai norocosi Posted Image. Asa cum am inchis ochii la multe lucruri in perioada asta, eu cred ca ii putem inchide si la cateva luni de curs Posted Image . Adica pana la urma , ala care a invatat , a invatat si pana acum iar ala care nu a invatat, nu va lua nici cu materia parcursa pana la momentul inchiderii scolilor.

Si oricum, turismul in vara asta va pica ... chiar azi am vazut multi oameni in fata la amanet .. asta spune multe

PS : nu mi-ai raspuns la intrebare ... Te-ai filma (sau ti-ai lasa copilul) facand exercitii cu scaunu si dupaia sa trimiti profului ? Cum am zis, nu am o problema cu restul materiilor, dar unele chestii sunt penibile
Astept raspuns :P

Edited by Andreysc7, 08 May 2020 - 17:24.


#15
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Pai, asa se preconizează, ca vor cuprinde doar materia predata fata in fata. Problema este cor sa aduca la un loc, toti elevii din anii terminali din Romania. Practic, s-au inchis scolile pentru a limita raspandirea virusului. Aducandu-i pe toti la un loc, nu poti controla fenomenul, orice masura s-ar adopta. Vor arunca o gramada de bani si nu vor face nimic. Sunt sigur ca dupa examenele acestea, vom avea un al doilea val.

#16
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Trimite-le si tu filmuletul asta.

https://media.tenor....df119/tenor.gif

#17
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012
nu le trimit nimic ... doar un mail in care imi voi spune punctul de vedere ... daca vrea , mergem la o tura pe stadion, dar din nou, fara sa fiu filmat

 YOUR_GOD, on 08 mai 2020 - 17:23, said:

Pai, asa se preconizează, ca vor cuprinde doar materia predata fata in fata. Problema este cor sa aduca la un loc, toti elevii din anii terminali din Romania. Practic, s-au inchis scolile pentru a limita raspandirea virusului. Aducandu-i pe toti la un loc, nu poti controla fenomenul, orice masura s-ar adopta. Vor arunca o gramada de bani si nu vor face nimic. Sunt sigur ca dupa examenele acestea, vom avea un al doilea val.

Depinde ce se vrea :)
Adica, nu o dau pe teoria conspiratiei & shit ... dar s-a si exagerat mult , as vrea totusi sa ramanem pe subiect, referitor la cerintele video

Edited by Andreysc7, 08 May 2020 - 17:31.


#18
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 Andreysc7, on 08 mai 2020 - 16:28, said:

Adica eu nu vreau sa existe o filmare cu mine facand exercitii cu un scaun si acea filmare sa ajunga cine stie pe unde ... si nici nu am semnat nimic pentru a-mi da acordul pentru asa ceva.

O poți edita, să îți acoperi fața. Ar fi win-win, ai îndeplini și tema, ai scăpa și de stresul că-ți apare filmarea pe undeva. Dar nu-i așa, că nu asta e de fapt problema, ci faptul că n-ai tu chef?

Nu zic, dar dacă nu vrei să urmezi ce-ți spun alții, ce mai cauți la facultate? Că se presupune că acolo te duci să înveți de la alții, iar ca să faci asta, cam trebuie să-ți calci pe orgoliu de multe ori. Dar dacă nu vrei să faci asta, te poți apuca de altceva, fă-ți propria afacere, deschide-ți cârciumă, se găsesc lucruri pe care să le faci, unde, în mare, nu ești pus să dai socoteală nimănui.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate