Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Zona fara semnal

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Chiar am router huawei deala (defapt chiar 2 modele diferite) si fac asa cum zici tu, dar cel putin intr-una din zonele unde calatoresc des merge optim doar cu antena conectata, altfel se mai deconecteaza, se mai pierde semnalul, etc. Nu tin sa fie neaparat totul compact. Antenele alea se vand si cu cablu de 2-3 metri doar si in nici un caz nu as cumpara varianta cu 10 metri de cablu fara sa il si folosesc. Cum am zis de prin 2015 sau 2016 am folosit antena improvizata din fosta antena tv careia i-am pus mufa TS9 si a mers destul de bine. Ma gandesc insa ca ceva dedicat merge mai bine. O sa cumpar directionala.
Chiar, ce zici in calatorii cu trenul sau pedestru cu rucsacul ar imbunatati semnalul antene omni atasate la router? Sau tot directionale mai bine?

P.S. Sunt pasionat de calatorii.

Edited by LunaCrystal, 10 June 2020 - 21:58.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Încearcă intai alcatelul ala, sau eventual un Huawei b310 daca ai cum sa-l alimentezi. Astea ar trebui sa fie mult mai sensibile la recepție.

Oricum trebuie testat, dar totusi sa mergi cu antena ieșită din rucsac e cam caraghios si probabil un pic dificil de menținut orientarea la una direcțională :).

#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Nu as schimba routerul, avand deja si nu doar unu, e drept ca nu alcatel.

Tocmai deaia m-am hotarat, o sa iau si antena directionala pentru perioadele de stationare in prima faza, dar cred ca urmeaza si omnidirectionala pentru perioadele de deplasare.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta atunci una panou cu cablu cat mai scurt si eventual cu mufa doar in partea dinspre router.

Routerul sugeram daca e posibil sa-l schimbi cu unul care are sensibilitate mai buna la receptie. Daca gasesti unul bun, atunci probabil nu o sa mai ai nevoie de antena.

Edited by MembruAnonim, 11 June 2020 - 13:28.


#23
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Intentia oricum asta era sa iau cu cablu cat mai scurt si asa cum zici tu cu mufa.

Nu exista sa nu mai am nevoie de antena, orice sensibilitate ar avea routerul/chiar daca as lua routerul ala, cu antena semnalul tot e mai bun/prezent in mai multe locuri. Multumesc de sugestii.

#24
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Pana la urma am reusit, am luat antena aia dubla si un router tp-link mr6400, merge doar cu telekom, merge chiar si HBO GO, foarte multumit si asta in situatia in care pe telekom nu era nici macar o liniuta de semnal daca incercai cu telefonul...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate