Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cand afli ca te-a inselat si au trecut cativa ani

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#37
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postdan1980_25, on 08 mai 2020 - 08:44, said:

Pana la urmatoarea.....si tot asa.

Bărbatul înșală atâta timp cât întâlnește femeile care îi plac lui, nu cu oricare, poate să aibă foarte rar o amantă.

#38
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 07:48, said:


Pleacă ?

Nu pleacă, deci e normal așa.

De ce sa plece, cind se poate distra pe seama lui ? :D

Ii pune: laxativ in bere, crema de epilat in sampon, praf de scarpinat in chiloti si praf de stranutat pe perna. Iar daca nu se potoleste dupa toate astea, schimba yala la usa. :hypocrite:

#39
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postjimi91, on 08 mai 2020 - 08:56, said:

Bunica stia, nu prea ii convenea, dar tot il iubea. Au avut o casnicie frumoasa, de peste 50 de ani Posted Image.  
Dacă îl iubea a suferit cum numai sufletul ei știe. Probabil că n-au fost sau n-ai văzut scandaluri, de-aia zici că a fost frumoasă. Și mă rog, pentru realizările sociale și materiale. Privit din partea asta da, poate fi numită frumoasă, dar pentru ea aș zice că a fost o căsnicie nereușită - ca să nu zic ratată, că sună prea urât.

Edited by althea, 08 May 2020 - 09:10.


#40
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 06:58, said:

Buna dimineata!

Voi trece f scurt la subiect.
Ce ati face daca ati gasi conversatii de acum 2 ani in agenda sotului care scrie clar ca a avut aventuri cu cineva?
Mentionez ca aveam si copil mic in perioada aceea.
Daca a fost mai demult, s-a intamplat si acum nu mai e? Daca continua sa insele?

El sustine ca doar au vorbit si chiar daca conversatia e kinky nu recunoaste nici in ruptul capului ca ar fi inselat. Eu as zice ca 99% sigura calcat stramb.

Intrebarea mea este, daca cineva s-a mai confruntat cu as aceva? Ce ati facut? Ca eu nici nu stiu ce sa pot face cu asa informatie, in afara de faptul ca am avut o cearta zdravana si imi vad in continuare de familie.
Ma simt tare nedreptatita si ma gandesc sa il insel si eu cand voi avea ocazia.

Poate tocmai faptul ca era mic copilul l-a împins sa calce strâmb, mulți bărbați se simt sau chiar devin neglijați după nașterea copilului.
Faptul e consumat.
Nu te poate convinge nimeni ca el nu te-a înșelat sau ca n-o face și în prezent, tu ai deja o părere, ești sigura 99% ca a făcut-o, deși nu ai alte dovezi decât acele conversații.
Ar fi cea mai mare greșeală să-i plătești cu aceeași moneda, ar însemna să te injosesti, sa nu mai ai pic de respect pentru propria ta persoana. Nu te răzbuni pe el în acest fel, dimpotrivă, îți faci singura rău.
Îl mai iubești? Ai fi dispusa sa treci peste impas și să-i mai acorzi o șansă? Dacă da, discutați calm, ca niște adulți responsabili, gândiți-vă și la copil. Poate v-ar ajuta și sfaturile unui consilier de cuplu.

#41
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Posthoneybee, on 08 mai 2020 - 09:01, said:

Ii pune: laxativ in bere, crema de epilat in sampon, praf de scarpinat in chiloti si praf de stranutat pe perna. Iar daca nu se potoleste dupa toate astea, Și dup-aia schimba yala la usa. Posted Image
Am corectat eu, albinuțo.

Nu te știam așa înțelegătoare :D

#42
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalthea, on 08 mai 2020 - 09:06, said:

Dacă îl iubea a suferit cum numai sufletul ei știe. Probabil că n-au fost sau n-ai văzut scandaluri, de-aia zici că a fost frumoasă. Și mă rog, pentru realizările sociale și materiale. Privit din partea asta da, poate fi numită frumoasă, dar pentru ea aș zice că a fost o căsnicie nereușită - ca să nu zic ratată, că sună prea urât..

Poate, dar cert e ca....bunicul o iubea mult, foarte mult. Ii se lumina fata cand o vedea, cand vorbeau Posted Image...N-a contat, cel putin, nu cred. Ce-i drept, erau si alte vremuri atunci. Te casatoreai la 20 de ani, statul iti asigura mult mai multe ca acum, adica, puteai sa incepi o viata de familie, destul de devreme. Pe vremea comunismului era promovat conceptul de familie (mame eroine :))

Edited by jimi91, 08 May 2020 - 09:11.


#43
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Fara prea multe ocolisuri: femeia este de vina.
Pana a va casatori (si asta e valabil in 99% din cazuri) te imbracai sexy,bikinei, alea alea, o faceati ca iepurii, abia asteptati sa scapati de haine.
Dupa ce ati semnat actul si a mai venit un copil, situatia s-a schimbat. toata atentia era indreptata catre copil si iti neglijai sotul. Ba n-ai chef,ba obosita.Si atunci barbatul nu a mai judecat limpede.
Gandeste-te mergea bietul la piata si vedea numai fuste scurte, fese prin colanti, iar tu pantaloni, chilotii aia in trei ate s-au transformat in chilotii lui,boxeri, chilot de baba (ca deh! sunt mai confortabili) toate astea ii starneu cheful/imaginatia. Si nu voia sa apeleze la Manuela.
Concluzie: trebuia sa-l storci de energie astfel sa nu-i mai trebuiasca sa mearga prin vecine!
A se trata ca un fel de pamflet desi gura pacatosului adevar graieste.

#44
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cum se poate spune ca femeile iubesc daca primul gand e la egalat scorul? Posted Image

ps: si eu sunt pt detectorul de minciuni.

ps2: si totusi sunt altele care cauta ele a 2-a femeie pt distractii etc..

#45
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postjimi91, on 08 mai 2020 - 09:10, said:

Poate, dar cert e ca....bunicul o iubea mult, foarte mult. Ii se lumina fata cand o vedea, cand vorbeau Posted Image...N-a contat, cel putin, nu cred. Ce-i drept, erau si alte vremuri atunci.  
Erau alte vremuri, da. Nu prea aveau femeile multe pretenții :)
Oricum, vremea zicalei bărbatul e bărbat, îşi scutură pălăria şi pleacă n-a trecut și nici n-o să treacă vreodată pentru că are un sâmbure de adevăr.

#46
mystic_eye

mystic_eye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.12.2010

View Postcorinadaniela, on 08 mai 2020 - 09:06, said:

Poate tocmai faptul ca era mic copilul l-a împins sa calce strâmb, mulți bărbați se simt sau chiar devin neglijați după nașterea copilului.
Faptul e consumat.
Nu te poate convinge nimeni ca el nu te-a înșelat sau ca n-o face și în prezent, tu ai deja o părere, ești sigura 99% ca a făcut-o, deși nu ai alte dovezi decât acele conversații.
Ar fi cea mai mare greșeală să-i plătești cu aceeași moneda, ar însemna să te injosesti, sa nu mai ai pic de respect pentru propria ta persoana. Nu te răzbuni pe el în acest fel, dimpotrivă, îți faci singura rău.
Îl mai iubești? Ai fi dispusa sa treci peste impas și să-i mai acorzi o șansă? Dacă da, discutați calm, ca niște adulți responsabili, gândiți-vă și la copil. Poate v-ar ajuta și sfaturile unui consilier de cuplu.

Suntem de 11 ani impreuna si copilul are 4. Nu am scris aici ca sa faca cineva caterinca, pur si simplu am simtit cum se clatina pamantul sub mine si nu stiam ce sa fac.
Viata sexuala este una mediocra, eu sunt pasionala, el nu, dar nu l-am ales pe considerentele acestea. Am crezut ca pot trai si fara atata pasiune si am reusit sa avem o familie frumoasa. Am tanjit multi ani pentru chestii care nu le-am primit, care la unii sunt la ordinea zilei si de aceasta ma simt neindreptatita.
Nu e o gluma, nu caut sa ma razbun dintr-adins, dar daca mi se va ivi momentul probabil nu voi avea nici o remuscare.

Da, il iubesc.

#47
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 09:31, said:

Nu e o gluma, nu caut sa ma razbun dintr-adins, dar daca mi se va ivi momentul probabil nu voi avea nici o remuscare.

Da, il iubesc.
Cea mai mare prostie faci, ești exact cum sunt cele care înșală și se îndrăgostesc de amanți.

Dacă l-ai înșelat cu un bărbat cum îți dorești tu vei suferi enorm după bărbatul ăla, îl vei căuta, vei trăi ca în povești cu el comparativ cum trăiești cu soțul tău.

#48
mystic_eye

mystic_eye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.12.2010

View Postvaru_alin, on 08 mai 2020 - 09:18, said:

Fara prea multe ocolisuri: femeia este de vina.
Pana a va casatori (si asta e valabil in 99% din cazuri) te imbracai sexy,bikinei, alea alea, o faceati ca iepurii, abia asteptati sa scapati de haine.
Dupa ce ati semnat actul si a mai venit un copil, situatia s-a schimbat. toata atentia era indreptata catre copil si iti neglijai sotul. Ba n-ai chef,ba obosita.Si atunci barbatul nu a mai judecat limpede.
Gandeste-te mergea bietul la piata si vedea numai fuste scurte, fese prin colanti, iar tu pantaloni, chilotii aia in trei ate s-au transformat in chilotii lui,boxeri, chilot de baba (ca deh! sunt mai confortabili) toate astea ii starneu cheful/imaginatia. Si nu voia sa apeleze la Manuela.
Concluzie: trebuia sa-l storci de energie astfel sa nu-i mai trebuiasca sa mearga prin vecine!
A se trata ca un fel de pamflet desi gura pacatosului adevar graieste.

Ma imbrac sexy si acum, nu este vorba de asta.
Ce parere ai avea daca ti-as zice toate chestiile care le-am dorit si nu mi le-a dat:gen alte pozitii, sex oral etc etc. Fac sex de 11 ani in aceeasi pozitie, nu vrea, nu poate alta, nu stiu. Cand aduc vorba de o discutie deschisa imi zice ca iara incep?

#49
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
hai sa discutam mai detaliat despre ocazia aia...

#50
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 09:31, said:

Viata sexuala este una mediocra, eu sunt pasionala, el nu, dar nu l-am ales pe considerentele acestea.

Ești terminată dacă dai de un amant cu care să te iubești și în pat cum îți dorești tu.

Mai bine nu căuta să-l înșeli pe soț că divorțezi de el.

Îl cauți ca disperata pe amant după aia, îl suni sau îl aștepți tu prima unde vă întâlniți.

Înflorești ca femeie pentru amant și va observa soțul tău.

Vei fi fericită cu amantul și îți vei urî soțul, vei vrea să te desparți de soț și să rămâi cu amantul.

Vei avea viață foarte grea dacă vei face pasul ăsta.

Edited by avnero, 08 May 2020 - 09:53.


#51
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 06:58, said:

Ma simt tare nedreptatita si ma gandesc sa il insel si eu cand voi avea ocazia.

Asta nu-i frumos.

#52
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 03.02.2010

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 06:58, said:

Ce ati face daca ati gasi conversatii de acum 2 ani in agenda sotului care scrie clar ca a avut aventuri cu cineva?
Mentionez ca aveam si copil mic in perioada aceea.
Daca a fost mai demult, s-a intamplat si acum nu mai e? Daca continua sa insele?

Ma simt tare nedreptatita si ma gandesc sa il insel si eu cand voi avea ocazia.
Cine știe de când te înșală.
Poate nici copilul nu-i al lui...

#53
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 09:35, said:

Ce parere ai avea daca ti-as zice toate chestiile care le-am dorit si nu mi le-a dat:gen alte pozitii, sex oral etc etc. Fac sex de 11 ani in aceeasi pozitie, nu vrea, nu poate alta, nu stiu.
Posted Image
Fată, dacă chear vorbești serios...  LASĂ-L !!!!!!!!!!

#54
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
sexul trebuia lamurit pana la casatorie, gen nu ma pupi in... nu spun "da". :)

femeile toate se cred sexy si pasionale/feminine dar defapt..poate sunt cu altii..

cum ar fi acea ocazie de inselat? gen un softpedist trimite pm si....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate