Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cand afli ca te-a inselat si au trecut cativa ani

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#19
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmystic_eye, on 08 mai 2020 - 06:58, said:

Buna dimineata!

Ma simt tare nedreptatita si ma gandesc sa il insel si eu cand voi avea ocazia.
Da, esti nedreptatita dar de ce preferi sa faci la fel ? Te gandesti ca "cui pe cui se scoate" ?
Daca faci astfel atunci vei fi considerata parashuta. Eu te indemn sa nu faci asa ceva vreodata. Daca il iubesti atunci vei cere o garantie ca asa ceva nu se va repeta. Daca te-ai racit de el atunci cauta-ti pe cineva ce respecta sfintenia casatoriei . Dar asteapta-te si la restul efectelor acestei decizii.

#20
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postcanarel, on 08 mai 2020 - 07:49, said:

nici nu se pune problema sa plece el, nu?

Bărbatul nu pleacă și nu vrea să divorțeze că își iubește nevasta mult cum o iubește și pe amantă.

Nevasta știe asta și de aia nu-i spune nimic, așteaptă să i se limpezească creierii din cap a bărbatului ei și viața merge mai departe ca și cum nu a fost nimic în trecut.

Edited by avnero, 08 May 2020 - 08:06.


#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 08:00, said:

Bărbatul nu pleacă și nu vrea să divorțeze că își iubește nevasta mult cum o iubește și pe amantă.
Posted Image
Dragă, n-o iubesc mai mult decât pe tine, lasă tigaia!!!  

Nu mă pot opri să râd de ce scrii. E prea departe de ce-i în capul femeilor care acceptă lucrurile astea.

Edited by althea, 08 May 2020 - 08:06.


#22
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postalthea, on 08 mai 2020 - 07:49, said:

Glumesc, dar cred femeile care pot face asta nu din iubire stau cu comoara de lângă ele.

Tocmai că din iubire stau mai departe cu ei, nu le ține nimic să spună bărbatului - dispari din peisaj sau să plece ele imediat.

#23
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 08:03, said:

Tocmai că din iubire stau mai departe cu ei, nu le ține nimic să spună bărbatului - dispari din peisaj sau să plece ele imediat.
Or fi, nu zic că nu, dar cred că-s excepția care confirmă regula: de cele mai multe ori sunt dependente material.

Oricum, o explicație cum e Vă iubesc la fel de mult pe amândouă e un motiv de vis să nu-i dai viteză :D Care nu ne-am dori să ne știm iubite în egală măsură cu amanta? :D

Edited by althea, 08 May 2020 - 08:10.


#24
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postalthea, on 08 mai 2020 - 08:03, said:

Nu mă pot opri să râd de ce scrii. E prea departe de ce-i în capul femeilor care acceptă lucrurile astea.

Femeia asta e jumătatea bărbatului, e parte din el, face orice bărbatul ei pentru ea, e tot timpul lângă el nevasta lui și când e în pat cu amanta.

E greu de înțeles cum sunt și bărbații și femeile așa.

Și femeia știe că ea e totul pentru bărbatul ei, altele sunt trecătoare pentru bărbatul ei.

Edited by avnero, 08 May 2020 - 08:13.


#25
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
E simplu:
1. Daca il simti atasat de tine si de copil, grijuliu cu voi, afectuos, mergeti inainte.
2 Daca relatia scartaie dar ti la el , incearca sa vezi daca poti repara ceva.
3. Daca relatia e aiurea si nu mai simti nimic, fiecare pe drumul lui.
.....
4. Daca si tu il inseli, care mai e diferenta intre voi?

#26
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
In traducere populara:
Cum ei sacul e si petecul!

#27
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 08:10, said:

e tot timpul lângă el nevasta lui și când e în pat cu amanta.
Asta cred. Presupun că majoritatea celor care-și înșeală nevestele se gândesc la ele când sunt cu amantele. Mai exact, speră să nu afle.

#28
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
:))) Nu incurajez inselatul. Insa pentru barbati o aventura cu o alta tipa, poate sa nu insemne absolut nimic sentimental sau emotional. E ca mersul la Wc, te bucura comunicarea cu Universul si atat.

#29
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postalthea, on 08 mai 2020 - 08:17, said:

Asta cred. Presupun că majoritatea celor care-și înșeală nevestele se gândesc la ele când sunt cu amantele. Mai exact, speră să nu afle.

Nu că bărbatul o sună de la amantă și îi spune că mai are treabă și întârzie iar nevasta îi spune - iar ești pe la una ?

#30
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,841
  • Înscris: 13.07.2011
Eu nu inteleg cum poti sa pui astfel de intrebari aici pe forum. La urma urmei decizia asta iti influenteaza viitorul si o faci in functie de ce simti si nu ce cred 100 alti forumisti pentru ca fiecare vede o astfel de treaba diferit. Unul mai usor, altul mai dur.

Asculta ce zice inima si ce simti si asta este raspunsul.

#31
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 08:25, said:

Nu că bărbatul o sună de la amantă și îi spune că mai are treabă și întârzie iar nevasta îi spune - iar ești pe la una ?

Asa ca mai bine zici adevarul: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ccd0TOfWWho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 08:00, said:



Bărbatul nu pleacă și nu vrea să divorțeze că ĂŽși iubește nevasta mult cum o iubește și pe amantă.

Nevasta știe asta și de aia nu-i spune nimic, așteaptă să i se limpezească creierii din cap a bărbatului ei și viața merge mai departe ca și cum nu a fost nimic ĂŽn trecut.
Pana la urmatoarea.....si tot asa.

#33
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mai intai explica-ne de ce l-ai insela? ai fantezii cu "straini"?

#34
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postpaco rabanne, on 08 mai 2020 - 08:21, said:

pentru barbati o aventura cu o alta tipa, poate sa nu insemne absolut nimic sentimental sau emotional.  
Te cred, se știe că neuronii n-au sinapse cu spermatozoizii, dar o femeie care își iubește partenerul nu poate accepta ideea. Nu zic că l-ar și expedia din cauza unei aventuri, dar la nivel mental nu cred că are cum să rămână la fel.  

View Postavnero, on 08 mai 2020 - 08:25, said:

Nu că bărbatul o sună de la amantă și îi spune că mai are treabă și întârzie iar nevasta îi spune - iar ești pe la una ?
Când face asta înseamnă că, privit din partea ei, sunt foarte buni prieteni. Camarazi care trag la aceeași căruță, ceva de genul ăsta, deci sentimental nu mai are pretenții de la el. Iubirea e pa.

#35
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalthea, on 08 mai 2020 - 08:08, said:

Or fi, nu zic că nu, dar cred că-s excepția care confirmă regula: de cele mai multe ori sunt dependente material.

Oricum, o explicație cum e Vă iubesc la fel de mult pe amândouă e un motiv de vis să nu-i dai viteză Posted Image Care nu ne-am dori să ne știm iubite în egală măsură cu amanta? Posted Image

Bunicul a inselat-o pe bunica-mea la greu...nu doar cu una, cu mai multe. Eu am banuiala ca si  la 70 de ani mai mergea pe la altele Posted Image. Bunica stia, nu prea ii convenea, dar tot il iubea. Au avut o casnicie frumoasa, de peste 50 de ani Posted Image. Ambii aveau scoli, au lucrat in domeniul medical, bunicul a avut si pozitie in cadrul inspectoratului local. adica nu erau niste prosti de la tara

Am avut si eu o gagica care imi povestea ca a fost inselata, si ca nu accepta asa ceva...Dar, adevarul e ca, femeile au si un ceas biologic Posted Image, ele nu prea isi permit sa plece dintr-o relatie, cel putin, nu la fel de usor ca un barbat Posted Image

Daca stau bine sa ma gandesc, voi si nasteti, aveti si ciclu...e cam nasol sa fii femeie Posted Image. Nu pot sa-i inteleg pe aia transexuali care isi doresc problemele femeilor Posted Image))

Edited by jimi91, 08 May 2020 - 08:57.


#36
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
Intreb si eu o chestie, ce barbat lasa in agenda (mesagerie), timp de doi ani "dovezi incriminatorii" de genul asta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate