Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cum a ramas cu epidemia de SIDA?

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Ce părere aveti de articolul de mai jos, in care se vorbea de iminenta unei epidemii de SIDA inca din 2010?!
Aparent este vorba de Romania, in fapt trambita acestei amenintari era pentru toata lumea, de la Europa de est si de vest, Africa, Asia, Australia si America. Adica tot globul.

https://www.medlife....-preventie.html

Ei, bine, a disparut aceasta amenintare? Eu zic ca nu! Si vedeti ca-i de acum zece ani! Si lucrurile sunt si mai grave in Africa si America si in orice stat dezvoltat unde prostitutia, feminina si masculina, este in floare.
Dar nu va speriati! Zilele trecute am dat peste o emisiune despre epidemia grava de SIDA din Africa de Sud. Potrivit cu ce spunea acolo, in jur de 30% din populatia acelei tari este infectata cu SIDA! Si nu va speriati pentru ca, tot in acea emisiune, se arata ca exista deja un tratament eficient pentru SIDA. Un medicament din care iei doua pastilute pe zi si toate simptomele SIDA dispar, ba chiar nici macar la analize nu mai iese. Deci poti avea SIDA, dar iei aceste doua pastilute, doua pe zi, la aceeasi ora, toata viata ta si nu mai ai probleme...
Dar partea cea mai interesanta vine abia acum. Ca, in Africa de Sud, desi exista un program, prin care aceste pastilute sunt distribuite, gratuit, celor care sunt bolnavi, acesti bolnavi refuza sa le solicite si nu vor nici macar sa se testeze, din cauza stigmatului pe care il capata, de bolnav de SIDA, in cazul cand testul iese pozitiv. Deci, exista boala, exista tratamentul, dar oamenii refuza sa il ceara si sa il foloseasca, pentru a nu fi stigmatizati. Mai ales ca boala nu mai este asa de cumplita, ci noile studii au transformat si SIDA intr-o boala ”asimptomatica”. Adica acum nu se mai moare intr-un an, doi, ci poti trai bine mersi, ”cu virusul”, timp de 10-20 de ani si chiar mai mult, fara sa ai nici un simptom. Apoi, dintr-odata, nu se stie cum, boala izbucneste si te cureti in cateva saptamani, maxim luni! Ei, recunoasteti tiparul...? Nu inca, dar il veti recunoaste curand...
Continuand cu partea interesanta a povestii, unii stiu, dar altii inca n-au aflat ca ”s-a constatat experimental” ca medicamentele folosite pentru SIDA, sunt eficiente si pentru COVID-19... Ba eu zic ca s-ar putea chiar ca toti pacientii de SIDA sa fie pozitivi si la COVID. Caz in care, SIDA sau COVID, ti se vor da aceleasi medicamente, pe care va trebui sa le iei toata viata, la aceeasi ora... Mai ales ca de COVID nu trebuie sa te mai rusinezi, ca de SIDA si toti bolnavii de SIDA vor fi declarati pozitivi si la COVID si astfel isi vor putea lua medicamentele...
Pana aici, toate bune si frumoase si chiar imbucuratoare pentru ca criza covid rezolva adevarata pandemie, de SIDA. Iar guvernantii nostri cei huliti, merita o medalie, ca ne vor scapa, fara stirea noastra, de o boala crunta, ce ameninta sa devina un dezastru planetar.
Doar ca eu am un mare dar. Si acesta este: dar... daca nu exista SIDA? Da, ”teoria conspiratiei”, ”spalat pe creier samd”! Dar daca nu-s spalat pe creier? Si daca exista un grup care conduce lumea si nu ne spune si noua ce pun ei la cale? Vi se pare ”teoria conspiratiei”? Mie mi se pare absolut normal! Cand au spus, cei mari, celor mici, ce au de gand sa le faca? Niciodata!
Deci, cei ”mari” sunt marile puteri. De ce sunt ”mari puteri”? Pentru ca sunt multi. Comparati populatia ”marilor puteri” cu populatia oricarui alt stat al lumii si veti vedea ca ei sunt mari pentru ca sunt multi. China, de exemplu, daca n-ar fi un miliard de oameni, n-ar fi bagata in seama. India, la fel, SUA la fel, Rusia la fel si toate celelalte mari puteri....
Si acum sa ne gandim ce s-ar intampla daca romanii, in loc sa fie douazeci de milioane, ar fi si ei 83 de milioane, ca populatia Germaniei...? Ei, este ca altfel am avea voce in fata Consilului UE? Sigur da! Dar daca am fi o suta de milioane? Sau doua sute sau trei sute de milioane? Este asa ca si Romania ar deveni o mare putere? Chiar daca am fi la fel de inapoiati ca indienii, ce inca mai aduna rahatul de pe strazi cu mainile goale!
Si atunci, n-are globul pamantesc puterea sa hraneasca o populatie mai mare? Ba are! Dar marile puteri nu au puterea sa lase si pe altii sa devina mari puteri. De aceea au nevoie de o politica de reducere a populatiei.... Asa se face ca Africa, unde inmultirea este in floare, trebuie ”pandemiata” cu bolnavi ”asimptomatici” de SIDA-Covid, tratata chimic si vindecata de SIDA-Covid, dar si de ”potenta de inmultire” si astfel ”marile puteri” sa ramana singure ”mari puteri”. Acelasi lucru fiind valabil pentru oricare alta tara de pe glob....
  Iar acum vine ”bomboana de pe coliva”: ce ne facem cu religia? Pentru ca tarile care se inmultesc in draci, o fac si pentru ca religia le spune sa se inmulteasca si condamna avorturile. Deci se pare ca bisericile crestine predau invataturi contrare intereselor marilor puteri. Motiv pentru care crestinismul este dusmanul de moarte al marilor puteri. Pentru ca marile puteri nu mai pot impune agenda lor, prin care doar ei, cei ”superiori”, trebuie sa se inmulteasca, pentru a ramane cei mai multi la numar, iar ”sclavii” sa se inmulteasca controlat si in nici un caz numarul lor sa nu depaseasca numarul stapanilor. Decat daca nu cumva... pastila nu doar te castreaza, ci te si tampeste. Caz in care, putem fi cat de multi, vom ramane prostii lor...
In final, doar mi-am spus si eu parerea, ca tot prostul. Puteti sa ma credeti sau nu dar, daca medicamentele pentru SIDA, care deja se fabrica cu tonele, se dau si se vor da in continuare ca tratament si pentru COVID si daca aceste medicamente au, printre efectele ”secundare”, castrarea chimica si tampirea... eu as zice ca nu-s chiar asa de prost!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017

 Dorel666, on 07 mai 2020 - 14:47, said:

... eu as zice ca nu-s chiar asa de prost!

Noi zicem ca parerea ta nu conteaza

#3
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018
Dorele, cat de mult timp liber poti avea!
Si nu este de la statul acasa ... mult timp liber aveai si inainte

#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Are mintea odihnita.

#5
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
a ramas in asteptare cu pandemia asta

#6
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Pai daca nu esti prost, de ce ai prefera sa traiesti inconjurat de prosti ?
Zi merci ca ii imputineaza.

Edited by loock, 07 May 2020 - 15:00.


#7
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006

 Dorel666, on 07 mai 2020 - 14:47, said:

.
Dar nu va speriati! Zilele trecute am dat peste o emisiune despre ...
Nu ai vazut cumva tot atunci si emisiunea aia ca pamantul e plat si e centrul universului? Si parca zicea in emisiune ca soarele se invarte in jurul Romaniei!

#8
L0RELYAN

L0RELYAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 30.04.2020

 Dorel666, on 07 mai 2020 - 14:47, said:

Ce părere aveti de articolul de mai jos, in care se vorbea de iminenta unei epidemii de SIDA inca din 2010?!
Aparent este vorba de..

Una din tentative. Cea din 2020 a reusit !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate